Суспільство
Що подивитися під час канікул? 6 українських фільмів до новорічних свят
Посеред новорічної метушні так хочеться інколи знайти годинку тиші та спокою. А що може бути краще, аніж перегляд гарного кіно? ШоТам з онлайн-платформою Takflix зібрали для вас шість українських фільмів, які ідеально підходять до перегляду у новорічні канікули. Тут і казки для всієї родини, і художня документалістика, аби помедитувати перед Новим роком, і класика для справжніх кіноманів.
Новий рік у сімейному колі
драма, режисер Максим Наконечний, 2017
Яна та її чоловік – переселенці. Цей Новий рік вони разом із сином святкують у новому місці, в орендованій квартирі. Та все йде зовсім не за планом, від закупівель у супермаркеті до самого святкування. І заразом зовсім немає того заповітного новорічного настрою. І що ж може все змінити?
Короткометражний фільм «Новий рік у сімейному колі» показує реальність багатьох українців після початку війни. Водночас ця стрічка зберігає гумор та легку атмосферу, яку ми всі так чекаємо від новорічний фільмів, та нагадує, що найважливіше — це рідні люди поруч.
Пекельна Хоругва, або Різдво козацьке
пригодницьке фентезі, режисер Михайло Костров, 2019
Козакам, які віддали своє життя в бою за рідну землю, прощаються всі гріхи. Обуреним цим, Чорт побився об заклад зі святим Петром, що зможе заманити у своє царство і втримати там до Різдва найліпшого козака. І якщо Чорт виграє парі, то і козаки потраплятимуть у пекло. Так і опинився козак Семен у підземеллі нечистої сили. І чи вдасться йому звідти вибратися?
«Пекельна Хоругва» — це запальна суміш з українського фольклору, масштабних бойових сцен, історії кохання та дружби і, звичайно ж, гумору. І зовсім неочікувано глядач отримує ідеальну різдвяну казку для всієї родини. Стрічку також можна переглянути за більш вигідною ціною разом із іншими фільмами для всієї родини у добірці «Кіно під ялинку».
Жива ватра
документальний, режисер Остап Костюк, 2016
Десь далеко-далеко, в серці українських Карпат, існує та бореться за виживання світ традицій та ремесла. Світ, в якому гори — живі, а вівчарство — це покликання, а не робота. «Жива ватра» розповідає про трьох чоловіків-вівчарів різних поколінь. 82-річний Іван нещодавно поховав дружину і сам вже готується до смерті. 39-річний Василь намагається з усіх сил зберегти своє тваринне господарство, а 10-річний Василь переходить до нової школи-інтернату.
Жива ватра — це вогонь, який оберігає. Саме так головні герої оберігають древні традиції у сучасному світі. Людям великих міст є, чому у них повчитися — жити суголосно поклику серця та у єдності з природою.
Казка про гроші
казка, режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко, 2017
У Йом-Кіпур, або ж Судний день, Чорт може забрати будь-кого. Саме така доля спіткала шинкаря єврея Янкеля. І аби не залишати села без шинка, звичайний сільський парубок Левко привласнює його собі. Щоправда, нещодавно Левко успадкував млин дядька, і надто вже почав цінувати гроші понад усе.
Фільм-казка показує, як людина змінюється та втрачає себе і людей поряд у гонитві за грошима. Однак Левко не знає, що нечиста сида полює і за ним. Чи встигне він все виправити, перш ніж Чорт добереться і до нього? Фільм режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко — це затишна казка для всієї родини про вічні цінності.
Вавилон ХХ
драма, режисер Іван Миколайчук, 1979
«Вавилон ХХ» розповідає про напівміфічні часи революції 1920-их років. На прикладі маленького закритого суспільства села Вавилону на початку нової ери показуються часи змін та перетворень. Насамперед це стосується політично-суспільних змін та приходу комуни. Утім це лише маска це кіноцензури СРСР.
Цей фільм передусім про зміну людської природи в кризові часи. Іван Миколайчук, культова особистість в історії українського кіно, розповів історію фрагментарно, через призму магічного реалізму. Стрічка має складну та метафоричну кіномову, як і українське поетичне кіно. А через усі перипетії глядача проводить сільський трунар-філософ Фабіан (роль якого виконав Миколайчук). Він, як і глядач, лише споглядає, та майже ніколи не стає прямим учасником подій.
Історія Зимового саду
документальний, режисер Семен Мозговий, 2018
«Історія Зимового саду» — це, перш за все, історія кохання. Валентина Миколаївна 45 років доглядає за павільйоном квітникарства, який розташований на території ВДНГ у Києві. Прохання керівництва піти з посади вражає Валентину Миколаївну, адже Зимовий сад — це її особистий всесвіт.
Ця документальна стрічка задумлива і медитативна, навіть меланхолійна. Саме так і буває, коли розмірковуєш про вічне — життя і смерть, зміну пір року, або зміни в житті. Окремо заворожує та впливає на медитативний настрій фільму кадри, які наповнені симетрією та вічнозеленим кольором рослин саду, які, до того ж, нагадують, що будь-яка зима — не вічна.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі