Суспільство
ПРООН та МОП запускають проєкт для розширення економічних можливостей жінок
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Міжнародною організацією праці (МОП) презентували новий спільний пілотний проєкт «Розширення економічних можливостей жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні».
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі ПРООН.
Мета проєкту
Проєкт покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення України, яке зазнало негативних наслідків пандемії COVID-19, зокрема через розширення економічних можливостей жінок шляхом вдосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок.
Проєкт впроваджуватиметься у двох цільових регіонах – Рівненській та Сумській областях.
Читайте також: Кількість жінок в українському IT зросла в три рази: дослідження
Наголошується, що проєкт стосується передусім просування цінностей гендерної рівності та розширення можливостей жінок на всіх рівнях – національному, регіональному та місцевому.
Проєкт покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення, яке зазнало негативних наслідків кризи COVID-19 в Україні».
Що передбачено у межах програми?
Окрім запланованих заходів із просування діалогу для забезпечення інклюзивної політики, чотири місцеві громади та два бізнес-об’єднання отримають допомогу для зміцнення бізнесів, якими керують жінки.
Сто жінок у цільових областях зможуть пройти тренінги для поглиблення своїх підприємницьких навичок, зокрема використовуючи практики найбільших міжнародних програм із розвитку підприємництва.
Читайте також: Стрибає з парашутом і кидає гранати: як дівчина зі Слов’янська стала десантницею (ВІДЕО)
Очікується, що сто учасниць створять 60 перспективних бізнес-планів. Згодом 25 жінок-підприємниць зможуть отримати менторську підтримку для реалізації своїх бізнес-планів.
Окрім того, у пілотних регіонах було відібрано 25 мікро-, малих та середніх бізнесів, які пройдуть тренінги для опанування інструментів Інтернет-торгівлі. Завдяки доступу до Інтернет-ринків, ці бізнеси стануть стійкішими.
Читайте також: Як зацікавити дівчат енергетикою: студенток запрошують на онлайн-хакатон
Нагадаємо, в ООН створили ролик про українок з нетиповими професіями.
Головне фото: agroportal.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі