Суспільство
Наш залізний генерал. 11 фактів-запитань про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (ТЕСТ)
Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному – 49. За ці роки він встиг побудувати еталонну військову кар’єру та стати справді бойовим генералом. Українці та побратими захоплюються його щирістю та простотою, а окупанти – здригаються навіть прізвища.
ШоТам зібрав 11 найцікавіших фактів-запитань про залізного генерала, ефективність та професійність якого визнав весь світ.
Ким Валерій Залужний мріяв стати в дитинстві?
Так, захоплення військовою справою з’явилося у Залужного ще з дитинства. Воно й не дивно – він народився в родині військовослужбовців і виріс у військовому гарнізоні. Тому й ніде, крім армії, працювати навіть і не мріяв. Навіть сьогодні Головнокомандувач зізнається, що нічого не любить роботи так само сильно, як служити.
Головнокомандувач ЗСУ закінчив кілька військових вишів, однак має й цивільну освіту. Вгадаєте яку?
Саме так, у 2020 році Валерій Залужний став магістром міжнародних відносин у Острозькій академії.
Яка бригада стала першою в кар’єрі Залужного?
Після завершення вишу в Одесі Залужного призначали першим заступником командира 24-ї окремої механізованої бригади на Львівщині. На цій посаді майбутній Головнокомандувач ЗСУ успішно проходив службу впродовж двох із половиною років. У 2009 році його призначили командиром 51-ї окремої механізованої бригади.
Залужний – перший головнокомандувач Збройних сил України, який…
Валерій Залужний – перший головнокомандувач Збройних сил України, який ніколи не служив у радянській армії. Усе доволі просто: він закінчив військовий виш у 1997 році, коли СРСР вже розвалився. Натомість генерал поважає молодь і не є прихильником військових радянських традицій. І так, Орден Богдана Хмельницького й сторінка у фейсбуці у Залужного також є.
Українські офіцери вважають Залужного одним з … генералів української армії. Яке слово пропущено?
Напевно, Залужного без вагань можна віднести й до найбільш чесних та сучасних генералів в історії української армії. Однак найчастіше його називають одним із найвідкритіших генералів, який розуміє проблеми солдатів та молодших офіцерів і «не вважає, що зірочки на погонах – привід бути пихатим». Бойовий у дійсності, а не на папері: так висловився один із офіцерів в коментарі виданню «Радіо Свобода».
До повномасштабного вторгнення РФ Залужний вважав, що новий етап війни..
Влітку 2021 року, коли Залужного представили на посаду Головнокомандувача ЗСУ, він одразу сказав, що нам необхідно готуватися до нового етапу агресії. Ось, що говорив Залужний у вересні 2021 року: «Загроза повномасштабної агресії є, була й буде далі. Наше завдання як ЗСУ – не чекати манни небесної, ми маємо до цього готуватися. І ми для цього все робимо».
Яке улюблене місто Залужного?
Поза службою Залужний обожнює подорожувати Україною, і його улюблене місто – Чернігів. У дитинстві він навіть мріяв оселитися там. Ось, як Головнокомандувач розповідає про це в одному з інтерв’ю: «Скільки пам'ятаю своє дитинство, літо і трохи зим проходили там. Я настільки був закоханий у це місто, що навіть мріяв дорослим жити над Десною. Але, оскільки військовий, дуже довго в Чернігові не був».
А як щодо соцмереж? Так-так, у Валерія Залужного є фаворит!
Так, саме інстаграм! Після напруженого робочого дня «залізний генерал» полюбляє заглянути в цю соцмережу, аби трохи відволіктися та розвантажити голову. І його улюблений контент – це… котики!
Якщо ми вже заговорили про котиків. На цьому графіті Залужного зобразили в новому амплуа. Вгадаєте місто?
Де ще можна знайти стільки котів, як не в Одесі? Це робота проєкту LBWS CAT, завдяки якому в місті з’явилися десятки патріотичних графіті з котиками. І Залужний – серед них.
В одному з інтерв’ю Залужний зізнався, що має власні червоні лінії. Яка головна з них?
Найбільше Залужний ненавидить саме несправедливість. Ось, як це пояснює сам генерал: «Не люблю, коли щось відбувається неправильно. Якщо люди при нормальному відношенні роблять не так, як треба, а кардинально навпаки, намагаючись нашкодити справі, то тут мене зупинити неможливо. Буду йти до кінця».
Чим мріє займатися Залужний після виходу на пенсію?
