Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Rapid Trident 2020»: відпрацювали бій в урбанізованій місцевості (ФОТО)

Опубліковано

Одним із перших навчальних завдань, які відпрацювали учасники міжнародного військового навчання «Rapid Trident 2020», це ведення бойових дій в урбанізованій місцевості.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони України.

У рамках навчання відпрацьовували локалізацію та знищення групи умовного противника, що засіла у міській забудові.

Відомо, що навчальна ділянка «Бій у місті» – це справжнє місто у мініатюрі. Тут є одно-, дво- та триповерхові житлові споруди, будівлі адміністративного призначення, виробничі цехи, церква і ціла мережа підземних комунікацій.

Така різноманітність необхідна для того, аби військовослужбовці навчились діяти у різних типах споруд, звикли правильно пересуватись, прикривати один одного та завчасно виявляти ворожі засідки.

Протидіяли бійцям мотопіхоти спеціально підготовлені бійці підрозділу позначення практичних дій противника, так званого OPFOR. Їхня специфіка – робити силові сценарії, що відпрацьовуються максимально непередбачуваними для підрозділів, що навчаються.

Завдання піхотинці виконували у декілька етапів: групи піхотинців на БРДМ із декількох сторін блокували район, де перебували умовні терористи. Потім почали зачистку будинків і фактично відразу вступили у вогневий контакт із противником.

З’явилися поранені, яких евакуював броньований медичний транспорт на базі гусеничного тягача МТЛБ. Виявивши декілька вогнищ супротиву, піхотинці викликали підкріплення та почали планомірну зачистку будівель.

Вогнем зі штатного стрілецького озброєння, а також кулеметів, встановлених на бронетехніці, ворогів було знищено.  У занятті використовувалось обладнання комплексів MILES. Після завершення інструктори та командири підрозділів визначили результативність ведення вогню кожного з учасників заняття.

Читайте такожЗапускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти

Можливості комплексів імітації двостороннього вогневого контакту дозволяють фіксувати та зберігати дані про влучність і кучність вогню кожного піхотинця.

Міжнародні навчання – додатковий спосіб здобути нові знання і навички. Більшість бійців батальйону – учасники російсько-української війни.

Читайте такожМедреформа на Одещині. Як у місті створили хаб для сімейних лікарів

Нагадаємо, відбулися антитерористичні навчання у прифронтовому Рубіжному.

Як ми повідомляли раніше, стартували українсько-американські військові навчання Rapid Trident 2020.

Усі фото: mil.gov.ua.

Суспільство

Нова Зеландія надасть Україні 16 млн доларів допомоги

Опубліковано

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.

Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.

4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.

«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.

Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.

Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.

«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.

Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.

Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins

Читати далі

Суспільство

У Подільському районі Києва запрацював штаб для постраждалих від нічного обстрілу

Опубліковано

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.

Про це повідомили в КМДА.

Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:

  • написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
  • отримати психологічну підтримку;
  • отримати правову консультацію.

Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.

Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Доступні програми допомоги:

  1. «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
  2. «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
  3. У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.

За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:

  • Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
  • Козубова Людмила — 095 441 44 60.

Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Читати далі

Суспільство

Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Опубліковано

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).

Про це повідомили в Міноборони Норвегії.

Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.

KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.

Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х

Читати далі