Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
9f70ce2bcae7d93eabef5d8160ebc1c6 original 9f70ce2bcae7d93eabef5d8160ebc1c6 original

Технології

Український бренд створив плаття із переробленого сміття

Опубліковано

Одеська компанія OMNIA, яка робить жіночий одяг, запустила чергову кампанію зі збору коштів на Kickstarter. Вони збирають гроші на свою сукню для подорожей, яке зроблено з переробленого сміття, повідомляє MC Today.

Плаття Omnia Evo має дві ключові особливості

По-перше, воно ідеально підходить для подорожей. Дизайн сукні зроблений таким чином, що його можна поєднувати з різними нарядами.

Omnia Evo відмінно виглядає і з кросівками, і з сандалями, тобто ви можете гуляти в ньому і по пляжу, і по місту, і навіть на природі.

Матеріал, з якого пошитий продукт, приємний для тіла і термостійкий. Тобто підходить і для спеки, і для більш прохолодного клімату.

Друга головна фішка Omnia Evo – екологічність. Слідуючи світовому тренду, одесити давно хотіли запустити продукт, який би дбав про майбутнє планети.

Як виробляють плаття зі сміття?

Їх нове плаття пошито зі спеціальних ниток, які зроблені з переробленого пластику. Такий пластик достають, наприклад з океану, де він плаває як сміття. Потім відправляють на переробку, а з матеріалу створюють нитку.

Для одного плаття потрібно приблизно шість пластикових пляшок, кажуть в компанії. За словами співзасновниці бренду Евеліни Еві, на практиці такий матеріал навіть краще – він відображає ультрафіолет і не викликає алергії.

В Україні вже існує проект, який робить щось подібне. Компанія U-R-SO створює з такого ж матеріалу купальники.

Читайте також: Український бренд випустив купальники із пластику й забутих рибальських сіток

Але тканину обидва проекти замовляють у різних постачальників.

U-R-SO купують сировину в Європі, там виготовляють чіпкий і водостійкий матеріал, який не зовсім підходить для суконь. Тому OMNIA замовляє тканину в Китаї, де її роблять більш м’якою.

Цінова політика

Плаття дорожчі за звичайні, оскільки процес виробництва й матеріал коштують більше. Якщо їх минулий проект, плаття-трансформер Omnia Cheri, можна було купити за $ 45, то ціна нового продукту на Kickstarter стартує від $ 80. Згодом вона виросте.

Загалом на підготовку і запуск кампанії витратили близько півроку і $ 6-7 тис. Ці гроші та час пішли на розробку дизайну, пошук постачальників, переговори з ними, підготовку кампанії на Kickstarter.

Читайте також: Український бренд речей-трансформерів потрапив у список найкращих у світі

Поки в лінійці екологічних туристичних суконь всього одна модель. Ви можете вибрати тільки колір вбрання, але пізніше вони будуть відрізнятися ще й за стилем. За перші півдня на Kickstarter Omnia Evo зібрало $ 6 тис., Що вдвічі більше очікуваної суми за всю кампанію. Ці гроші підуть на виготовлення суконь для Бекер (так називають людей, які купують щось на Kickstarter – прим. Ред.) А також на розробку нових моделей.

Довідково про OMNIA

У OMNIA працює команда з п’яти чоловік. За чотири роки вони вивели на Kickstarter сім своїх продуктів.

Останній їхній проект під назвою Omnia Cheri зібрав на майданчику $28,5 тис. Це плаття-трансформер, яке може приймати близько 50 різних форм. Це дозволяє змінювати дизайн речі в залежності від настрою, стилістики іншого одягу або образу.

Компанія орієнтується в основному на міжнародні ринки, хоча у них є й українські клієнти.

Коментарі

Технології

Литва передає Україні ударні дрони на понад п’ять мільйонів євро

Опубліковано

Агентство оборонних ресурсів при Міноборони Литви закупило понад сім тисяч дронів у п’яти литовських виробників. Виготовлені безпілотники вже готові до передачі Збройним силам України.

Про це повідомили у Міністерстві оборони Литви.

Загалом виготовили понад сім тисяч дронів на суму вісім мільйонів євро. Понад 2,3 тисячі поставлять литовській армії, а ЗСУ до кінця року отримають майже п’ять тисяч ударних БпЛА.

Читайте також: У Рівному провели енергоефективну модернізацію дошкільних закладів: відтепер менше витрат

«Війна в Україні продемонструвала, наскільки важливим є новий засіб керованого озброєння —бойові безпілотники. У співпраці з Міністерством оборони України на території України були проведені випробування литовських бойових безпілотників. Після цих випробувань були підписані контракти з п’ятьма литовськими компаніями», — написали в пресслужбі.

У Міноборони вказують, що БпЛА вже повністю зібрані, тому оператор повинен буде лише закріпити боєкомплект. Там додають, що виробники дронів розробили власні унікальні рішення для зменшення впливу радіоелектронної боротьби.

Нагадаємо, що Україна отримає обладнання для додаткової генерації на понад 1 ГВт до кінця року.

Фото: Міноборони Литви

Коментарі

Читати далі

Технології

У Рівному провели енергоефективну модернізацію дошкільних закладів: відтепер менше витрат

Опубліковано

Загалом у трьох закладах виховують 410 дітей. Серед вихованців є також внутрішньо переміщені діти та діти з інвалідністю.

Про це повідомили у пресслужбі НЕФКО.

Грант на модернізацію

Грант на впровадження енергоефективних систем у закладах надав Європейський союз, а реалізував цей проєкт Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО). На проєкт виділили 1,56 мільйона євро.

Фото: пресслужба НЕФКО

Читайте також: У Києві знову працюватиме Лабіринт медіаграмотності

За ці кошти зробили енергоефективними такі заклади:

  • Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина»;
  • заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу «Центр Пагінець»;
  • заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №35.
Фото: пресслужба НЕФКО

Грант виділили у межах Програми NIP «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні».

Користь від модернізації закладів

Як зазначають у міській раді Рівного, завдяки модернізації тепер у закладах зменшаться витрати з бюджету громади. Після впровадження цього проєкту скоротять споживання тепла, електроенергії та води.

Читайте також: Prometheus запускає другий набір на безплатну перекваліфікацію для українців, які втратили роботу через війну

Фото: пресслужба НЕФКО

«Виконані роботи також допоможуть скоротити викиди парникових газів, що вкладається у наші зобов’язання за ініціативою NetZeroCities — досягнення кліматичної нейтральності до 2030 року. Хочу подякувати НЕФКО за партнерство, яке триває уже дев’ятий рік. За цей час ми реалізували вже чотири проєкти на суму 3 мільйони 760 тисяч євро. Я радий, що співпраця триває, і ми працюємо над запуском іще одного проєкту», — зазначив секретар Рівненської міської ради, в.о. міського голови Віктор Шакирзян.

Нагадаємо, що українські діти побудують безбарʼєрні міста мрії.

Фото: пресслужба НЕФКО 

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники показали нову наземну станцію для управління БПЛА: характеристика

Опубліковано

Максим Шеремет, засновник лабораторії «Дронарня», презентував інноваційну наземну станцію управління Dronarnya 5.0. Ця система розроблена для ефективного керування безпілотними літальними апаратами (БПЛА) на великих відстанях і забезпечує захист від засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) противника.

Про це він повідомив у своєму лінкедін.

Ключові особливості Dronarnya 5.0:

Три радіопередавачі

  • Система підтримує одночасну роботу трьох передавачів, що значно ускладнює виявлення та блокування сигналу РЕБ.
  • Можливість використання кожного передавача окремо для роботи з дронами на різних частотах, що виключає потребу в кількох станціях для різних моделей БПЛА.

Відеозв’язок і прийом сигналу

  • Станція оснащена двома відеоприймачами: один працює на частоті 5,8 ГГц, інший — на 1,2 ГГц. Це дозволяє забезпечувати надійний зв’язок із дроном навіть за складних умов.
  • Функція перемикання відеосигналу в реальному часі під час польоту дрона.

Читати також: Міноборони затвердило зразок полегшеного бронежилета: характеристики

Механізм дистанційного керування антеною

  • Встановлений на щоглі вертлюг дозволяє повертати антену на 135° до 180°, що дає можливість оперативно коригувати напрямок сигналу.
  • Висота щогли може досягати 14 метрів (стандартна комплектація — 3/10/12/14 м), що покращує якість прийому сигналу.

Стабільний відеосигнал

  • Dronarnya 5.0 вирішує проблему «синього екрана» (втрати відеозв’язку), забезпечуючи стабільний відеосигнал до «останнього метра» навіть у складних умовах.

Додаткові переваги

  • Відстань до 100 метрів між операторським терміналом і антеною, що дозволяє бригаді працювати із захищеної позиції.
  • Автоматичне сканування частот для швидкого пошуку відеосигналу вашого дрона.

Наземна станція управління Dronarnya 5.0 розроблена для забезпечення максимально ефективного керування БПЛА навіть у зоні активної роботи РЕБ противника. Вона дозволяє операторам безпечно та точно виконувати бойові завдання на великих відстанях.

Нагадаємо, що на фронт передали два мобільні хірургічно-стабілізаційні комплекси Keep Life.

Фото: «Дронарня».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт5 днів тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство1 тиждень тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство1 тиждень тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...