

Суспільство
Стоп_дискримінація: Parimatch Foundation презентували соціальну кампанію «Спорт для всіх»
У Києві відбулася презентація соціальної кампанії «Стоп, дискримінаціє. Кожен має право на спорт».
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Parimatch Foundation.
Організатори події – міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation і Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Мета кампанії — боротьба зі стереотипними і дискримінаційними уявленнями, що для занять спортом можуть існувати перешкоди через інвалідність, гендер, расову належність чи інші ознаки.
Тематичні блоки конференції:
- інвалідність і безбар’єрність у спорті;
- дискримінація за расовою ознакою;
- дискримінація через ментальні порушення;
- дискримінація та стереотипи;
- дискримінація за гендерною ознакою.
Наголошується, що надзвичайно цінно, коли соціально відповідальний бізнес, благодійні фонди підтримують спорт, доводячи, що право на спорт має кожен, і слід всім разом виступити проти дискримінації.
Організатори зазначили, що презентація соціальної кампанії — це тільки початок у системній роботі за право кожного займатися спортом.
Наступний етап — донесення меседжів у соціальних мережах відомих спортсменів і лідерів думок, а також зовнішня реклама.
Стереотипи та хибні уявлення про можливості людини ─ те, що заважає та ставить бар’єри у будь-якій сфері, а особливо у спорті.
Презентація об’єднала сектори бізнесу, громади та влади.
Фонд ексклюзивно презентував відео- та фотоматеріали соціальної реклами, яка найближчим часом буде представлена в усіх регіонах України.
Читайте також: «Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами
Презентація соціальної кампанії — це тільки початок у системній роботі за право кожного займатися спортом.
«Уже восени ми зробимо наступний крок — почнемо предметний і дієвий діалог з дітьми та їх батьками», — пообіцяла Катерина Белорусская, президентка міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation.
Читайте також: Історія команди ШоТам
Нагадаємо, представили промо Меджибізької громади з нагоди 875-ї річниці з часу першої писемної згадки.
Як ми повідомляли раніше, в Україні запрацював офіс Конгресу місцевих та регіональних влад.
Головне фото: facebook.com/parimatch.foundation.ua.
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

Одинадцятеро українських дітей, які перебували на тимчасово окупованій Херсонщині, тепер у безпеці. Їх вдалося повернути завдяки ініціативі Bring Kids Back UA та зусиллям команди Save Ukraine.
Про це повідомив голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін.
Цього разу визволили восьмеро дівчат і трьох хлопців із дев’яти родин. Наймолодшій дитині — лише чотири роки, найстаршій — сімнадцять. Серед них є й дитина, позбавлена батьківського піклування.
На окупованих територіях дітей змушували навчатися за російською програмою, брати участь у пропагандистських заходах. Дехто з них пережив обшуки з боку озброєних працівників ФСБ або примусове перебування в так званих «таборах перевиховання». Нині всі діти у безпеці та отримують психологічну і соціальну допомогу.
За даними Прокудіна, з початку 2025 року з тимчасово окупованих територій Херсонської області вже вдалося евакуювати 67 дітей.
Нагадаємо, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що з окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей.
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Save Ukraine