

Суспільство
Бетонну дорогу на Полтавщині допомагає будувати унікальна машина
На будівництві бетонної дороги в рамках реконструкції магістралі Н-31 Дніпро-Решетилівка задіяли рідкісну для України техніку. Як стверджують у Службі автомобільних доріг в Полтавській області, таких машин в Україні одиниці.
Що це за техніка?
Як розповідає видання Центр транспортних стратегій, мова йде про машину для облаштування прикраєвого монолітного водовідвідного лотка.

“Подібних механізмів в Україні одиниці. Для нашої дороги дану машину привезли спеціально з Туреччини. Використання такої техніки в рази ефективніше, ніж монтування лотків ручним способом”, – кажуть полтавські шляховики.
Читайте також: Як триває будівництво бетонної дороги на Миколаївщині
У коментарі ЦТС в Службі автомобільних доріг в Полтавській області пояснили, що бетоновкладач Wirtgen із легкими формами для укладання збоку від машини може за зміну укладати до 500 м прикраєвого водовідвідного лотка.
“Суміш з бетоновоза подається відразу в приймальний бункер. Всі налаштування, такі як швидкість транспортування, кут підйому, позиціонування, можна встановити натисненням кнопки. Власна розробка Wirtgen – економічна система управління, яка дозволяє точно укладати цементобетон без використання направляючої струни”, – розповіли дорожники.
Що відомо про ремонт?
Нагадаємо, що 147-кілометрова автодорога Н-31 була побудована в 1960-х роках. Зараз частина старої асфальтної дороги реконструюється в 4-смугову цементобетонну магістраль.
На будівництво 80-кілометрової ділянки з двома масштабними транспортними розв’язками, що почалося в 2017 році, відводиться 5 років. Загальна вартість дороги – близько 12 млрд грн.

Суспільство

У Яготині з’явиться оригінальний мотузковий парк.
Про це пише Моя Київщина з посиланням на сайт Яготинської міської ради.
Зазначається, що мотузковий СКАЙ ПАРК облаштують на вулиці Переяславській у місті Яготин.
Читайте також: Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів
Варто додати, що парк створять завдяки вчительці Яготинського НВК СШ – ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Тетяні Лугиній, яка отримала перемогу в номінації “Здійснення мрії” в конкурсі Global Teacher Prize Ukraine 2020.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Мрія жінки була створити мотузковий парк для дітей міста, і вона підкорила серця суддів і стратегічного партнера конкурсу МХП.
Нагадаємо, на Троєщині в Києві відкриють сучасний енергоефективний садочок із басейном.
Як ми повідомляли раніше, вийшла книга про українську армію для підлітків.
Головне фото: moemisto.ua.
Суспільство

У Запоріжжі на острові Хортиця помітили птаха, який важить 5 грамів.
Про це пише Укрінформ.
“Найменша пташечка Європи, що важить лише 5 грамів (як одна чайна ложка цукру!) — золотомушка жовточуба”, – написав у повідомленні фотограф Олексій Толмачов.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Знімок був зроблений на Хортиці 18 січня.
Золотомушка є найменшою пташкою в Україні. Довжина її тіла 9-10 см, вага – 4-8 грамів.
Читайте також: На Хортиці знайшли люльку 18 ст.
Нагадаємо, на території заповідника “Хортиця” виявили новий вид птахів.
Як ми повідомляли раніше, у Чорнобильському заповіднику врятували лебедів-шипунів.
Усі фото: facebook.com/alexey.tolmachov.
Суспільство

Жанр стендап-комедії активно розвивається в Україні, доводячи, що гумор – це не тільки популярні телевізійні шоу. Стендап – це про відверті, сміливі, іноді навіть зухвалі жарти. У своїх монологах коміки висміюють знайомі кожному життєві ситуації, курйози та проблеми. До карантину українські стендапери збирали концертні зали, а зараз – тисячі переглядів на YouTube.
Тож хто пише історію нового українського гумору? ШоТам обрали популярних стендаперів, чиї жарти рідною мовою змушують рвати боки.
Важливо! Більшість виступів коміків містить нецензурну лексику та зачіпають контроверсійні теми, тому радимо до перегляду лише особам, які досягли 18-річного віку та мають почуття гумору.
Єгор Шатайло. Мізкорозривний андеграуд-гуморист
Єгор Шатайло – сценарист та співведучий комедійної програми “Телебачення Торонто” з Майклом Щуром, ведучий програми “Гомін Аут” на радіо Промінь. У 21 рік остаточно вирішив стати стендап-коміком. Виступивши на відкритому мікрофоні (захід,на якому будь-який охочий може спробувати себе у жанрі стендап) в одному з київських барів, відчув потяг до гумору. Відтоді займається письменництвом та комедією.
Його мізкорозривний гумор не всім до душі. Восени минулого року прямо напередодні концерту на коміка напали. Кривдникам не сподобався жарт про традиційні сімейні цінності – гуморист шуткував про збитковість традиційної сім’ї, запропонувавши “закривати її як Тетчер шахти”. Але цей випадок тільки додав популярності Шатайлу, і він влучно обіграв його у своїх наступних виступах. Він жартує як на гостросоціальні, так і на абсурдні теми, висміює російський контент та актуальні події сьогодення.
Сергій Ліпко. Гумор – це не тільки жарти про село і кума
Сергій Ліпко також має відношення до “Телебачення Торонто”, а ще є резидентом проєкту “Підпільний стендап” та переможцем шоу “Розсміши коміка”.
Віднедавна гуморист перейшов на українську мову і мотивує інших стендаперів також це зробити. Теми його монологів – все, що так хвилює суспільство. Сергій шуткує про всі аспекти життя у столиці, проблеми київського метро та постійні замінування у Києві, випуск залізних грошей та труднощі вивчення англійської. А ще у нього в запасі завжди є кілька жартів про українську армію, оскільки не з чуток знає про службу там. Сергій доводить – хороший український гумор не закінчується на історіях про село і кума.
Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак
Іван Жорноклей. Засновник Першої україномовної стендап-комедії – ПУСК
Іван Жорноклей – засновник та ведучий “Ukrainian Stand-Up Agency”, компанії, що займається створення стендап-комедії рідною мовою. За плечима коміка багаторічний досвід гри у КВК. Іван називає себе киянином з амбіціями приїжджого. Він молодий сім’янин, якому лише трохи за тридцять.
Цей гуморист справжній майстер імпровізації. Він веде активний діалог з аудиторією на своїх концертах, гостро жартує та навіть задирає присутніх у залі. Гості стають частиною шоу, адже Іван знайомить їх зі стендапом і розповідає про них таке, чого вони самі не знали.
Лєра Мандзюк. Єдина жінка стендап-комік на Закарпатті
Жінки у стендапі? Так і ще раз так. 21-річна Лєра Мандзюк вже встигла двічі перемогти у “Розсміши коміка”, а також активно бере участь у Stand up Battle.
Читайте також: Хто задає тренди в ТікТок: топ-8 українських тіктокерів-мільйонників
Спочатку був університетський КВК, потім відкриті мікрофони, де дівчина зрозуміла, що може смішити аудиторію. Її їдкий гумор із закарпатським акцентом нікого не залишає байдужим.
Лєра переконана – кепкувати можна з усього. Тому всі свої проблеми перетворює на жарти. Вирісши у багатодітній сім’ї на Закарпатті, дівчина дотепно переповідає, як бути восьмою дитиною у бідній родині; як виділялась, вступивши до університету, коли всі дівчата повиходили заміж у 16 років, а хлопці поїхали на заробітки; або як її мама досі чекає, поки вона повернеться у село, аби дбати про господарство та вирощувати курей.
Сергій Степанисько. ІТшник з філологічною освітою і любов’ю до України
Сергій Степанисько брав участь у “Лізі сміху” та декілька разів перемагав на різниз гумористичних шоу. А ще він магістр української філології, який працює в ІТ. Гуморист знається на мові, українських звичаях та традиціях і розповідає у своїх концертах про те, чим живе його єдине кохання — Батьківщина.
Його останній стендап про українські казки та вірші, корпоративи на роботі та людей, які привозять з моря непотрібні сувеніри.
Роман Щербан. Зірка львівського андеграундного стендапу
Львівський андеграундний комік Роман Щербан є резидентом Stand up Battle Club та неодноразово перемагав у відкритих мікрофонах. Його називають одним з кращих коміків міста Лева – шикоровідомий у вузьких львівських колах.
Гуморист має великий досвід роботи аніматором, тому левова частка його жартів присвячена дитячій темі. Його виступи – це завжди їдко, сміливо, влучно та смішно.
Читайте також: Час монетизувати захоплення. 12 ідей, як заробити гроші на хобі
Святослав Марченко. Одинокий стендап-комік, що колекціонує міста
Святослав Марченко – один з небагатьох коміків, що пишуть свої жарти українською. Він часто виступає на різноманітних стендап майданчиках країни та пише сценарії для українських телевізійних гумористичних проєктів.
Називає себе коміком, який колекціонує зйомні квартири та міста. Він народився в місті Городище, навчався в Черкасах, живе в Києві і шуткує про те, що померти збирається в Парижі. Коміку вже за 30, а він досі не одружений, тому часто висміює тему самотності.