Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Страшне слово “ні”: як побороти свій страх перед відмовою

Опубліковано

Відмова — це завжди болісно і страшно. Відчувати себе відхиленим — неприємно, тому кожен може боятись, що це повториться знову. Страх перед “ні” часто впливає на самооцінку людини та може стримати на шляху досягнення цілей. На щастя, з цим можна попрацювати. Healthline дав кілька порад, як подолати свій страх перед відмовою.

1. Пам’ятайте, що це трапляється з усіма

Відмова — це поширений життєвий досвід, так само як і страх відторгнення, пояснює терапевт Браян Джонс.

Кожна людина хоча б раз у житті отримувала відмову у різних ситуаціях: друг ігнорує пропозицію провести разом час, кохана людина відмовляється йти на побачення, або вас не запросили на вечірку однокласники.

Відмова — це нормальна частина життя, з якою зустрічається кожен з нас. Пам’ятайте про це і тоді будете менше цього боятись.

2. Показуйте свої емоції

Приховування своїх емоцій лише допомагає зберегти біль, особливо якщо у вас є чутливість до відторгнення. А інші люди сприйматимуть це, як звичайну ситуацію.

Відмова може потягнути за собою збентеження та дискомфорт.

Ніхто не може сказати крім вас, як ви себе почуваєте. Перш ніж побороти негативні почуття, пов’язані з відмовою, важливо їх визнати. Якщо ви кажете собі, що вам байдуже на відмову, то це позбавляє вас можливості протидіяти цьому страху та керувати ним.

3. Шукайте позитивну сторону

Важко знайти щось позитивне у відмові, але це може стати поштовхом до самовідкриття і особистого росту.

Наприклад, ви влаштовуєтесь на роботу, проходите співбесіду, але посаду не отримуєте. Спочатку це може вас спустошити. Але, поглянувши на своє резюме, вирішите, що не завадило б набути деяких умінь. А через кілька місяців усвідомите, що нові знання відкрили для вас шлях до більш високооплачуваної посади.

Якщо вам відмовили, то спробуйте сказати собі: “Це допоможе мені отримати досвід, якого раніше я не мав”. 

4. Нагадуйте собі про свою цінність

Відмова може лякати, якщо ви надаєте їй великого значення. Наприклад, у вас було кілька побачень з кимось і цей хтось перестав відповідати на повідомлення.  Які емоції від цього? Ймовірно, ви починаєте переживати, що є недостатньо привабливими. Але відмова часто є просто випадком, коли потреби людей не відповідають одна одній.

Впевненість у собі допоможе усвідомити, що ви цілком гідні любові і не варто боятись її шукати.

Спробуйте зробити три кроки:

  • напишіть три абзаци того, чим найбільше пишаєтесь
  • перелічіть п’ять способів як можна практикувати свої особисті цінності
  • нагадуйте собі, що ви можете запропонувати партнеру

5. Вигадайте план “Б”

Якщо ви дуже чутливі до відмови і витрачаєте багато часу на занепокоєння, можете уявити собі кілька найгірших сценаріїв розвитку ситуації.

Таке негативне критичне мислення допоможе вигадати кілька запасних планів, як виправити подібну ситуацію. Або знайти контраргументи деяким з основних ваших страхів.

6. З’ясуйте, що насправді вас лякає

Вивчення того, що насправді стоїть за вашим страхом перед відмовою, допоможе розв’язати конкретну проблему.

Можливо, ви боїтесь почути “ні” від партнера, тому що не хочете почувати себе самотнім. Або турбуєтесь про відмову потенційних роботодавців, тому що не впевнені у своєму фінансовому стані. Усвідомлення цього може допомогти розставити правильні  пріоритети.

7. Погляньте в очі своєму страху

Звичайно, якщо ви не будете ризикувати, то і не отримаєте відмову. Але тоді, мабуть, і не досягнете своїх цілей. Прагнення до того, що ви хочете, дає вам шанс випробувати успіх.

Терапевт Брайан Джонс радить створити список кроків, які пов’язані з вашим страхом перед відмовою, і працювати над ними по черзі. Він пропонує проаналізувати проблему, яка викликає страх, та вирішувати її поступово.

8. Не критикуйте себе

Після відмови можна легко піддатись самокритиці. Ви можете повсякчас думати “я знав, що все зіпсую”, “я не достатньо підготувався”, “я говорив занадто багато” тощо. Такі міркування лише посилюють переконання, що відмова сталась через вашу провину. Позитивне мислення дозволить змінити погляд на ситуацію.

Коли ви заохочуєте та підтримуєте себе, тоді матимете більше шансів повірити у свій потенціал для досягнення власних цілей.

9. Не відмовляйтесь від підтримки

Важливо проводити час з людьми, які піклуються про вас. Вони можуть допомогти визначити вектори та цілі, до яких насправді прагнете. Хороша підтримка створює комфортну атмосферу, заохочує, а також допомагає менше боятися відмови.

10. Поговоріть із професіоналом

Наслідки відмови мають довготривалий ефект. Це може бути тривога, панічні атаки, стрес.

Можна побороти свої страхи перед “ні” самостійно, але іноді кориснішою є професійна допомога. Подумайте, може саме час звернутись до спеціаліста.

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі