Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
cropped imgonline com ua Resize sMJ20xlyOOswU cropped imgonline com ua Resize sMJ20xlyOOswU

Суспільство

Шедеври з непотребу: хто купує перероблений брухт за $2000

Опубліковано

У своєму гаражі Сергій Демченко з Білозерки розташував власну майстерню, де створює чудернацькі вироби у стилі стимпанк.

Із старих запчастин він майструє скульптури гітари, рибини, яка клацає щелепою, та американського футболіста, який вертить головою. Це далеко не всі вироби Сергія. В Україні багато любителів стимпанку вже замовили у свої кафе креативних персонажів. Та навіть київська поліція поставила на варті управління металеву собаку з рук білозерського майстра. 

Сергій Демченко

За освітою художник-оформлювач та зварювальник. Ще з дитинства подобалось щось робити з металу.  10 років тому почав робити скульптури із старих запчастин у стилі стимпанк.

Як почав

Створювати фігури із металу я почав ще 10 років тому. Тоді у мене померла перша дружина від хвороби. Щоб якось відволіктись я зайнявся творчістю, а згодом це переросло і у прибуток. У той час мені запропонували зробити скульптуру музиканта-саксофоніста. Я подумав, чому б ні?

“Особиста трагедія підштовхнула на це і тоді у місцевих кафе почали з’являтися мої роботи”

Я взагалі не знав, що люди займаються такими виробами професійно. З запчастин автомобіля і мотоцикла, які завалялись в моєму гаражі, змайстрував першу роботу. Потім люди бачили і почали замовляти такі вироби. 

Біля залізничного вокзалу у Херсоні стоїть гітарист. То теж мій. Робив і барабанщика, і півня, і коника-стрибунця, і ворону. 

Від непотребу до виробів за $2000

Всі свої роботи я створюю з металу. Десь у груді старих автозапчастин знайдуться деталі, які впишуться у мої скульптури. Все беру на автостанціях, які викидають старі запчастини. Там працюють мої друзі, тому купую за символічну ціну. 

Читайте також: Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі

А також я їжджу на пункти прийому металобрухту і там, серед купи запчастин, знаходжу потрібні деталі. Це обходиться мені приблизно в 10 гривень за кілограм, залежно від ціни здачі. 

Шестеренки, ланцюги, підшипники, пружини, амортизатори – те, що мені потрібно для майбутніх виробів”

Після обробки та роботи на зварювальному апараті складаю якісь фігури, як пазл з десяток частин.

Готові вироби я продаю в середньому за $2000. Так, українці купують металеві скульптури за такі гроші. 

Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Всі роботи створюю без ескізів. Я анатомічно розумію пропорції і зварюю одразу. Тому що деталі бувають різними, ніколи не вгадаєш.

Цей динозавр одна з останніх робіт Сергія

“Моїх роботів розкуповують кав’ярні”

Найбільше мені подобається робити механічні вироби. Наприклад, якось змайстрував рибу, у якої рухається хвіст з плавником та клацає щелепа. Вона працює від датчика руху. Тобто людина підходить – і риба починає рухатись.

Одна з найулюбленіших робіт – це американський футболіст-трансформер. У нього встроєний моторчик з редуктором автомобіля. Працює від 12 вольт через трансформатор. Робот також має датчик руху, хитає головою, у нього світяться очі, а на голові знаходиться фарошукач. 

Ця скульптура, яка заввишки 2,3 метрів,  красується в одному з кафе. Я продав її також за $2000, хоча коштує такий виріб дорожче. Але я створював його з задоволенням, а без замовника було б складно зробити. 

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Загалом купують власники кафешок. За кордон не відправляю, тому що скульптури важкі, і переслати дуже складно і дорого.

Металева поліцейська собака

Нещодавно я робив одне цікаве замовлення – металеву собаку для головного управління поліції в Києві. 

Правоохоронці хотіли створити арт-об’єкт, який  символізує поліцейського з собакою, які захищають користувачів нового інформаційного терміналу. Створенням такої фігури займалась студія «IDEA fix».

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Директор цього креативного агентства знала мене і мої роботи давно. І запропонувала зробити собаку. А поліцейського створював інший майстер. 

Така собака тепер красується біля Головного управління поліції у Києві

На розробку витратив десь два тижні. Ми вирішили зробити овчарку, як символ поліції. Коли працював над фігурою, то часто заглядав у сусідський двір і дивився на їх собаку, щоб зрозуміти точні пропорції розташування вух, носа, очей. В інтернеті подивитись це одне, а наочно – інша справа.

“Я не працюю, як на заводі”

На створення однієї скульптури йде десь місяць-півтора. Але я не можу точно сказати, бо не працюю по вісім годин, як на заводі. У мене сім’я (одружився вдруге) і їм також потрібно приділяти багато часу. А ще ми з дружиною займаємось спільним бізнесом. 

Тому, коли є час –  роблю фігури. Сьогодні можу працювати пару годин, завтра взагалі не прийти, або працювати цілий день. 
Зварювальний апарат, турбіни, болгарки – це все є у мене. Заходиш, робиш і отримуєш від цього задоволення. Потрібен лише гараж, час, бажання і розуміюча дружина. 

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі