Суспільство
Рівненські айтішники розробили застосунок для моніторингу стану здоров’я
Рівненські IT-спеціалісти розробили мобільний застосунок MISU, що стежить за здоров’ям людини.
Про це на фейсбук-сторінці повідомив очільник Рівненської обласної адміністрації Віталій Коваль.
Зазначається, що додаток напряму інформує сімейного лікаря і рідних про можливі погіршення стану здоров’я пацієнта ще до появи хвороб.
Додаток зчитує такі показники, як температура, тиск, пульс, рівень кисню в крові за допомогою смарт-годинника MISU чи Apple Watch (Health Kit).
Читайте також: Наш залізний генерал. 11 фактів-запитань про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного
Лікар у режимі онлайн отримує сповіщення про зміну цих даних. Це дає змогу допомогти пацієнту до появи серйозних розладів.
Можна оперативно проконсультувати пацієнта, призначити лікування, виписати рецепт тощо. Користувачі MISU можуть не хвилюватися за появу серцевих нападів, інсультів та інфарктів, бо заздалегідь знатимуть про ризики для життя та здоров’я.
Про стартап
Стартап MISU почав роботу навесні 2020 року. Спочатку це був мобільний додаток для побудови прогнозів ускладнення коронавірусної інфекції. Згодом його перетворили на повноцінний сканер стану здоров’я людини та налаштували систему прогнозування критичних ситуацій ще до їх появи.
Наразі додаток через смарт-годинник проводить комплексний медичний моніторинг здоров’я впродовж 24 годин на добу та будує прогнози появи критичних станів у людей: інсультів, інфарктів, легеневих ускладнень тощо.
Дивіться відео: Українець виготовляє екопакети з опалого листя: історія успіху стартапу RE-leaf
За прогнозами розробників, додаток на 20 відсотків зменшить смертність населення через ці хвороби за умови масового використання.
Тестовий старт MISU заплановано в Україні та Польщі. У цих країнах рівняни вже мають представництва. Після чого орієнтуватимуться і на інші держави. У найближчих планах — відкрити офіс в США.
Нагадаємо, українці створили робота для дітей Nanit, що заміняє 100 освітніх іграшок.
Як ми повідомляли раніше, українська науковиця вигадала озеленювати міста за допомогою моху і грибів.
Фото: facebook.com/koval8.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі