Суспільство
Причина №24, чому варто підтримати #ШоТам: розповідаємо про священників здорової людини
Ми з повагою ставимося до будь-яких релігійних вподобань та розповідаємо про новий образ українського священника 21 століття.
Якщо ти читаєш нас і поділяєш наші цінності – підтримай #ШоТам за цим посиланням. Завдяки такій підтримці ми продовжимо розповідати історії про духовенство, яке працює на національні інтереси та служить громаді.
Читайте також: Причина №27, чому варто підтримати #ШоТам: робимо наших героїв відомими
#ШоТам підтримує прогресивних представників духовенства, а таких в Україні, повірте, є не мало. Це представники різних конфесій та релігійних течій.
Вони у розпал пандемії не закликають людей створювати натовпи у церквах, а виготовляють антисептики для всіх, хто потребує.
Вони самотужки майструють захисні щитки для лікарів. Не створюють захмарні прейскуранти на послуги, а організовують соціальні підприємства. Навертають громаду до сортування і проводять службу в інстаграмі та фейсбуці.
Приміром священнослужителі Православної церкви України почали виготовляти антисептики у промислових масштабах і роздавати тим, хто їх потребує.
А в Львові вперше монахи ордену Босих кармелітів відкрили кафе. Тут пригощають десертами зі старовинних книжок монастирської кухні, а також можна випити чай, який роблять монашки.
А от ченці з Мукачева, Черкас, Івано-Франківська та Чернігова не чекають пожертв від прихожан, а думають, як підтримувати монастир чесною і прибутковою справою.
Єпископ Адріан Кулик запустив челендж з нагоди Великого посту. Та запропонував своїм колегам “приборкати плотську похіть” та почати худнути.
Отець Олексій Філюк – фудблогер. У цього настоятеля храму в селі Шушківцях, що на Тернопіллі, вже є тисячі прихильників у мережі.
А священик на Івано-Франківщині навернув селян до сортування. Понад десятиліття він переконував вірян, щоб вони не використовували одноразовий пластик. І завдяки спільній ініціативі Василя Завірача та Бюро УГКЦ з питань екології у Більшівцях встановили 11 майданчиків для сортування сміття.
А отець Олексій Дон поєднує служіння людям і землі. Агроном-священик залучив усе село до вирощування екологічних бобів.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед. Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі