Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ПРООН оголосила переможців конкурсу інноваційних рішень для громад східної України

Опубліковано

 

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні обрала переможців національного конкурсу інноваційних рішень для громад східної України, чиї проєкти отримають фінансову та менторську підтримку для впровадження новаторських ідей для громад Донеччини та Луганщини.

Про це ШоТам повідомили у пресслужбі ПРООН.

Понад 300 новаторів та змінотворців з усієї України запропонували інноваційні рішення для цифровізації державних сервісів і розвитку місцевих громад

 

Мета конкурсу

Національний конкурс інноваційних рішень для громад східної України EastCode 2021 було спрямовано на прискорення перетворення українських громад на процвітаючі цифрові спільноти. Географія конкурсу охоплювала, зокрема, громади вздовж «лінії зіткнення», де доступ до місцевих органів обмежений фізично і які найбільше потребують впровадження сучасних інструментів е-демократії та цифрової взаємодії громадян із держустановами.

Читайте такожСкайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

Інноваційні ідеї цьогоріч конкурсанти подавали за такими напрямами:

 • доступність надання публічних сервісів;
 • добре врядування та залучення громадян;
 • охорона навколишнього середовища,
 • сталий розвиток та відповідальне споживання.

Упродовж двох місяців плідної роботи учасники конкурсу встигли вдосконалити власні ідеї та пройти декілька етапів відбору: з 312 команд до півфіналу було відібрано 60, а після менторських зустрічей на фінішній прямій опинилися – 20 проєктів.

Переможці

У фіналі команди-переможці гідно представили та захистили свої ідеї, а саме:

За напрямом добре врядування та залучення громадян:

 1. Команда GWARA MEDIA із проєктом «GWARA BACK»
 2. Команда Deputy із проєктом «Deputy»
 3. Команда StateWatch із проєктом «Market Research Tool (MRT)»

За напрямом охорона навколишнього середовища, сталий розвиток та відповідальне споживання:

 1. Команда LDMS із проєктом «Виявлення та моніторинг звалищ відходів»
 2. Команда Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» із проєктом «Курс «Збережемо довкілля разом»
 3. Команда Пакован із проєктом «Мобільний додаток «Пакован»
 4. Команда BeeHiveDoor із проєктом «BeeHiveDoor»

За напрямом доступність надання публічних сервісів:

 1. Команда Provodnik із проєктом «Provodnik»
 2. Команда iDev із проєктом «Інспектор доступності закладів та сервісів»

Ці переможні проєкти отримають грантову підтримку на суму до 20 тисяч доларів США, та зможуть пілотувати свої рішення у громадах Донеччини та Луганщини вже до кінця цього року.

Про конкурс

Національний конкурс інноваційних рішень для громад східної України EastCode 2021 організовано ПРООН спільно з Агентством інновацій Center42 та платформою кар’єрного розвитку Happy Monday у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Цьогоріч серед партнерів конкурсу: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство розвитку туризму, Український фонд стартапів, ІТ-компанії Eleks, SoftServe, Techiia, Genesis, Daxx, а також Центр розвитку стартапів на Сході України 1991 Mariupol і організація Social Boost.

Читайте такожВсі айтівці живуть на Балі? Співзасновник IT-Camp про безкоштовне навчання діток і попит на хороших фахівців

Водночас оргкомітет конкурсу висловлює вдячність усім менторкам та менторам, які декілька тижнів працювали з 60 командами півфіналу і 20 командами-фіналістами, а також членам журі національного конкурсу – Савелію Барашкову, Віталію Гончаруку, Оксані Гречко, Яремі Грицишину, Віктору Гурському, Олесі Цибулько, Марині Денисюк, Денису Денищенку, Сергію Кареліну, В’ячеславу Лаптєву, Анні Мазур, Ользі Тещинській, Кирилові Мазуру, Івагу Роговченко, Тетяні Сахарук, Антону Тишковському, Анастасії Халєєвій та Ігору Шапатаєву.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Нагадаємо, ПРООН навчає рятувальників технологіям, щоб визначати місцеперебування людей.

Також ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України.

Як ми повідомляли раніше, Укроборонсервіс навчатиме Дипполіцію Лівії розміновувати вибухівку.

Суспільство

Військові США та України провели спільне десантування (ВІДЕО)

Опубліковано

 

Під час міжнародного навчання Rapid Trident здійснbkb спільне десантування військових США та України з літака С-130.

Про це пише Мілітарний.

Також участь у стрибках брали участь польські десантники.

 

Спільне десантування було здійснено з військового літака С-130 над Яворівським полігоном.

Військові застосували парашутні системи американського виробництва.

Читайте такожВистави для малюків та гра одного актора. П’ять незвичних українських театрів

Напередодні інструктори США провели масштабне передстрибкове тренування військовослужбовців Десантно-штурмових військ ЗС України.

Для цього вони встановили на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки розгорнутий тренажер військово-транспортного літака C-130.

Читайте також«В крані – іржава вода». Як на Донбасі екоактивісти взялися досліджувати стан водойм

Нагадаємо, на Херсонщині військові провели імітаційні стрільби з безпілотника «Стриж».

Як ми повідомляли раніше, винищувачі України відпрацювали пуски керованих ракет Р-73.

Головне фото: mil.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Україна приєдналася до глобальної кампанії з очищення берегової лінії Азовського моря

Опубліковано

 

Україна приєдналася до глобальної кампанії з очищення берегової лінії Азовського моря, яка є частиною екологічної кампанії Європейського Союзу – #EUBeachCleanup.

Про це ШоТам повідомили у відділі комунікацій ПРООН в Україні.

Зазначається, що 50 волонтерів та активістів очищували узбережжя Азовського моря.

 

Наголошується, що втрата біорізноманіття є однією з найактуальніших проблем нашого часу. Це вимагає глобальних дій. Ось чому стратегія ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року є основною частиною Європейської зеленої угоди.

Читайте такожОдеська «Жіноча майстерня меблів»: про запуск бізнесу з боргами, сексизм і роботу «душевненько»

Донеччина та Луганщина також підтримали екологічні заходи з прибирання, організовані у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Жителі Іллінівської громади на Донеччині прибирали пляжну зону біля одного із найбільших водосховищ у Регіональному ландшафтному парку «Клебан-Бик», а волонтери Старобільської громади, що на Луганщині, очистили зону поблизу річки Айдар, важливої притоки Сіверського Дінця.

Довідка

Щороку у вересні Європейський Союз організовує океанічно направлену кампанію з підвищення обізнаності – #EUBeachCleanup – із заходами по всьому світові. Цьогорічна кампанія пов’язана з конференцією ООН з біологічного різноманіття, яка відбудеться наступного місяця у жовтні, і її буде присвячено захисту наповненого життя океану. Хоча ключ до боротьби з морським сміттям – це зупинити його витоки – використовуючи менше, більше переробляючи – очищення також має значення. Для отримання додаткової інформації відвідайте сторінку кампанії 2021 року тут.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Читайте також: Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Нагадаємо, «Восток SOS» допомагає на лісових пожежах.

Як ми повідомляли раніше, оголосили конкурс стартапів на запровадження «чистих» технологій.

Читати далі

Суспільство

У Славутичі митці створюють ЗD-монументи у VR

Опубліковано

 

У Славутичі під час арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича», створюють віртуальні цифрові ЗD-монументи.

Про це ШоТам повідомили організатори заходу.

Згідно з програмою Малої культурної столиці-2021, що реалізується в Славутичі спільно з Українським Культурним Фондом, у місті продовжено традицію масштабної арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму».

 

Цього року вона називається OFAR | Open Format Art Residence, тому що представлена у трьох підпроєктах, об’єднаних спільною темою «Апофеоз імперії».

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

Оскільки Славутич був створений на піку розвитку СРСР спільними зусиллями восьми республік, його архітектура є відображенням ідеологічних прагнень тієї епохи та уявою про художньо оформлене ідеальне місто для життя.

Щось із запланованого (будівлі, пам’ятники тощо) так і залишилось у планах, але тепер зусиллями арт-резидентів є можливість їх переосмислити, трансформувати та доповнити місто як мізансцену апофеозу імперії – створюючі об’єкти монументального мистецтва, але вже у віртуальному просторі.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Усі мистецькі твори й культурні об’єкти, створені цього року у рамках підпроєктів «Тривимірне мистецтво у VR», «Фото-Графіка» та «Медіа-арт», увійдуть до фондів новоствореного муніципального Музею мистецтва Славутича.

Окрім матеріальних творів, його колекцію складатимуть і твори синтезу жанрів, що знаходяться на перетині традиційного і диджітального мистецтв. Через інтернет з ними можна буде познайомитися з будь-якої точки планети.

Довідка

Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.

 У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту «Славутич: ось [tobeⁱ] країна!».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Нагадаємо, стріт-арт на Одещині потрапив до Книги рекордів України.

Як ми повідомляли раніше, німецькі села Закарпаття показали з квадрокоптера.

Читати далі