Суспільство
Стрічку «20 днів у Маріуполі» висунули на премію «Оскар» від України
Документальний фільм-свідчення «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова представить Україну на премії «Оскар».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Українського оскарівського комітету.
Фільм представлятиме Україну на премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».
Цьогоріч члени комітету обирали між п’ятьома фільмами, зокрема: «Залізні метелики» Романа Любого, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка та «ШТТЛ» Адрієна Уолтера.
Читайте також: «Я піду в далекі гори». 13 українських фільмів про наші Карпати – радять ШоТам і Такфлікс
Про «20 днів у Маріуполі»
Стрічка розповідає про напад російських окупантів на місто 24 лютого і показує, що відбувалося після цього упродовж 20 днів: бомбардування будинків та пологового будинку, життя людей в блокадному місті, нескінченні обстріли тощо.
Це режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.
Нагадаємо, документальний фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим документальним фільмом українського прокату – за перший вікенд прокату стрічка зібрала понад 500 тисяч гривень.
Також ми повідомляли, що наприкінці вересня у прокат вийде незалежне авторське кіно «Вовк. Страху нема» створене за участі командирів та воїнів бойових підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ.
Фото: facebook.com/20daysinmariupol.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі