

Суспільство
В Івано-Франківську створюють інклюзивну пекарню
В Івано-Франківську створять пекарню «Радість без меж», в якій працюватимуть люди із синдромом Дауна та ментальними розладами.
Про це написав депутат Івано-Франківської міської ради Роман Харук у фейсбуці.
За його словами, цього року проєкт із «Облаштування інклюзивної сонячної пекарні «Радість без меж» переміг у програмі «Бюджет участі Івано-Франківська».
До роботи у пекарні будуть залучені особливі працівники зі синдромом Дауна та ментальними розладами, яких навчать випікати хліб, тістечка, пиріжки, кекси та інші смаколики.
Він зауважив, що такий бізнес є соціальним, а тому частину прибутків він скеровує на розв’язання актуальних проблем.
Читайте також: «Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників
Відомо, що загальний кошторис бюджету пекарні «Радість без меж» складає 300 тис. грн. Її створення в Івано-Франківську підтримали понад 1,5 тис. мешканців.
Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення життя міста та голосування за них.
В Івано-Франківську на програму «Бюджет участі – 2021» скерували майже 20 млн грн. Перемогу отримали 62 проєкти.
Нагадаємо, у Львові запрацювала соціальна крамниця вживаних речей «Ясна річ».
Як ми повідомляли раніше, в Україні стартував соціальний проєкт «Належна бджолярська практика».
Усі фото: golossokal.com.ua.
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР