

Суспільство
Компанія SoftServe передала 2 апарати ШВЛ львівським лікарням
У четвер 19 березня представники SoftServe та корпоративного Благодійного фонду «Відкриті очі» компанії SoftServe передали першу медичну допомогу в рамках анонсованої днем раніше програми допомоги медичним закладам у боротьбі з коронавірусом. Зокрема, благодійники придбали 2 апарати ШВЛ (штучної вентиляції легень) для потреб Львівської обласної інфекційної лікарні та Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова.
«Ці дві медичні установи визначені як такі, що працюватимуть з хворими на коронавірус в межах міста та області, тож їхні потреби визначили як пріоритетні – зазначає Тарас Вервега, співзасновник та член Ради директорів SoftServe, голова БФ “Відкриті очі”, – Наразі в Україні досить складно придбати необхідне медичне обладнання, але ми ведемо перемовини з низкою іноземних постачальників медичної техніки та медикаментів для оперативної їх доставки в Україну. Щодо медичних установ, яким скеровуватимемо допомогу, то це, перш за все, опорні лікарні у регіонах нашої присутності, зокрема у Львові, Києві, Харкові, Дніпрі, Івано-Франківську, Чернівцях та Рівному».
Читайте також: Карантин за кордоном. Українці розповідають про перебіг пандемії в Італії, Ірландії, Польщі та Туреччині
Львівська обласна інфекційна лікарня є однією з 9-ти медустанов, які готуються приймати хворих на коронавірус. Наразі лікарня готова прийняти близько 400 пацієнтів, 10 з них – на штучну вентиляцію легень. Один апарат ШВЛ може врятувати одного пацієнта з респіраторними проблемами, тому потреба у такому обладнанні – найбільш пріоритетна.
Львівська лікарня швидкої медичної допомоги приймає пацієнтів, що потребують невідкладної допомоги з найрізноманітнішими ускладненнями. Відтак потребує низку матеріалів, зокрема перфузери, ШВЛ-апарати, ЕКМо-апарати, переїзні рентгени тощо. Проте апаратів для штучної вентиляції легень потрібно найбільше – до 100 штук.
Додатково до фінансових ресурсів, виділених компанією SoftServe, сьогодні Благодійний Фонд «Відкриті очі» оголосив про старт збору коштів для допомоги медичним установам у боротьбі з коронавірусом. Долучитися до підтримки проекту можуть усі охочі.
Про SoftServe
SoftServe — провідна українська ІТ-компанія, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить в трійку найбільших ІТ-компаній України. Понад 8000 співробітників працюють у європейських та американських офісах компанії, що знаходяться у 12 країнах. Головні офіси компанії знаходяться у Львові та Остіні (штат Техас, США). Розробницькі центри компанії розташовані у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія) та Вроцлаві, Білостоку, Глівіце, Варшаві (Польща).
Про Благодійний Фонд «Відкриті очі»
Заснований у 2014 році при компанії SoftServe Благодійний фонд «Відкриті очі» на початку відігравав роль внутрішнього майданчика для збору коштів та реалізації благодійних проектів працівників компанії, до яких вони долучались як волонтери. У 2017 році фандрейзингова платформа Фонду www.openeyes.org.ua стала відкритою для зовнішніх донорів. З цього часу не лише працівники SoftServe, але й усі охочі мають можливість долучатися до фінансування благодійних ініціатив Фонду.
Нагадаємо, компанія SoftServe також скерує 10 млн грн на медичні потреби у боротьбі з коронавірусом.
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця