

Економіка і бізнес
Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця
Ви хочете бути бізнесменом, можливо, вам вже прийшла в голову чудова ідея для початку. А може навіть є бізнес-план? Схоже, успіх вам гарантований. Але, не поспішайте планувати, куди витратити свій перший мільйон. Перед підкоренням вершини важливо розуміти, що успіх залежить від людини, яка стоїть на початку цієї гори. Тобто, від вас самих і ваших якостей.
Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу
Ми, разом з успішним бізнес-тренером та підприємцем Ваче Давтяном, склали перелік дев’яти життєво важливих порад для бізнесменів-початківців.
Готуйтесь йти на ризик

Це головна якість успішного бізнесмена. Не всі люди спроможні на це. Той, хто готовий йти на ризик – інноватор, якому все цікаво, він випробовує себе в різних нішах і не боїться робити помилок.
Читайте також: Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики
У мене на тренінгах були випадки, коли людина прекрасно розбиралась у своїй ніші, розуміла як правильно побудувати бізнес, але не наважувалась зробити перший крок, і з цим нічого не зробиш. Це хімія мозку.
Будьте відповідальними

Без цієї риси неможливо побудувати успішний бізнес. Якщо ви боїтесь брати на себе відповідальність і любите перекладати її на інших, то залишайтесь працювати за наймом, де все лягає на начальника. За бізнес краще не беріться.
Позбавтесь стереотипів
Виховання, традиції, штампи, парадигми, які є у голові людини відіграє важливу роль у формуванні власного бізнесу.
Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?
Якщо вам колись сказали, що заробляти гроші – це погано і нечесно, і краще працювати на когось, то це як кліщ в’їдається у голові людини і важко від цього позбутись. Тому потрібно працювати над собою і переступати через всі штампи і нав’язування думок.
Пов’яжіть хобі із заробітком

Справжній успіх може принести заняття улюбленою справою. Коли люди справді є професіоналами своєї справи і пов’язують хобі з роботою.
Читайте також: Суперфуди у райцентрі: як сім’я переселенців виготовляє еко-чіпси
Якщо ви кайфуєте від кави і вмієте смачно її варити, то відкривайте кофейню, або не уявляєте своє життя без подорожей, то відкривайте турагентство, або працюєте чоботарем, то відкриваєте власну майстерню. Перетворіть улюблену справу на бізнес.
Станьте “м’яким” лідером

Для того, щоб відкрити власну компанію, потрібно вміти надихати людей, вести їх за собою, вміти донести до них свою ідею. Інакше, вони не загоряться справою і не підуть за вами.
Читайте також: Як і скільки можна заробити на енергетичному дереві павловнії
Зараз є два типи керівників: той, хто вважає себе головним, найрозумніший і є жорстким по відношенню до своєї команди і той, хто є м’яким начальником, вміє направити, вчиться психології, шукає підхід до людей. Останній – це лідер нового покоління і за таким керівником майбутнє.
Напрацьовуйте негативний досвід

Людині нічого не дається просто так. Неможливо вивчитись на бізнесмена і одразу стати успішним. Все це досягається завдяки провалам, фейлам, факапам.
Не думайте про те, що ваш бізнес буде успішний завжди. Криза, зміна потреб споживачів може все різко змінити. Сьогодні ти можеш бути успішним, а вже завтра – ні. Нічого не виходить з першого разу, і не потрібно боятись спіткатись об перешкоди.
Читайте також: Як на вирощуванні хрону заробити 100 тисяч доларів
Коли я починав свою кар’єру, то не все виходило одразу і не всі мої бізнеси успішно реалізувались. Я йшов, падав, але пробував знову і все сприймав як досвід.
Навчання без такого досвіду – це неефективно. Можна вивчити фінанси, логістику, але почуття тренду, бачення майбутнього, вміння відчути свого клієнта, або співробітника приходить з досвідом. Цьому важко просто навчитись.
Але…
Постійно навчайтесь

Ви повинні постійно навчатись, читати нову літературу, дізнаватись все нову і нову інформацію. Адже зараз тренди постійно змінюються і бізнес, який був успішний вчора, завтра може бути взагалі не затребуваний.
Навіть якщо у вас уже є колосальний досвід, все одно потрібно вчитися. На старих знаннях далеко не поїдеш, особливо зі стрімким розвитком сучасного світу, зміною тенденцій та потреб споживачів.
Не бійтесь звертатись по допомогу

Що не дає вам наважитись відкрити бізнес? Людині можуть заважати психологічні проблеми, пов’язані з дитинством.
Читайте також: Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики
“Наприклад, напихали в дитинстві, що ти тупий і нічого не можеш. Ти спробував і не вийшло… Тоді така людина думає: “О, я справді тупий і нічого у мене не вийде!”.
Тут потрібно не боятись звертатись за допомогою до психолога або коуча. Але майте на увазі, що психотерапевт буде розбиратись у вашому минулому, а коуч у тому, чому ви зараз себе так поводите і що потрібно зробити, щоб змінити все.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay