Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
42851113 2602160166464441 4090569334231924736 o 1 42851113 2602160166464441 4090569334231924736 o 1

Технології

“Скоро збудуємо цілий завод”: як український винахід напуває дубайців водою з повітря

Опубліковано

Smart Oasis – інноваційний колодязь, що конденсує воду з повітря для виснажених від спраги відвідувачів дубайського інноваційного парку та освіжає їх з допомогою технології холодного туману. Це – перший крок до будівництва заводу з видобутку води просто з повітря. І це – винахід, який, за словами його винахідника Олексія Приходька, може вирішити проблему дефіциту питної води: не тільки для жителів Дубаї, а у перспективі для цілого світу.

Арабські дедлайни: два місяці замість

Конструкторське бюро IDA (Innovation Development Agency) Олексій Приходько заснував 4 роки тому. Реєстрував її у США, аби мати вихід на краудфандингову платформу Kickstarter для підтримки свого першого проекту – “розумного” магнітного тримача . Тоді команді вдалось зібрати на платформі 125 тис доларів.

Читайте також: У Запоріжжі на стоках із заводів запустили міні-ГЕС

Smart Oasis починався з ідеї промислового заводу по видобутку води з повітря.  

Але для початку у муніципалітеті Дубаї нам запропонували створити тестовий варіант атмосферного генератора води (прилад, що виробляє питну воду з навколишнього повітря – авт.), і так почалась розробка “розумної оази”, – каже винахідник.

Поки у інноваційному парку Al Mamzar встановлені дві “розумних” оази

Бетонна конструкція, декорована живим мохом – так виглядав перший дизайн Smart Oasis. З цією концепцією винахідники потрапили у проект смарт-парку Al Mamzar. Але підписання контракту з дубайським мунципалітетом зайняло два місяці через Рамадан (дев’ятий і найурочистіший місяць мусульманського календаря, протягом якого віряни тримають суворий піст – авт.).

Фактично, 24 липня після підписання контракту нам озвучили, що в кінці вересня дві оази вже повинні бути встановлені, адже вони беруть участь в серйозній номінації державної нагороди ОАЕ, – розповідає Олексій Приходько.

Два місяці на те, аби відлити бетонні форми для “розумної” оази, встановити її і затестити роботу? Команда IDA зрозуміла, що у нові терміни не вкладається і вирішила невідкладно міняти концепцію. Від бетону довелося відмовитися, тому що це і час, і додаткова вага при авіаперевезеннях. Тому конструкцію робили переважно з металу.

Олексій Приходько тестить перший встановлений Smart Oasis

“На функціональність це не вплинуло, ми навпаки ще розширили можливості конструкції: додали регулювання температур, збільшили потужність системи з 20 літрів до 200 літрів (при необхідній подачі електроенергії), збільшили розміри даху і розміри самої колони, замість моху посадили близько 600 місцевих чагарників – “слонового” дерева, які благополучно зеленіють завдяки автоматичній системі поливу”.

Вода з повітря: як це працює

У основі Smart Oasis – атмосферний генератор, який працює так: повітря проходить через фільтри і потрапляє у конденсатор, де охолоджується до точки роси. У цей момент пар у конденсаторі перетворюється на воду. Перш ніж потрапити у бак, вона проходить систему фільтрів.

Читайте також: Україна спільно з Туреччиною будуватиме Канівську ГАЕС

Ми налаштовані на те, аби за допомогою таких конструкцій довести що децентралізація чистої води – це наше майбутнє.

Це означає, що фактично користувач не прив’язаний ні до яких мереж. Він прийняв рішення, що йому потрібна вода та одразу міг отримати цю воду – швидко та зручно, як пояснює Олексій Приходько.

Фото з Фейсбуку Олексія Приходька

Технорішення 1. Автоматичне очищення сонячних панелей. Щоночі кілька разів панелі поливаються дистильованою водою, яка змиває пил з їх поверхні, не залишаючи по собі розводів. Очищення важливе для того, щоб сонячні панелі виробляли максимальний обсяг енергії.

Технорішення 2. Система мінералізації води у Smart Oasis згідно з вимогами Дубаї.

Технорішення 3. Автоматична система поливу рослин: 600 кущів, поливаються 8 разів протягом доби. Вони ростуть в спеціальному матеріалі, в якому коріння рослин “дихає”. Таким чином команда IDA намагалась показати, що, забезпечивши сприятливі умови, можна озеленити будь-які поверхні.

Технорішення 4. “Холодний” туман, який на сьогодні використовується у конструкції для охолодження перехожих, що потерпають від спеки. Працює це так: людина натискає на спеціальну кнопку і її огортає прохолодне вологе повітря. Це рішення надалі планують використовувати для теплиць, які будуть поливатися за технологією аеропонного методу (вирощування рослин без використання ґрунту у повітряному середовищі – авт. ).

Smart Oasis та екологічні ризики

Екологічних ризиків для навколишнього середовища у винаході нема, зауважує конструктор Олексій Приходько. Натомість у технології опріснення морської води, яку Smart Oasis покликаний замінити у майбутньому, – їх безліч. Через опріснення країни з посушливим кліматом і виходом до моря чи океану зараз здобувають собі питну і технічну воду для своїх потреб.

Читайте також: “Нібулон” збудує потужний річковий термінал на Запоріжжі

Окрім того, розповідає Олексій, при опрісненні води назад у океан зливається концентрований, доволі гарячий розсіл, який за щільністю і вмістом солей значно концентрованіший за морську воду. Тому вміст солі у океані набагато перевищує допустимі норми.

Зараз “розумні”оази налаштовані на видобуток води з повітря у Дубаї. Але насправді можуть працювати де завгодно

Це означає, що в місці зливу солевого розчину поступово підвищується температура води і вимирає місцева флора та фауна.

“Розумна” оаза – це волога в навколишньому повітрі, яка перетворюється на воду. Повітря перемішується набагато швидше, ніж океанська вода, каже Олексій Приходько. А тому які б обсяги води не “здобувались”  з повітря, це не буде позначатись на навколишньому середовищі.

“Ми адаптували систему генерації води у Smart Oasis конкретно під Дубаї. Але насправді конструкція може ефективно працювати де завгодно. Зараз ми орієнтуємося на спекотні країни, бо саме вони наразі страждають від нестачі чистої води. Але за дослідженням ООН та поважних світових видань, до 2030 року більше половини населення планети за чисельністю можуть відчути цей дефіцит. У тому числі ця проблема неминуче торкнеться і України”.

У планах – завод із добування “повітряної” води

Вартість одного такого винаходу – 40 тисяч доларів, але конструктори IDA зараз шукають способи її здешевити.

Наразі дві “розумні” оази вже встановлені у дубайському смарт-парку Al Mamzar.

Читайте далі: Український винахід: міні-електростанція, яка врятує річки і замінить Дністровську ГЕС

Але далі – більше: у червні представники компанії IDA летять у Дубаї для обговорення, скільки ще таких конструкцій буде встановлено у Об’єднаних Арабських Еміратах.


Ідея заводу з виробництва води з повітря – у подальших планах IDA. А поки що вони працюють над тим, аби здешевити вартість води, яку виробляє конструкція

“Хочемо, щоб при тих же витратах наша конструкція виробляла в 10 разів більше води. Для цього ми йдемо паралельно за двома напрямками: участь в грантах і акселераторах та продаж спрощених конструкції вартістю близько 15 тисяч доларів”.

Технології

У Києві протестували підводний дрон для обстеження Дніпра (ВІДЕО)

Опубліковано

У Києві протестували підводний дрон Chasing M2. Відео тестування опублікували в КП «Плесо», передає Вечірній Київ.

Як використовується?

Зазначається, що дрон планують використовувати для допомоги у підводних обстеженнях Дніпра. Він значно полегшить життя водолазів, дозволить набагато легше досліджувати складні для доступу зони, як наприклад причали або судна.

“Chasing M2 зможе допомогти зберегти здоров’я водолазів, адже їх робота є вкрай небезпечною”, – йдеться в повідомленні.

Підводний дрон

Фахівці спеціалізованої аварійно-рятувальної водолазної служби КП "Плесо" протестували підводний дрон Chasing M2. Він є одним з найефективніших в світі промислових дистанційно-керованих пристроїв, призначених для використання під водою. Дрон оснащений вісьмома двигунами, стабілізованою цифровою 4K камерою, світлодіодними лампами потужністю 4000 люменів і що найголовніше, він здатний занурюватися на глибину до 100 метрів. У Chasing M2 є пульт дистанційного керування та окуляри віртуальної реальності. Така техніка дозволить обстежувати дно водойм набагато ефективніше та якісніше, а також дозволить водолазам проводити роботи у важкодоступних місцях: обстежувати причали, судна тощо.Chasing M2 можна використовувати і в зимовий час, коли треба занурюватися під кригу. Цей дрон розраховано на температуру до – 45 градусів. Така техніка дозволяє отримувати інформацію швидше: відео обстеження можна подивитися онлайн на дисплеї, окрім того в ньому є карта пам'яті на 64 Гб, що дозволяє робити відеозапис.А найголовніше, Chasing M2 зможе допомогти зберегти здоров'я водолазів, адже їх робота є вкрай небезпечною.

Geplaatst door КП "Плесо" op Donderdag 24 september 2020

Читайте також: У Києві планують збудувати аеропорт для дронів

Чим особливий дрон?

Сам дрон оснащений вісьмома двигунами, камерою 4К та світлодіодними лампами потужністю 4 000 люменів. Але найголовнішою його перевагою є можливість занурюватися на глибину до 100 метрів.

“У Chasing M2 є пульт дистанційного керування та окуляри віртуальної реальності. Така техніка дозволить обстежувати дно водойм набагато ефективніше та якісніше”, – зазначили у «Плесо».

Використовувати Chasing M2 можна не тільки в теплу пору, але й взимку, адже він здатний переносити температуру до -75 градусів.

Читати далі

Технології

В Ужгороді з’явився міський безкоштовний Wi-Fi

Опубліковано

На набережній Незалежності в Ужгороді встановили безкоштовний Wi-Fi. Про це йдеться на сайті міськради.

«Мережа FreeWiFi – відкрита, доступ до неї – вільний. Наразі покриття безкоштовним Wi-Fi є від ясена Масарика до пам’ятника Олександру Пушкіну, але за місяць-два буде аж до транспортного мосту, тобто на всій набережній”, – повідомив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Зроблено це в рамках програми «Безпечне місто».

Окрім того, Wi-Fi для безкоштовного доступу до мережі Інтернет в Ужгороді є і на нових автобусних зупинках з електронними табло, а також у комунальних автобусах.

Фото: rada-uzhgorod.gov.ua

Читати далі

Технології

В Україні запрацював чат-бот про стан ремонту доріг

Опубліковано

Про стан ремонту доріг в Україні можна дізнатися за допомогою чат-бота. Сервіс запустив транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua. Про це повідомляє finance.ua.

Бот допомагає оперативно дізнатися інформацію про стан ремонту інфраструктурних об’єктів.

Чат-бот доступний для використання у Telegram і Viber. Він містить інформацію про вид дорожньої роботи (поточний ремонт, будівництво), вартість робіт, назву компанії-виконавця та строки виконання робіт.

Читайте також: В Україні стартувало будівництво першої обхідної дороги в цементобетоні (ФОТО)

Транспортний портал своєю чергою реалізували Міністерство інфраструктури і держпідприємство “Галузевий центр цифровізації і кібербезпеки”.

Нагадаємо, цьогоріч вперше за всі роки незалежності Україна змогла виділити на будівництво, реконструкцію та ремонт автомобільних доріг рекордну суму – 107 млрд грн, у тому числі 22 млрд грн на фінансування місцевих доріг.

Читати далі

Технології

У Запоріжжі запустили безконтактну оплату проїзду

Опубліковано

У Запоріжжі запрацювала система безконтактної оплати проїзду. Про це повідомляє пресслужба міськради. 

Як зазначили в установі, через два тижні нею можна буде скористатися в усіх комунальних автобусах, трамваях та тролейбусах. 

“У Запоріжжі продовжується впровадження безконтактної оплати проїзду у комунальному громадському транспорті. Відповідна система вже запрацювала у 39 великих автобусах, трамваях, тролейбусах КП «Запоріжелектротранс»”, – написав сьогодні на своїй публічній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

Читайте також: У Запоріжжі відремонтують VIP-корпус аеропорту

Міський голова наголосив, що за два тижні можна буде безконтактно оплатити проїзд у всіх автобусах, трамваях та тролейбусах «Запоріжелектротрансу». При цьому як і раніше проїзд можна буде оплатити і готівкою.

Зазначимо, завдяки безконтактній системі оплати за проїзд можна буде розрахуватися банківською карткою, за допомогою смартфону.

Фото: zp.gov.ua

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.