Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Серіал «Доброволець» Ахтема Сеітаблаєва вийшов у форматі повного фільму

Опубліковано

Патріотичний 6-серійний екшен Ахтема Сеітаблаєва «Доброволець» вийшов у форматі повного фільму.

Про це пише Нове українське кіно.

Український бойовик «Доброволець» від режисера фільмів Ахтема Сеітаблаєва порушує тему адаптації ветеранів до цивільного життя.

Переглянути стрічку можна на Ютуб-каналі за посиланням.

Стрічка розповідає про добровольця Дмитра, який повернувся додому із фронту. Він – єдиний із загону, хто вижив після бомбардування ворожими військами. Після трагічних подій, боєць намагається адаптуватися до мирного життя, але на цьому його війна не закінчується. Дізнавшись, що в Києві на День козацтва готується теракт, Дмитро збирає команду бійців, щоб попередити злочинну змову і врятувати столицю від вибуху.

Роль добровольця Дмитра у серіалі виконав український актор, учасник АТО 2014-2015 років, Олег Шульга, відомий за головною роллю у фільмі і “Позивний “Бандерас” і “Червоний“.

Читайте також: Десять українських фільмів про війну на Донбасі, які варто переглянути кожному

Одного з героїв команди добровольців та найкращого друга Дмитра грає Сергій Дерев’янко, який знімався в серіалах “Контакт” і “Нюхач-2”. Роль головного лиходія серіалу на прізвисько Скіф виконує актор і музикант Роман Мацюта, відомий за серіалами “Ментовські війни”, “Нюхач-2”, “Пес”.

Автори консультувалися з багатьма військовими, які пройшли Донбас, щоб максимально реалістично передати дійсність на війні: як живуть в окопах, борються з ворогами і втрачають рідних, як тримають автомат, про що розмовляють, лягаючи спати в укритті, і про що мовчать, сидячи в засідці. Хоча, як стверджують творці серіалу, це перш за все художня історія, заснована на реальних фактах.

Читайте також«Червоні рюкзаки». Як створювали проєкт для підлітків, що розповідає про рідкісних тварин України

Авторами сценарію патріотичної стрічки виступили Анатолій Карлюга та Юлія Чернявська. Проєкт виробила продакшн-студiя В.I.К. за підтримки Українського культурного фонду. Продюсерами «Добровольця» стали Іванна Дядюра та Ігор Кондратюк.

Нагдаємо, документальна стрічка «Зошит війни» про події на Сході вийшла онлайн.

Усі фото: cinema.in.ua.

Суспільство

Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Опубліковано

У шести країнах Європи група українських студентів встановлює аудіоперформанс із наданням звернення уваги європейців на крихкість світу.

Про це повідомляє Українська академія лідерства.

Про перфоманс

Понад 100 українських студентів з 20 по 28 квітня презентують у Німеччині, Бельгії, Франції, Чехії, Данії та Словаччині презентують “пісню без слів”.

Українська академія лідер спільноти з урядом України, Western NIS Enterprise Fund та іншими партнерами організовує волонтерську адвокатську місію в країнах Європи.

Однією зі складових цієї місії є акція молоді під назвою “The Unnoticed Song”, яка відбудеться на Святі на Вацлавській площі 20 квітня з 18:00 до 20:00.

Читати також: В Угорщині видадуть антологію поезії з віршами української поетеси

Про академію лідерства

Українська академія лідерства – це освітня інституція, де проходить навчання за 10-місячною денною комплексною освітньою програмою для української молоді, мета якої – сприяти розвитку лідерських якостей молодого покоління. З 2015 року УАЛ випустила 1260 студентів з усіх регіонів України.

Щороку студенти УАЛ проводять акції на підтримку України в країнах Європи, Зокрема, торік студенти створили 50-кілограмову книгу “Злочин без покарання”, в якій розповідається про злочини Російської Федерації, зокрема про незаконну депортацію дітей.

Нагадаємо, що в Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Також ми повідомляли, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Фото: УАЛ

Читати далі

Суспільство

Французький актор Ален Делон отримав український орден “За заслуги”

Опубліковано

Відомий актор Ален Делон був удостоєний українського ордену “За заслуги” як визнання його підтримки України від самого початку повномасштабної війни.

Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко в ефірі телеканалу TV5 Monde.

“Пане Делон, дорогий Алене, я знаю, що ви перебуваєте в непростій ситуації, і хочу сказати вам, що ви не самотні. У вас багато шанувальників і людей, які вас люблять. Я і мій народ завжди на вашому боці”, – звертається посол до Делона.

Читати також: Збірка віршів Галини Крук потрапила в шортлист міжнародної поетичної премії

У посольстві зазначили, що з першого дня війни Делон активно висловлював свою підтримку Україні, називаючи це символом та важливою підтримкою.

Українське посольство нагадало, що у 2022 році актор обмінювався думками з президентом Володимиром Зеленським і читав вірші Тараса Шевченка у телевізійній програмі.

Нагадаємо, як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці.

Читати далі

Суспільство

В Угорщині видадуть антологію поезії з віршами української поетеси

Опубліковано

У Будапешті видавництво Labirint випустило поетичну антологію “Hét nyelven beszélünk” (“Усі ми говоримо однією мовою”), до складу якої увійшли вірші української поетеси Ії Ківи та інших європейських авторів.

Про це поетка повідомила на своїй сторінці у Facebook.

фото: Ія Ківа

Про видання

Навесні 2023 року шість європейських поетів приїхали до Угорщини, щоб працювати разом, і саме їхня поезія представлена ​​на виставці “Ми говоримо однією мовою”.

Перший із семи розділів антології, “Балатонський абсент”, служить калейдоскопом, пропонуючи добірку поезій, які були створені тут, що відображає те, ким ми є зараз.

Кожен із наступних шести розділів присвячено останнім віршам шести авторів мовою оригіналу – англійською, естонською, французькою, німецькою, іспанською та українською. Сьомий мова назви тому – завдяки чудовій роботі перекладачів – угорська.

Читати також: Збірка віршів Галини Крук потрапила в шортлист міжнародної поетичної премії

Переклад віршів Ії Ківи

Переклад угорською мовою виконала Діана Воннак, яка вже перекладала твори Ії Ківи з української на англійську. ІАвторка зазначила, що Воннак активно цікавиться постколоніальною історією регіону і прагне просувати українську культуру через свої статті.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Також ми повідомляли, що у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Ія Ківа

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: