

Суспільство
Наш залізний генерал. 11 фактів-запитань про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (ТЕСТ)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному – 49. За ці роки він встиг побудувати еталонну військову кар’єру та стати справді бойовим генералом. Українці та побратими захоплюються його щирістю та простотою, а окупанти – здригаються навіть прізвища.
ШоТам зібрав 11 найцікавіших фактів-запитань про залізного генерала, ефективність та професійність якого визнав весь світ.
Ким Валерій Залужний мріяв стати в дитинстві?

Так, захоплення військовою справою з’явилося у Залужного ще з дитинства. Воно й не дивно – він народився в родині військовослужбовців і виріс у військовому гарнізоні. Тому й ніде, крім армії, працювати навіть і не мріяв. Навіть сьогодні Головнокомандувач зізнається, що нічого не любить роботи так само сильно, як служити.
Головнокомандувач ЗСУ закінчив кілька військових вишів, однак має й цивільну освіту. Вгадаєте яку?

Саме так, у 2020 році Валерій Залужний став магістром міжнародних відносин у Острозькій академії.
Яка бригада стала першою в кар’єрі Залужного?

Після завершення вишу в Одесі Залужного призначали першим заступником командира 24-ї окремої механізованої бригади на Львівщині. На цій посаді майбутній Головнокомандувач ЗСУ успішно проходив службу впродовж двох із половиною років. У 2009 році його призначили командиром 51-ї окремої механізованої бригади.
Залужний – перший головнокомандувач Збройних сил України, який…

Валерій Залужний – перший головнокомандувач Збройних сил України, який ніколи не служив у радянській армії. Усе доволі просто: він закінчив військовий виш у 1997 році, коли СРСР вже розвалився. Натомість генерал поважає молодь і не є прихильником військових радянських традицій. І так, Орден Богдана Хмельницького й сторінка у фейсбуці у Залужного також є.
Українські офіцери вважають Залужного одним з … генералів української армії. Яке слово пропущено?

Напевно, Залужного без вагань можна віднести й до найбільш чесних та сучасних генералів в історії української армії. Однак найчастіше його називають одним із найвідкритіших генералів, який розуміє проблеми солдатів та молодших офіцерів і «не вважає, що зірочки на погонах – привід бути пихатим». Бойовий у дійсності, а не на папері: так висловився один із офіцерів в коментарі виданню «Радіо Свобода».
До повномасштабного вторгнення РФ Залужний вважав, що новий етап війни..

Влітку 2021 року, коли Залужного представили на посаду Головнокомандувача ЗСУ, він одразу сказав, що нам необхідно готуватися до нового етапу агресії. Ось, що говорив Залужний у вересні 2021 року: «Загроза повномасштабної агресії є, була й буде далі. Наше завдання як ЗСУ – не чекати манни небесної, ми маємо до цього готуватися. І ми для цього все робимо».
Яке улюблене місто Залужного?

Поза службою Залужний обожнює подорожувати Україною, і його улюблене місто – Чернігів. У дитинстві він навіть мріяв оселитися там. Ось, як Головнокомандувач розповідає про це в одному з інтерв’ю: «Скільки пам'ятаю своє дитинство, літо і трохи зим проходили там. Я настільки був закоханий у це місто, що навіть мріяв дорослим жити над Десною. Але, оскільки військовий, дуже довго в Чернігові не був».
А як щодо соцмереж? Так-так, у Валерія Залужного є фаворит!

Так, саме інстаграм! Після напруженого робочого дня «залізний генерал» полюбляє заглянути в цю соцмережу, аби трохи відволіктися та розвантажити голову. І його улюблений контент – це… котики!
Якщо ми вже заговорили про котиків. На цьому графіті Залужного зобразили в новому амплуа. Вгадаєте місто?

Де ще можна знайти стільки котів, як не в Одесі? Це робота проєкту LBWS CAT, завдяки якому в місті з’явилися десятки патріотичних графіті з котиками. І Залужний – серед них.
В одному з інтерв’ю Залужний зізнався, що має власні червоні лінії. Яка головна з них?

Найбільше Залужний ненавидить саме несправедливість. Ось, як це пояснює сам генерал: «Не люблю, коли щось відбувається неправильно. Якщо люди при нормальному відношенні роблять не так, як треба, а кардинально навпаки, намагаючись нашкодити справі, то тут мене зупинити неможливо. Буду йти до кінця».
Чим мріє займатися Залужний після виходу на пенсію?

