Суспільство
Шиють спальники для бійців та подушки для біженців. Як працює «Арт-коворкінг» у Дніпрі
Креативний простір «Арт-коворкінг» через бойові дії переїхав з Краматорська на нове місце. Його менеджери вивезли обладнання для друку на тканині та чашках, швейні машинки. Приміщення для роботи орендували у Дніпровському центрі сучасної культури.
«Ми тиждень шукали місце для нашого Арт-коворкінгу. Врешті, знайшли в історичній будівлі – колись тут була приватна резиденція, а потім земська управа. Зараз це місце стало центром культурного життя дніпрян. Але у нас ще є одна майстерня з промисловим швейним обладнання. Її власниця має багато замовлень, інколи просить нас допомогти. На її машинках ми шиємо товари на продаж: постільну білизну, спальні мішки, прапори», – розповідає менеджерка простору Олена Кучерук.
Тут вже мають замовлення від волонтерів, поліції, Програми розвитку ООН.
20 квітня у просторі розпочали проводити майстер-класи. Відвідати заняття можуть усі охочі безкоштовно. На першому занятті шили подушки. Учасники пішли задоволені, кажуть, що шиття заспокоює.
«Ми вирішили, що маємо бути корисними у важкі часи для нашої країни. Ще у Краматорську з перших днів війни ми почали шити бафи, балаклави, шкарпетки, пов’язки, ремонтували одяг та військову амуніцію, і найскладніше – шили спальні мішки. Усе це безкоштовно передавали на передову через волонтерів або возили самі. З поставками тканини на сході вже було складно, тож я їздила до Дніпра закуповувала рулонами», – ділиться Олена.
У просторі на новому місці можна скористатись швейним обладнанням, обладнанням для 3D-друку, зробити друк на чашках, футболках, торбах.
Найближчими днями тут продовжать шити подушки, простирадла, торби та футболки для потреб Збройних Сил України. Матеріали для цього закуповують за ті гроші, які отримали від продажу постільної білизни. Сюди можна прийти з дітьми, для них організують ігри.
Щоб об’єднати переселенців та місцевих, у соціальних мережах створили чат «Свої у Дніпрі». У ньому повідомляють, коли відбудеться заняття, що шитимуть або друкуватимуть, на яку вікову аудиторію чекають.
Нагадаємо, «Арт-коворкінг» був створений за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». У Краматорську простір відвідували місцеві підлітки, які навчалися основ підприємництва – створювали авторські речі, проводили покази мод та брали участь у ярмарку соціальних підприємців.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі