Технології
Стали відомі переможці національного IT-конкурсу
Дкржагентство з питань електронного урядування оголосило 11 фіналістів національного конкурсу інноваційних IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge 2019. Про це організація повідомила у Facebook.
“Відбувся інтенсивний вікенд Open Data Challenge 2019: 2 дні напруженої роботи із менторами; 23 команди, які вдосконалювали свої рішення та презентації; 8 членів журі, які оцінювали пітчі команд; 11 проектів фіналістів, які проходять до наступного етапу: інкубаційної програми, яка триватиме чотири місяці”, – ідеться в повідомленні.
“Знай свого чиновника” та оцінка продуктів на екологічність
Зазначається, що серед фіналістів є проект “Знай свого чиновника”, веб-сервіс, який надає аналітичну інформацію для оцінювання чиновника на основі задекларованих статків, зв’язків із компаніями чи особами та генерує загальний рейтинг чиновників за ризик-факторами.
Також серед проектів є мобільний додаток для оцінювання екологічності харчових і косметичних продуктів DUCKTEST.
Іншими фіналістами стали проекти: Future Renovation Map, Перевірок.NET, EcoHolmes, Agroportex.Bio, EcoViewer, Сіті-бот Назар, Відкрита влада, Waste Ukraine Analytics, Inspect.in.ua.
Читайте також: Українські IT-компанії потрапили до списку найкращих у світі
Що відомо про конкурс та його організаторів?
Організатори конкурсу – Державне агентство з питань електронного урядування України та проект USAID/ UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS”.
Конкурс покликаний залучити розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем суспільства в будь-якій галузі, наприклад, будівництво, інфраструктура, право, захист довкілля, бізнес тощо.
Нагадаємо, що український стартап SolarGaps отримав рекордний грант у мільйон євро.
Технології
Українська компанія «A3tech-Україна» локалізувало виробництво робочого органа для машин розмінування хорватської фірми DOK-ING. Тепер ремонт після підривів займатиме менше часу.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Діяльність української компанії
Компанія з України є партнером DOK-ING. У 2024 році фахівці зібрали вісім важких машин розмінування MV-10 та відремонтували десять машин після підривів і технічних несправностей.
Як зазначили в міністерстві, найбільш пошкоджену легку машину MV-4 фахівці змогли відремонтувати за 12 днів. За словами заступника міністра економіки України Ігоря Безкаравайного, тепер ремонт триває в рази швидше, ніж якби довелося чекати фахівців та компоненти з Хорватії.
Читайте також: Українці створили мобільний застосунок для допомоги у критичних ситуаціях
Переваги від локалізації
«Виготовлення в Україні деталей до машин розмінування дозволяє здешевити вартість такої техніки. Наприклад, молоток для робочого валу майже у два рази дешевший за хорватський аналог. А їх для однієї машини потрібно майже 50. Завдяки цьому ДСНС, яке провело тендери на закупівлю запчастин для машин розмінування фірми DOK-ING, заплатило на 30% менше, ніж якби ці послуги замовляли безпосередньо у хорватської фірми-виробника. А це п’ять мільйонів економії для державного бюджету», — сказав директор компанії «A3tech-Україна» Марат Мінц.
Нагадаємо, що амбасадори UNITED24 зібрали понад 480 тисяч доларів на розмінування України.
Фото обкладинки: сайт Національної платформи протимінної діяльності
Коментарі
Технології
Що відомо про підтримку від Microsoft
Коментарі
Технології
Читайте також: В Україні зареєстрували перші ліки на основі медичного канабісу
Коментарі