Після завершення військової кар’єри Залужний мріє стати викладачем, як сам каже – «тихим і спокійним». А ще бажано, аби це була школа в якомусь віддаленому містечку. Навіщо? Щоб можна було водити дітей у походи! Адже український генерал просто обожнює дітей.
Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Національний банк України 26 вересня ввів у обіг нову пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!».
Про це повідомили на сайті НБУ.
«Щодня та щоночі під ворожими обстрілами та в негоду, попри втому та загрози, ці звичайні незвичайні люди робили свою справу…Тому, щоб увічнити їх подвиг, ми створили цю сучасну мінімалістичну монету, із закодованими символами переможного світла», – сказав голова Національного банку Андрій Пишний.
Дизайн нової пам’ятної монети створив відомий український художник, ілюстратор, графічний дизайнер Сергій Майдуков.
На аверсі нової монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію, що символізує енергетичну систему України.
«Її образ втілено в символічному суцвітті соняшника, кожна пелюстка якого, неначе ліхтар, осяює світлом нашу країну. Він сяє, попри ворожі ракетні обстріли, як схід сонця, який обов’язково настане після найстрашнішої ночі», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Дім зруйнувало повністю, а собаки дивом вціліли». Як волонтерка з Одещини рятує тварин від війни
На реверсі монети у вигляді трьох непорушних та сяючих брил зображено стилізований тризуб, який під час обертання монети трансформується в літеру «Е» – «Енергетика».
Зазначається, що монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!» виготовлено з нейзильберу, її тираж – до 50 000 штук.
Придбати пам’ятну монету можна з 4 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Крім того, монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами.
Нагадаємо, з нагоди Дня воєнної розвідки, який святкують 7 вересня, Нацбанк ввів у обіг тематичну пам’ятну монету.
Також в Україні випустили нову монету, присвячену ЗСУ.
Фото: bank.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська чемпіонка світу з армреслінгу Лілія Занько з початком повномасштабної війни стала на захист України. Відсутність страху крові та травм допомогли їй стати бойовою медикинею і врятувати не одне людське життя на фронті.
Історію української військової розповідає ШоТам.
З 8 років Лілія Занько займалася дзюдо, самбо та карате, а пізніше знайшла себе в армреслінгу. Разом із перемогами на змаганнях Лілія здобула педагогічну освіту та тренує молодь у Полтаві.
Однак 24 лютого 2022 року вона твердо вирішила: тепер її місце – серед захисників України. Вона зібрала речі та пішла до військкомату, і невдовзі вже підтягувала військових фізично.
Лілія не боїться крові та переломів, то ж у війську перекваліфікувалася в бойового медика. Бахмут, Красногорівка, Авдіївка – вона здійснювала бойові виїзди в найгарячіших місцях фронту. І вони завершилися успішно – усі бійці, яким допомогла Лілія, лишилися живі.
Також жінка навчає воїнів надавати собі допомогу під час поранень. Рука – «вільна каса». Другою рукою – «дзвінок мамі», і ніжка – «потанцюємо». Коли ж з’являється вільна хвилина – тренується в польових умовах.
Дивіться відео: Після порятунку з окупації композитор Ігор Поклад повернувся до Ворзеля і провів творчий вечір
Відсутність професійних тренувань не завадили їй привозити додому перемоги. Торік Лілія здобула 5 перемог на Чемпіонаті світу та 3 нагороди Чемпіонату Європи. А нещодавно підтвердила титул найкращої серед армреслерок.
Крім золотої, виборола срібну та бронзову медалі на праву й ліву руку в категорії ветерани 40+. А пліч-о-пліч із Лілією на змаганнях перемагали і її вихованці!
«Хлопці дуже гарні результати показали також. Вони виступали по спортсменам, які мають інвалідність. У мене три хлопця, які мають ДЦП, і вони всі позаймали дуже високі нагороди. Перші, другі місця», – розповідає Лілія.
Лілія продовжує працювати заради Перемоги. Попереду – повернення на фронт та порятунок життів. А ще – Всесвітні ігри єдиноборств у жовтні в Саудівській Аравії, до яких Лілія вже готується.
«Коли грає гімн України, і я тримаю перед собою прапор, то виникає відчуття, що в мене виростають крила за спиною», – Лілія Занько, військовослужбовиця, Чемпіонка світу з армреслінгу.
Раніше ми розповідали історію паралімпійця, який відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ.
Також ШоТам розповідав про найцікавіші факти із життя Ольги Харлан.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Норвегія надасть Україні 1 мільярд норвезьких крон ($92,5 млн – ред. ШоТам).
Про це повідомили на урядовому сайті Норвегії.
«Цивільне населення України сильно постраждало внаслідок жорстокої війни, яку веде росія. Зусилля українського народу по боротьбі зі щоденними нападами на мирних жителів і цивільну інфраструктуру були героїчними. Їм потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни», – зазначила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хуітфельдт.
Читайте також: Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами
Гроші спрямують для надання життєво-необхідної допомоги найбільш уразливим верствам населення, дітям, біженцям і переселенцям. Їм допомагатимуть з питаннями притулку, їжі, води та санітарії, освіти, охорони здоров’я та психосоціальної підтримки.
Кошти отримають гуманітарні організації, які діють в Україні: ООН (650 мільйонів норвезьких крон), Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (350 мільйонів норвезьких крон).
Нагадаємо, Україна отримала 10 шведських танків Stridsvagn 122, які є модифікацією німецьких Leopard 2A5.
Також у Міноборони Іспанії анонсували новий пакет військової допомоги для України.
Фото: unsplash.com.