Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ромські активісти можуть отримати мільйон гривень гранту

Опубліковано

Фонд «Відродження» оголошує конкурс малих грантів для молодих ромських активістів. Про це повідомляє “Гурт”. Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн. Дедлайн – 17 листопада 2019 року.

Конкурс малих грантів для молодих ромських активістів «Підтримка громадських і правозахисних ініціатив ромської молоді» оголошує Ромська програма Міжнародного фонду «Відродження» (Київ) у співпраці з Ініціативою Інституту Відкритого Суспільства «Права людини та рівність» (Берлін). Мета конкурсу – сприяти розвитку ромського молодіжного правозахисного руху через підтримку громадських ініціатив, спрямованих на управоспроможнення ромських громад, посилення присутності в інформаційному просторі позитивних образів рома, збереження ідентичності й історичної пам’яті тощо.

Умови конкурсу

  • Учасники конкурсу: молоді активісти/ки з ромських громад, учасники/ці і лідери/ки команд Форуму ромської молоді 2019, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду, неурядові організації.
  • Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн.
  • Максимальний розмір гранту:
  • для неурядових організацій – 200 000 грн.
  • для індивідуальних аплікантів – 50 000 грн.
  • Максимальний строк реалізації проекту – 1 рік
  • Кінцевий термін подання пропозицій – до 23:59, 17 листопада 2019
  • Оголошення результатів – 29 листопада 2019

Завдання та пріоритети конкурсу

  • Управоспроможнення ромів через підвищення рівня правової обізнаності, підвищення професійної спроможності, розробку та просування методик та інструментарію для ефективного включення в суспільну діяльність;
  • Розбудова позитивного дискурсу щодо ромів, ромської ідентичності, освітня, просвітницька або інформаційна діяльність, спрямована на протидію стереотипам та  упередженому ставленню;
  • Вшанування й збереження історичної пам’яті ромського народу;
  • Налагодження діалогу та розбудова партнерства між молодіжними формальними й неформальними об’єднаннями з метою реалізації спільних ініціатив з підтримки розмаїття культур та ідентичностей.

Учасники конкурсу

Молоді активісти/ки з ромських громад, учасники/ці і лідери/ки команд Форуму ромської молоді 2019, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду, неурядові організації.

Як подати заявку

Порядок подання проектних пропозицій

  • Проектні пропозиції приймаються як від зареєстрованих громадських організацій, так і від фізичних осіб.
  • Проектні пропозиції мають бути подані в електронному вигляді на адресу roma@irf.ua не пізніше 23:59 17 листопада 2019 року. В темі листа зазначте: «Заявка на молодіжний конкурс – [назва НУО або ПІБ апліканта/ки]»
  • Проектна пропозиція складається та має містити наступне:
    • Заповнені форми проектної пропозиції та бюджету за формами, встановленими Міжнародним фондом «Відродження» (завантажити);
    • Резюме учасників/ць проекту або коротка біографія;
    • Листи підтримки від партнерів проекту (якщо є);
    • Копія паспорту та ідентифікаційного номеру (для фізичних осіб) або копія свідоцтва про реєстрацію/виписки з ЄДР (для неприбуткових організацій).

У разі необхідності уточнення деталей проектної заявки представники Ромської програмної ініціативи можуть звертатися до аплікантів на будь-якому етапі розгляду заявки за адресою електронної пошти, з якої надійшов проект або вказаної в аплікаційній формі як контактна.

До закінчення терміну подання проектних пропозицій можливе індивідуальне консультування потенційних аплікантів. Звертаємо увагу, що індивідуальні консультації не надаватимуться телефоном. Усі запитання стосовно участі в конкурсі просимо направляти на електронну адресу roma@irf.ua, вказавши у темі листа «Запитання щодо конкурсу», а у тілі – своє ім’я й прізвище, а також регіон або організацію, яку ви представляєте.

ВАЖЛИВО!

  • Проектні пропозиції, що надійдуть після зазначеного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.
  • Пропозиції, подані прибутковими організаціями, політичними партіями або релігійними громадами, до участі в конкурсі не приймаються.
  • Дата подання проектної пропозиції визначатиметься за датою і часом відправки електронного листа.
  • Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.
  • Про результати конкурсу буде повідомлено електронною поштою.
  • Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причини відмови у підтримці проектної пропозиції не повідомляються.

Бюджет конкурсу

Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн.

Максимальний розмір гранту для неурядових організацій – 200 000 грн., для індивідуальних аплікантів – 50 000 грн.

Максимальний строк реалізації проекту – 9 місяців.

Оцінювання проектних пропозицій

Оцінка й відбір проектних пропозицій будуть відбуватися за принципами колегіальності і прозорості. Рішення за проектами будуть приймати представники Експертної ради Ромської програми.

Критерії оцінки проектів:

  • відповідність меті, завданням і пріоритетам конкурсу;
  • креативний (творчий) підхід до реалізації ідей проекту;
  • реалістичність проекту, наявність чіткого плану його реалізації, визначеність очікуваних результатів;
  • сталість результатів проекту та відновлюваність проектної діяльності в цілому;
  • наявність комунікаційної складової в проекті, спрямування його результатів на широкі кола громадськості;
  • залучення партнерів, географічне охоплення проекту;
  • відповідність бюджету заявленій діяльності, обгрунтованість.

Зустріч з переможцями конкурсу та продовження співпраці

Усі переможці конкурсу малих грантів для молодих ромських активістів будуть запрошені на зустріч з менеджерським складом Ромської програми та експертами/ками. Метою зустрічі буде презентація підтриманих проектів, обговорення підходів і планів щодо їх реалізації, а також навчання основам проектного менеджменту (змістовний, фінансовий та комунікаційні аспекти).

Дата і час проведення зустрічі будуть визначені після оголошення результатів конкурсу. Участь керівників/ць проектів, які були визнані переможцями конкурсу, є обов’язковою.

Діяльність за проектами має розпочатися не пізніше 10 січня 2020 року.

Звітування

Отримувачі малого гранту Міжнародного фонду «Відродження» будуть повинні подати:

проміжний (для проектів тривалістю більше 4 місяців) та фінальний змістовний і фінансовий звіти за формою, встановленою Міжнародним фондом «Відродження»;

короткі описові звіти на вимогу менеджерського складу Ромської програми, якщо буде потрібна інформація про перебіг проекту у період між регулярними звітами.

Контакти: Сергій Пономарьов, директор Ромської програми МФ «Відродження», ponomaryov@irf.ua. Вікторія Стократюк, менеджер Ромської програми МФ «Відродження», stokratyuk@irf.ua. Тел.: (044) 461 95 00

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: