

Суспільство
Розпочався тендер на будівництво стратегічно важливого мосту
Тендер на будівництво мосту в Запоріжжі оголошено, повідомив на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр України у середу, 27 листопада.
Яка вартість
Будівництво обіцяють почати на початку наступного року. На це у держбюджеті заклали 1,25 млрд гривень.
“Будівництво цього мосту – наш пріоритет!! Символу корупції, який вже 15 років ніяк не можуть побудувати – не місце в сучасній Україні”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Європа дає Україні €450 млн кредиту на дороги
Прем’єр пообіцяв, що першу частину об’єкта “Укравтодор” має завершити вже за два роки.
Це означає будівництво 21-єї штучної споруди і двох мостів через Дніпро із виїздами на Прибережну магістраль та проспект Соборний.
Що дасть новий міст
Новий міст має суттєво розвантажити рух автотранспорту у Запоріжжі.
Ця частина будівництва відкриє проїзд з Правобережної частини міста через Дніпро та острова Хортиця по трьох смугах руху з виїздом на Прибережну магістраль та вул. Тюленіна.
“Роботи багато, легко не буде. Але маємо спільну мету – зробити життя людей зручнішим та комфортнішим. Працюємо!”, – зазначено у пості посадовця.
Читайте також: Бетонну дорогу на Полтавщині допомагає будувати унікальна машина
Нагадаю, “Автомагістраль-Південь” завершує цьогорічні роботи за проєктом будівництва 2-ї черги південного обходу міста Дніпра.

Суспільство

На Вінниччині національний природний парк «Кармелюкове Поділля» збільшиться на 1,8 тисячі гектарів.
Про це пише Вежа.
Зазначається, що території збільшать за рахунок земель лісогосподарського призначення, які були у користуванні ДП «Чечельницьке лісове господарство». Вони розташовані у Гайсинському районі Вінницької області.

«Найближчим часом Держлісагентство погодить передачу парку ще 14 тисяч гектарів земель», – вказано у повідомленні.
Читайте також: Як виглядає найбільший бункер в Україні та в Східній Європі (ВІДЕО)
Про парк
Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» цінний унікальною природою Південного Поділля – віковими дубовими лісами.

Парк розташований на схилах Подільської височини на території Тростянецького та Чечельницького районів, на берегах річки Савранка, правій притоці Південного Бугу. Площа природно-заповідного фонду парку складає 20 203,4 га.
Нагадаємо, українські міста планують приєднати до міжнародного туристичного маршруту Camino de Santiago.
Усі фото: vezha.ua.
Суспільство

В Україні розробили спеціальну спортивну програму для людей літнього віку.
Про це пише Nachasi.com.
Зазначається, що програму створив благодійний фонд «Життєлюб» спільно з мобільним застосунком BetterMe.
Тренування створила команда сертифікованих тренерів та реабілітологів. Є різноманітні спортивні програми, які варіюються залежно від складності, інтенсивності, кількості учасників та наявності спортивного інвентарю.
Як зазначила CEO та співзасновниця BetterMe Вікторія Рєпа, ідея виникла тоді, коли під час карантину більшість людей проводили весь свій час на самоізоляції. Тоді було багато програм тренувань для молодого покоління, а для людей літнього віку не було ніякого матеріалу.
Читайте також: Українські застосунки: 8 додатків від українських розробників
«Торік ми зіткнулись із безпрецедентним випадком всесвітнього карантину, з обмеженням звичної фізичної активності й тиском на ментальне здоров’я. В онлайні з’явився великий вибір тренувань для аудиторії 18-35 років, відвідувачів спортзалів у минулому. Водночас бракувало рішень для людей старшого віку, яким фізична активність під час пандемії важлива для підтримки імунітету. Команда BetterMe надала health & fitness рішення для всіх вікових груп, зокрема для людей поважного віку», – сказала CEO та співзасновниця BetterMe Вікторія Рєпа.

Наразі застосунок BetterMe: Home Workout & Die має понад 1500 видів тренувань вдома, у спортивному залі, на відкритому повітрі та інших місцях.
Найближчим часом розробники додадуть спеціалізовану програму тренувань для людей, які мали травму спини чи колін. Крім того, у майбутньому з’явиться курс медитації й релаксувати можна буде навіть у себе вдома.
Читайте також: Які послуги з’являться в «Дії» 2021 року?
Нагадаємо, в Україні створили платформу для звернень до держорганів.
Як ми повідомляли раніше, в Україні запустять національну цифрову валюту.
Усі фото: nachasi.com.
Суспільство

Літня школа україністики при Українському науковому інституті Гарвардського університету (УНІГУ) пройде 21 червня до 6 серпня онлайн.
Про це пише Укрінформ.
Як зазначається, завдяки віртуальному формату вартість навчання для багатьох охочих буде меншою. Заявки прийматимуть до 15 квітня. Пропонується обмежена кількість стипендій.
Детальніша інформація буде згодом. Ознайомитись із основними курсами та зареєструватися можна за посиланням.
Як зазначається на сайті Українського наукового інституту Гарвардського університету, Літня школа (Harvard Ukrainian Summer Institute, HUSI) є єдиною в своєму роді програмою в Північній Америці. Вона пропонує сім тижнів інтенсивного акредитованого університетського навчання з українознавства. Програма включає три академічні курси, які пропонуються в Літній школі, та щотижневу серію лекцій, що проводить Український науковий інститут Гарвардського університету (УНІГУ).
Читайте також: Київська школа економіки організовує програму з підприємництва для учасників та ветеранів АТО/ООС
Літня школа україністіки працює з 1971 року і щороку збирає найкращих студентів, аспірантів та працюючих спеціалістів з усього світу, які мають професійний, перш за все, науковий інтерес до України, її мови, культури, історії чи політики.
Нагадаємо, у Києві безкоштовно навчатимуть безробітних в ІТ-школах.
Головне фото: ukrinform.ua.