Суспільство
Шедеври з непотребу: хто купує перероблений брухт за $2000
У своєму гаражі Сергій Демченко з Білозерки розташував власну майстерню, де створює чудернацькі вироби у стилі стимпанк.
Із старих запчастин він майструє скульптури гітари, рибини, яка клацає щелепою, та американського футболіста, який вертить головою. Це далеко не всі вироби Сергія. В Україні багато любителів стимпанку вже замовили у свої кафе креативних персонажів. Та навіть київська поліція поставила на варті управління металеву собаку з рук білозерського майстра.
Сергій Демченко
За освітою художник-оформлювач та зварювальник. Ще з дитинства подобалось щось робити з металу. 10 років тому почав робити скульптури із старих запчастин у стилі стимпанк.
Як почав
Створювати фігури із металу я почав ще 10 років тому. Тоді у мене померла перша дружина від хвороби. Щоб якось відволіктись я зайнявся творчістю, а згодом це переросло і у прибуток. У той час мені запропонували зробити скульптуру музиканта-саксофоніста. Я подумав, чому б ні?
Я взагалі не знав, що люди займаються такими виробами професійно. З запчастин автомобіля і мотоцикла, які завалялись в моєму гаражі, змайстрував першу роботу. Потім люди бачили і почали замовляти такі вироби.
Біля залізничного вокзалу у Херсоні стоїть гітарист. То теж мій. Робив і барабанщика, і півня, і коника-стрибунця, і ворону.
Від непотребу до виробів за $2000
Всі свої роботи я створюю з металу. Десь у груді старих автозапчастин знайдуться деталі, які впишуться у мої скульптури. Все беру на автостанціях, які викидають старі запчастини. Там працюють мої друзі, тому купую за символічну ціну.
Читайте також: Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі
А також я їжджу на пункти прийому металобрухту і там, серед купи запчастин, знаходжу потрібні деталі. Це обходиться мені приблизно в 10 гривень за кілограм, залежно від ціни здачі.
Після обробки та роботи на зварювальному апараті складаю якісь фігури, як пазл з десяток частин.
Готові вироби я продаю в середньому за $2000. Так, українці купують металеві скульптури за такі гроші.
Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок
Всі роботи створюю без ескізів. Я анатомічно розумію пропорції і зварюю одразу. Тому що деталі бувають різними, ніколи не вгадаєш.
“Моїх роботів розкуповують кав’ярні”
Найбільше мені подобається робити механічні вироби. Наприклад, якось змайстрував рибу, у якої рухається хвіст з плавником та клацає щелепа. Вона працює від датчика руху. Тобто людина підходить – і риба починає рухатись.
Одна з найулюбленіших робіт – це американський футболіст-трансформер. У нього встроєний моторчик з редуктором автомобіля. Працює від 12 вольт через трансформатор. Робот також має датчик руху, хитає головою, у нього світяться очі, а на голові знаходиться фарошукач.
Ця скульптура, яка заввишки 2,3 метрів, красується в одному з кафе. Я продав її також за $2000, хоча коштує такий виріб дорожче. Але я створював його з задоволенням, а без замовника було б складно зробити.
Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту
Загалом купують власники кафешок. За кордон не відправляю, тому що скульптури важкі, і переслати дуже складно і дорого.
Металева поліцейська собака
Нещодавно я робив одне цікаве замовлення – металеву собаку для головного управління поліції в Києві.
Правоохоронці хотіли створити арт-об’єкт, який символізує поліцейського з собакою, які захищають користувачів нового інформаційного терміналу. Створенням такої фігури займалась студія «IDEA fix».
Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію
Директор цього креативного агентства знала мене і мої роботи давно. І запропонувала зробити собаку. А поліцейського створював інший майстер.
На розробку витратив десь два тижні. Ми вирішили зробити овчарку, як символ поліції. Коли працював над фігурою, то часто заглядав у сусідський двір і дивився на їх собаку, щоб зрозуміти точні пропорції розташування вух, носа, очей. В інтернеті подивитись це одне, а наочно – інша справа.
“Я не працюю, як на заводі”
На створення однієї скульптури йде десь місяць-півтора. Але я не можу точно сказати, бо не працюю по вісім годин, як на заводі. У мене сім’я (одружився вдруге) і їм також потрібно приділяти багато часу. А ще ми з дружиною займаємось спільним бізнесом.
Тому, коли є час – роблю фігури. Сьогодні можу працювати пару годин, завтра взагалі не прийти, або працювати цілий день.
Зварювальний апарат, турбіни, болгарки – це все є у мене. Заходиш, робиш і отримуєш від цього задоволення. Потрібен лише гараж, час, бажання і розуміюча дружина.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі