Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Розвідники ГУР отримали комплекси «Шарк», які корегуватимуть цілі для HIMARS

Опубліковано

Бійці Головного управління розвідки Міноборони України отримали від фонду «Повернись живим» два розвідкомплекси «Шарк» загальною вартістю 26 мільйонів гривень.

Про це повідомили на сайті ГУР МО.

Зазначається, що наші розвідники отримали:

  • 4 безпілотники,
  • 2 командні пункти на базі спеціально обладнаних прохідних автівок,
  • дві пускові установки.

«Шарк» коригуватиме та шукатиме цілі зокрема і для HIMARS. Цей БпЛА від українського виробника гарно показав себе у бойових умовах.

«Лише за останні кілька тижнів перший переданий благодійниками комплекс підтверджено знищив російської техніки приблизно на $25 мільйонів», — йдеться у повідомленні.

Про «Шарк»

Камера цього безпілотника оснащена електрооптичним сенсором із 30-кратним оптичним збільшенням та додатковим цифровим зумом і може здійснювати адаптивний трекінг цілі навіть у разі швидкості об’єкта 100 км/год.

Читайте також: «Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)

«Шарк» здатен перебувати у повітрі до 4-х годин, має температуру експлуатації від -15 °C до +50 °C і максимальну швидкість польоту до 150 км/год.

Нагадаємо, таємний проєкт розвідки Black Box, на який українці збирали гроші через фонд «Повернись живим», завдав росіянам збитків на понад $700 мільйонів.

Раніше ми повідомляли, що бійці ГУР отримали унікальну станцію розвідки за 41 млн грн.

Окрім того, розвідники ГУР опанували вертоліт Black Hawk і використовують його в бойових діях.

Фото: gur.gov.ua.

Суспільство

Поблизу «Вернадського» українці вперше зняли з дрона антарктичного смугача (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські полярники вперше зафіксували з дрона антарктичного смугача — одного з найменших китів родини смугачевих. Цей вид поширений в районі станції «Академік Вернадський», але його зустрічають нечасто.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Смугач має довжину 7-9 метрів і вагу в середньому 5-6 тонн. Самиці трохи більші за самців. Ці кити припливають до Антарктиди влітку, щоб живитися крилем, а взимку мігрують у тепліші води для розмноження. Та все ж деякі залишаються зимувати біля крижаного континенту.

Цей вид вважають доволі складним для досліджень через свою маневровість і звичку швидко пересуватись між крижинами. Також він зазвичай показує лише спину з характерним серповидним плавцем.

Читайте також: Військові привезли сину загиблого побратима кошеня з фронту (ВІДЕО)

УНІКАЛЬНІ ЗЙОМКИ СМУГАЧІВ 😎 Вперше показуємо зйомки з дрона антарктичного смугача — кита, який теж поширений в районі української станції «Академік Вернадський», однак трапляється нашим дослідникам не так часто, як горбані. Цей кит — один з найменших з родини смугачевих. Його довжина становить 7–9 метрів, дуже рідко деякі особини сягають 10 м. Вага — до 10 тонн, але здебільшого коливається в районі 5–6 тонн. Самиці трохи більші за самців 🐳 Вид зустрічається в усіх океанах Південної півкулі. До крижаного континенту припливає зазвичай на антарктичне літо, щоб живитися крилем 🦐 На зиму відпливає північніше, в тепліші води для розмноження. Хоча деякі смугачі можуть зимувати в Антарктиці. Цей кит зазвичай швидко переміщується між крижинами, показуючи лише спину з характерним плавцем, за яким його можна здалеку розпізнати. Цей плавець — серповидний 🌙, закруглений і загострений водночас. Через таку маневреність антарктичний смугач досить складний для досліджень: зафіксувати зустріч з ним, а тим паче виміряти його чи відібрати біопсії — велика удача. Втім наші науковці уже мають результати досліджень, якими готові поділитися. Чекайте в одному з наступних дописів 😉 Відео: Олександр Мацібура

Опубліковано Національний антарктичний науковий центр Неділя, 27 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

В Україні створили онлайн-конструктор з архітектурою сіл Львівщини (ФОТО)

Опубліковано

Архітектурна майстерня balbek bureau представила нове дослідження українських сіл в межах проєкту RE:Ukraine Villages. До онлайн-конструктора додали вже тринадцятий регіон — Львівську область.

Про це повідомили в balbek bureau.

Що відомо про проєкт

RE:Ukraine Villages допомагає зберегти культурну спадщину українських сіл. Команда balbek bureau вивчає традиційну архітектуру будинків за останні 100 років і переводить її в доступний цифровий формат.

Завдяки цьому в онлайн-конструкторі кожен може створити віртуальний будинок за регіональним дизайн-кодом та отримати готовий PDF-альбом із кресленнями, планами і рекомендаціями для будівництва або відновлення.

Читайте також: Світлину київського фотографа опублікували в New York Mirror (ФОТО)

Про експедицію селами Львівщини

Під час експедицій Львівщиною дослідники відвідали 49 сіл. У студії зазначили, що архітектура регіону відрізняється своєю багатошаровістю: тут є і традиційне бойківське житло, і німецькі колонії з раціональним плануванням, і елементи австрійської міської архітектури, а також будівлі, пов’язані з розвитком туризму.

Архітектори розповідають, що для Львівщини характерні геометричні орнаменти, анімалістичні мотиви, різьблені дерев’яні елементи на верандах і фронтонах, а також мальовані панно зі сценами традиційного життя. Типові кольори для регіону — білий, блакитний, жовтий, зелений і коричневий.

У конструкторі вже доступні нові типи веранд, варіанти їхнього розміщення, віконця піддашшя та декор фасадів.

Нагадаємо, що київські студенти та архітектори спроєктують українські села, що пошкодили під час війни.

Раніше ми писали, що в Україні створили онлайн-конструктор відбудови сіл Волинської області.

Фото: balbek bureau

Читати далі

Суспільство

Бригада «Хартія» зняла документальний фільм про звільнення Харківщини (ВІДЕО)

Опубліковано

Бригада Національної гвардії України «Хартія» створила документальний фільм «Рух почався», який розповідає про операцію зі звільнення півночі Харківської області наприкінці 2024 року.

Про це повідомили в «Хартії».

Про стрічку

Фільм зафіксував перші 24 години наступальної операції. У ньому розкривають етапи її планування, підготовки та реалізації на полі бою. Глядачі побачать роботу піхоти, операторів дронів, артилеристів, танкістів та офіцерів штабу «Хартії». Операцією керував полковник Ігор «Корнет» Оболєнський, нині командир корпусу «Хартія».

Читайте також: Оператори дронів врятували від полону трьох українських військових (ВІДЕО)

Прем’єра стрічки відбулася в Києві, а вже 7 травня о 22:15 фільм покажуть у телемарафоні «Єдині новини». Після трансляції на телебаченні фільм викладуть на стримінгові платформи MEGOGO та «Київстар ТБ», а також на ютуб-каналі бригади.

До цього «Хартія» провела закриті покази фільму в Києві та Дніпрі для бійців, їхніх родин, партнерів, благодійників та медіа. Серед гостей були Святослав Вакарчук, Андрій Шевченко, Антон Птушкін, Олег Гороховський, Дарія Зарівна, «Тайра», Сергій Стаховський та інші.

Відео: ютуб-канал «Хартії»

Нагадаємо, що «Хартія» та GUD випустили рюкзаки Frontier: увесь прибуток — військовим (ФОТО).

Фото обкладинки: «Хартія»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо7 днів тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство2 тижні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...