Економіка
Як на вирощуванні хрону заробити 100 тисяч доларів
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
При середній урожайності 5-6 тонн / га на вирощуванні хрону українці можуть заробити $ 100 000. Успіх залежить від умов вирощування і виду хрону, на якому зібрано врожай.
Наприклад, 1 тонна органічного хрону коштує $ 13-18 тис. Неорганічний хрін купують по $ 0,8-1,2 тис. за тонну. Пластинки хрону можна продати за $ 2-4 тис. за тонну, сухий — по $ 34 тис. за тонну. Хрін найкраще вирощувати після культур, які рано звільняють поле — огірків, помідорів, ранньої картоплі. Це дає можливість своєчасно провести підготовку ґрунту.
Читайте також: Найбільшу в Європі плантацію шипшини висаджують на Одещині
Треба засадити хріном гектар землі і не сипати жодних хімічних добрив! Спочатку – геть прибираємо усі будяки. Досить лише одного підгортання на рік. Поливаємо лише 3-4 рази по 250-300 кубометрів/га. Жодних хімічних добрив не треба!
Пізньої осені збираємо врожай – до 6 тонн з гектара. Тонну органічного хрону купують за $18 000. За 6 тонн ви отримаєте $108 000. Ви – прекрасні!
Головне – не випускайте цього звіра на сусідні ділянки!

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Американський підприємець Джастін Зіф анонсував запуск фонду Green Flag Ventures, що інвестуватиме в українські стартапи.
Анонс фонду Джастін Зіф зробив на IT-Arena у Львові, пише AIN.UA.
У що інвестуватимуть?
Точної суми інвестицій представники Green Flag Ventures не вказують.
Не уточнені поки й напрямки, що цікавлять, але вказано, що кількість секторів буде обмежена. За інформацією видання, йдеться насамперед про defence tech (військові розробки).
Читайте також: «Ми були потрібні людям». Як на Київщині попри окупацію та відключення світла продовжували пекти хліб
У фонді уточнюють, що їх цікавлять саме українські проєкти і є кілька критеріїв, за якими визначатиметься приналежність до України:
- засновники мають бути українцями,
- бажано, щоб значна частина команди також базувалась в Україні. Але цей фактор не є визначальним. Якщо з якихось певних причин команда перебуває поза межами України, представники Green Flag Ventures звернуть увагу, щоб проєкт мав якийсь позитивний вплив на імідж країни, чи економічний вплив, чи якийсь інший формат впливу. За таким параметром команда EsperBionics, наприклад, підпадає під можливість отримання інвестицій для Green Flag Ventures.
Чому Україна?
Джастін Зіф розповідає, що вперше ще у 2022 році приїхав до України, коли доставляв гуманітарну допомогу. З того часу він багато уваги звертав на місцевий бізнес, підприємців та стартап-екосистему. Серед іншого — на те, що попри повномасштабну війну, стартапи зростають, будують продукти, продовжують створювати. Єдине, чого їм не вистачає — ресурсів. Саме тому він запустив фонд.
Назва фонду також зʼявилась не просто так, це алюзія до виразу «червоні прапорці», коли звертаючи на увагу на певні речі люди мають відмовитися від певних дій. Джастін же зробив навпаки: побачив чимало переваг, що і стали «зеленими прапорцями» для старту фонду. Звідси й назва.
На думку Джастіна, Україна має чимало спільного з Ізраїлем, а отже потенціал для розвитку стартапів та ІТ-галузі — величезний.
Нагадаємо, компанія Baykar інвестує в Україну $100 мільйонів.
Також ми розповідали, як українська компанія Mosqitter, яка спеціалізується на виробництві технологічних засобів для боротьби з комарами, залучила $200 000 інвестиції.
Фото: ain.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фінтех-стартап Saldo Apps та аналітичний сервіс для мобільних застосунків ASObot з групи IT-компаній Netpeak Group провели дослідження, в якому виявили, що більшість популярних в Україні фінансових додатків мають російське походження. Розробники створили пам’ятку, щоб розпізнати російські додатки та уникнути спонсорування держави-агресора.
Про це повідомляє ШоТам.
App Store та Google Play налічують понад 1 000 застосунків для обліку персональних фінансів, популярних в Україні – близько 100. Saldo Apps та ASObot зібрали інформацію про походження, кількість інсталів та доходи близько сотні додатків цієї категорії. Розробники виявили, що 50% нових інсталів все ще припадає на додатки, які зроблені на росії.

За оцінками спеціалістів, українці за півтора року з початку повномасштабного вторгнення заплатили понад $250 000 додаткам з країни-терористки. Це сталося через те, що більшість російських додатків для обліку особистих фінансів мають або українську локалізацію, або інтеграцію з українськими банками.

«Коли я побачив, що з початком повномасштабного вторгнення українці не стали менше завантажувати російські застосунки і платити російським розробникам – припустив, що українці просто не знають про походження тих застосунків. Тому вирішив зробити памʼятку, яка б нагадувала українцям хто є хто», – зазначив CEO Saldo Apps Радомир Новкович.
Проблема російських застосунків в Україні стоїть особливо гостро ще й тому, що крім грошей українці добровільно передають свої персональні дані. Згідно з федеральним законом 152-ФЗ «Про персональні дані» персональні дані російських користувачів повинні зберігатися на території росії та оброблятися федеральними органами державної влади.
Читайте також: Про «безкоштовні» державні послуги та інші парадокси нашої економіки
Якщо російські розробники не виділили окремі сервери поза межами росії для зберігання даних українців, це може означати, що всі дії українських користувачів, включаючи донати на ЗСУ, фіксуються на території росії.
Для того, щоб українці могли відмовитися від ворожих фінансових додатків, компанії Saldo Apps та ASObot створили пам’ятку. З її допомогою користувачі зможуть визначити небезпечні додатки та уникнути передачі їм своїх коштів та персональних даних. Серед 16 найбільш популярних російських додатків в Україні команда розробників виділяє: Манібокс, Money manager, CoinKeeper, Zenmoney, Журнал витрат та інші.

Ще одна причина популярності російських додатків в цьому сегменті, на жаль, те, що найпопулярніші світові застосунки не мають інтеграцій з українськими банками. А російські мають, адже для них 20 000 інсталів та $10 000 доходу щомісяця з українців – значна частина. При цьому додатків українського походження не так вже і багато.
Серед альтернатив українського походження, якими можна замінити російські застосунки: Saldo Finance, Coin Flow, Monobudget, Витрати та доходи – Облік, Smoney.
Зауважимо, що Saldo Apps – це частина Netpeak Group, фінтех-екосистема для самозайнятих осіб, мікробізнесів та фінансово освічених осіб по всьому світу.
Нагадаємо, ПриватБанк провів дослідження щодо того, на що діти витрачають гроші з банківських карток.
Фото: надане ШоТам.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укргазвидобування оголосило про запуск ще 5 нових свердловин з додатковим видобутком 500 тис кубометрів газу на добу — 4 з 5 свердловин пробурені на «старих» родовищах віком 45-55 років, ще одна — повністю нова.
Про це повідомили у пресслужбі «Нафтогазу».
Зазначається, що вперше газ із нової свердловини надійшов у газотранспортну систему України цього місяця.
«Щоб досягти наших цілей з нарощення видобутку ми комбінуємо: використовуємо сучасні технології для відкриття нових покладів на вже виснажених родовищах і збільшуємо інвестиції в дослідження й освоєння нових ділянок», — заявив т.в.о. гендиректора Укргазвидобування Олег Толмачев.
У компанії додали, що з початку року ввели в експлуатацію 58 нових газових свердловин із сумарним середньодобовим дебітом 5,3 млн кубометрів природного газу.
Читайте також: «Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»
Нагадаємо, з початку 2023 року компанія «Укргазвидобування» збільшила добовий видобуток газу на 3,31 млн куб. м.
Також ми повідомляли, що Укргазвидобування відремонтувало 20-річну газову свердловину, яка дозволяє щодоби видобувати понад 150 тис. кубометрів блакитного палива.
Фото: Укргазвидобування.