Після завершення військової кар’єри Залужний мріє стати викладачем, як сам каже – «тихим і спокійним». А ще бажано, аби це була школа в якомусь віддаленому містечку. Навіщо? Щоб можна було водити дітей у походи! Адже український генерал просто обожнює дітей.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
Як молодь навчилася впливати на рішення влади
«Ми хочемо, щоб наша молодь була досвідчена, кваліфікована та знала, як комунікувати з органами місцевого самоврядування (ОМС), тому вирішили допомогти їм у цьому», — каже Наталія Чумак.
«У молоді є багато цікавих ініціатив, але вони, на жаль, не знають, куди з цим звернутися. Їм важливо знати, як співпрацювати з різними інституціями для успішної реалізації ідеї. На одному з тренінгів, ми залучили мера Анатолія Вершину та депутата Андрія Чернецького. Вони розповіли, як формується бюджет міста, коли краще приходити з ініціативами та, як можуть допомогти молоді з працевлаштуванням», — каже Наталія.
Які проєкти вдалося реалізували, а що ще у планах
«Ми вже запланували реалізацію одного з проєктів, який буде спрямований на допомогу в протидії з дезінформацією. А на найближчі плани — це психоемоційна підтримка молоді. Також будемо проводити ще схожі навчання, адже бачимо зацікавленість у них. Якщо будуть запити на певні тренінги — наша команда з радістю допоможе молоді».
Коментарі
Суспільство
Тягали відрами воду з колодязя, щоб полити город
«Тягати відра води з колодязя або джерела вручну, особливо коли тобі вже далеко за шістдесят — це не просто неприємно, а й фізично важко».
Вибухи пошкодили водопроводи, знищили насосні станції та очисні споруди
Екскаватор-навантажувач незамінний під час аварій
«Раніше, як тільки труба лусне, ми могли чекати тижнями, поки привезуть техніку та людей для ремонту. А тепер екскаватор приїхав, викопав яму буквально за пів години, і майстри одразу взялися за роботу», — розповідає чоловік.
Допомагають жителям у важкі зимові місяці
«Зараз ми виграли грант на встановлення сонячних батарей на лікарню. У сонячний день такі системи можуть виробляти до 250 кВт електроенергії. Цього вистачить, щоб забезпечити електрикою критично важливі відділення», — каже заступниця міського голови Охтирки.
Коментарі
Суспільство
«Обробляли поля біля лінії фронту й навіть в окупації»
«Ми зрозуміли, що чекати допомоги потрібно не один місяць. Вирішили, що можемо допомогти собі самі».
«Думали свої землі розмінувати, а вийшло, що розміновуємо й сусідні поля. Зараз у нас 47 людей працюють у підприємстві, серед них 19 саперів. Ми продовжуємо відправляти людей на навчання, щоб збільшити кількість саперів і брати участь у програмах розмінування, які дає держава».
Як проходить розмінування
«Сапери за півтора року своєї роботи не мали поранень. Коли вони бачать щось небезпечне, наприклад, розтяжки, то викликають ДСНС і разом з ними все ліквідовують».
- На поле виїжджає група з п’яти демінерів, їхній командир, інженери, медична сестра, машина швидкої допомоги та автомобілі для перевезення обладнання.
- Спочатку група розбиває табір, у якому окремо стоїть «швидка» та столи для перегляду ситуації на полі з квадрокоптера.
- Потім демінерам проводять інструктаж, і тоді вони обстежують території навколо замінованого поля. Далі місцевість загороджують спеціальними прапорцями з червоно-білою стрічкою, щоб туди ніхто не заходив.
- Група демінерів з командиром шеренгою виходить на поле. За одним демінером ідуть двоє інженерів, які стежать за технікою безпеки та контролюють, щоб міни чи снаряди не здетонували. Вони проходять метр за метром з міношукачами. Небезпечні предмети позначають на мапі та ставлять біля них прапорці. Після цього вирішують, що робити далі, — виносити міни з поля чи викликати ДСНС або військових саперів.
«Підприємство працюватиме ворогам на зло»
«Мої поля межують з Донецькою областю. Зараз до Покровська приблизно 52 км, а ви знаєте, яка там ситуація. Ракети та дрони через наші землі постійно літають у бік Дніпра, Павлограда, Харкова. Якщо наступ піде далі, то ми станемо на захист, як у 2022 році — будемо боротися разом зі Збройними силами України. Ми все робимо для того, щоб росіян не пустити на територію Харківської області».
Коментарі