Суспільство
Рівне першим в Україні отримало грант від ЄС на боротьбу зі змінами клімату
Рівне стало першим і наразі єдиним містом в Україні, що отримало європейський грант на боротьбу зі змінами клімату.
Про це повідомив міський голова Олександр Третяк.
Грант у розмірі 38 мільйонів гривень надано у межах дворічної програми NetZeroCities, що фінансується ЄС.
Разом з іншими 52 європейськими пілотними містами у Рівному будуть впроваджувати інноваційні заходи для покращення адаптації до змін клімату і швидкої декарбонізації.
Місто буде впроваджуватиме широкий спектр заходів, у тому числі:
- створення енергетичного паспорта громади;
- розробка сценаріїв переходу міста до «нульових» викидів СО2 до 2050 року;
- навчання і популяризація енергоефективності через навчальні заклади муніципалітету.
За допомогою цієї у місті буде запроваджено нові більш екологічні підходи до способу життя та роботи, покращення транспорту, модернізації будівель, енергетичних систем, управління відходами тощо.
Нагадаємо, Європейський Союз надасть 1500 грантів для українського малого та середнього бізнесу у межах програми «Єдиний ринок».
Також ми повідомляли, що громадські організації «Екоклуб» та «Екодія» оголосили грантовий конкурс для впровадження рішень, що вестимуть до сталої енергетики у громаді.
Фото: pixabay
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі