Суспільство
Ромські жінки ламають стереотипи: об’єднались і створили власний бізнес (ВІДЕО)
Їх ніхто не хотів брати на роботу, тому вони об’єднались і створили власний бізнес.
Дуже багато жінок, які не працевлаштовані. Але бажання працювати і знайти себе в чомусь було дуже велике.
І жінки запропонували – шити. Це було їх бажання і тому виникла така ідея.
«Виникла ідея створити майстерню, базу навчання, де ми залучили вчителя ромської національності, яка була дуже інклюзивною і знайшла підхід до наших дівчат», – розповіла керівниця платформи жіночих ініціатив Petalenca Крістіна Спіріна.
Дівчата пройшли навчання, це було торік, 2020-го.
Це був 3 місячний проєкт, пілотний в Одесі.
Читайте також: Історія команди ШоТам
Ромські жінки відкрили швейний цех і шиють постільну білизну.
«І ми дуже довго вибирали саму тканину. Зробили вибір – це гарний матеріал “бязь люкс”, де дуже високий відсоток хлопку», – каже Крістіна Спіріна.
«На сьогоднішній день виникла ідея відшивати не тільки текстильний напрямок (його розвивати в майбутньому), а ще й зробити, наприклад, сумочки. Так як в січні 22 року по нашому законодавству буде відмінятися пластикові пакети і тому дуже було б доречно, якщо б ми робили багаторазові сумочки, пакетики, які в майбутньому люди могли б використовувати не один раз», – ділиться Крістіна.
За її словами, карантин та упередження ускладнюють розвиток бренду Petalenca, проте дівчата продовжують працювати.
Читайте також: «Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників
«Ми пропонували постільну білизну представникам місцевого бізнесу і деякі були проти закупки, тому що саме це відшивали ромські жінки. На жаль це є, але ми з цим боремося і намагаємося про це казати відкрито, тому що, по-перше потрібно долати ці стереотипи, ці бар’єри і, напевно, розвивати толерантність самого населення, яке нас оточує. І можливо тоді це зміниться. І дуже важливо, щоби саме не тільки жінки наші, у них є діти. Важливо щоби не страждали діти», – каже Крістіна Спіріна.
Кожна з жінок в майстерні – мама, тому необхідно, аби і дітям тут було комфортно.
«Соціальне підприємство воно на те і розраховано, що це не так, що приходити з 9 і до 6, чи з 10 до 5. Це той момент коли жінка може прийти будь-який момент, якщо вона хоче шити, то відшити по своїй можливості, по своєму бажанню. Хто бажає працювати і мати свій графік роботи, це жінки самі можуть установити. А тому що якщо жінка приходить з дитиною, то на жаль вона не може бути весь день на роботі тому що, хоч і працює дитяча кімната, але є потреби у дитини. І покормити, і свої моменти і обідній час для сну у діточок. Тому, наскільки знаю, ромські жінки це самі ті жінки де материнство в них на першому місці і дуже важливе. Тому що у деяких дітей може бути двоє, троє дітей – це дуже велика відповідальність. І діти це те, що є в пріоритеті у кожної жінки», – каже Крістіна Спіріна.
У цій майстерні вчать шити всіх охочих, навіть дуже юних.
Читайте також: «Мене обурюють стереотипи». Історія соціального підприємства, де навчають ромських жінок шити та заробляти
«Знайомтесь, це Марія. Це наймолодша наша учениця та учасниця нашого проєкту. Яка пройшла навчання в минулому році. Звісно, з дозволу батьків. Тобто разом з мамою вони навчалися. Марія продовжує навчання ще в цьому році. Звісно так як вона юна дуже і працювати не може, але навчатись вона ще буде продовжувати. Дуже гарні має результати. Її екзаменаційна робота набрала дуже великий бал», – розповіла Крістіна Спіріна.
«Ми будемо мати надію, що з продажами буде все гаразд. І щоб ми стали незалежні. Ми дякуємо за підтримку, але в майбутньому маємо надію, що ми станемо незалежні від донорської підтримки. Вже самі зможемо функціонувати та процвітати», – впевнена керівниця платформи жіночих ініціатив Petalenca Крістіна Спіріна.
Нагадаємо, в Івано-Франківську створюють інклюзивну пекарню.
Як ми повідомляли раніше, в Україні стартував соціальний проєкт «Належна бджолярська практика».
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі