Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Про що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького

Опубліковано

Чому не варто розраховувати на швидкий прибуток, як навчати персонал і про що треба пам’ятати підприємцю

Василь Хмельницький
Василь Хмельницький

український підприємець, засновник UFuture.На початку своєї діяльності він керував київською інвестиційною компанією, що в період з 2004 по 2008 рр. здійснила низку успішних продажів акцій. Одним із найбільших став продаж мажоритарного пакету металургійного заводу «Запоріжсталь». Наймасштабнішими проектами підприємця є розвиток аеропорту «Київ» ім. Сікорського, а також створення інноваційних парків UNIT.City та LvivTech.City.

Бізнес і підприємництво – це завжди ризик, починає свій виступ підприємець Василь Хмельницький на форумі, який присвячений розвитку малого і середнього бізнесу. «В середньому кожен американський мільйонер переживав процедуру банкрутства 3,2 рази. Не потрібно цього боятися », – говорить він. Українці більш обережні.

У більшості потенційних підприємців склався стереотип, що банкрутство автоматично призводить до втрати всього майна. З речами – на вихід – один з головних страхів майбутніх бізнесменів. Але насправді це не так. І реальність часом не настільки жорстока. Хмельницький визнає, що був в ситуації, коли вартість його активів була в два рази нижче, ніж розмір заборгованості. Якщо так сталося, радить підприємець, необхідно «закатати рукава» і працювати з великим завзяттям.

Василь Хмельницький розповідає, що підприємництво – довгий шлях і не варто розраховувати на отримання прибутку на наступний день після реєстрації своєї компанії. В середньому на це йде від п’яти до десяти років. Хмельницький наводить приклад, що разом з партнерами будував ТРЦ Ocean Plaza 10 років, стільки ж – аеропорт Жуляни. ТРЦ Ocean Plaza був проданий компанії «ТПС Нерухомість», а сума операції оцінювалася експертами в рекордні для 2012 року $ 270 млн. На розвиток фармацевтичного бізнесу – компанії «Біофарма» знадобилося 12 років. У грудні минулого року Хмельницький і його партнер Костянтин Єфименко продали частину активів «Біофарма» німецької фармацевтичній компанії Stada. Сума угоди не озвучувалася. Терплячість окупається повністю: прибуток може обчислюватися сотнями мільйонів доларів.

Бізнесменам немає необхідності працювати цілодобово і без вихідних, говорить Василь Хмельницький. Це ще один міф, який можна часто побачити в фільмах і серіалах. Варто довіряти своїй команді – ставити конкретні завдання і контролювати їх виконання, нагадує бізнесмен.

Для тих, хто розвиває свій бізнес, Василь Хмельницький поділився п’ятьма принципами. Він вважає їх основними для себе. Ними можуть користуватися і майбутні підприємці

Не варто боятися партнерства

Хмельницький розповідає, що до 25 років зміг накопичити капітал в розмірі $ 180 тис. І вирішив вкласти ці кошти в свій бізнес. Але в якийсь момент підприємець зрозумів, що не встигає виконувати всі завдання. З такою ж проблемою стикається і більшість бізнесменів-початківців. Проблема полягає в тому, що більшість з них не можуть собі дозволити найняти висококваліфікованих працівників – експертів з продажу, маркетингу або фахівців на виробництво. Без них розвиток компанії неможливий. Що робити в такій ситуації? Хмельницький радить пропонувати професіоналам партнерство і віддавати їм частину своїх акцій. «Цього не потрібно боятися. Партнери зацікавлені, щоб ваш спільний бізнес розвивався, тому вони будуть працювати на спільну справу », – каже Хмельницький.

Він розповідає про свій досвід. На етапі розвитку компанії підприємець віддав співробітникам 20% акцій своєї компанії. І каже, що виграв. Самостійно він не встигав виконати всі завдання, а партнери дозволили компанії швидко вирости. Це дало результат. Що більше: 80% від бізнесу вартістю $ 500 млн або 100% – від $ 10 млн. Висновок очевидний, каже Хмельницький.

Сформувати правильну команду

 Василь Хмельницький розповідає, що ніколи не візьме в команду співробітника, який останні три роки ніде не вчився або не може «знайти себе». Світ постійно змінюється, тому, щоб не відставати, без постійного навчання не обійтися. Але каже про одну важливу деталь – лідер повинен відвідувати заняття разом зі своєю командою. «Наприклад, в минулому році 50 топ-менеджерів компанії спільно зі мною щодня ходили на заняття з 8.30 ранку до 22.00 вечора. Ми разом вивчали технології продажів, маркетинг, лід-менеджмент. Раз в тиждень по суботах здавали іспити. Навіщо я все це робив? Адже все керівництво компаній замість того, щоб працювати – вчилися. Я будував корпоративну культуру. Після завершення навчання ми менше сперечаємося і злагоджено працюємо разом », – каже Василь Хмельницький. Він додає, що колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи.

Колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи

Освоїти фінанси і бухгалтерію

Кожен власник бізнесу повинен добре розбиратися в постійних і змінних витратах, вміти рахувати EBITDA. Інакше ефективно управляти компанією не вийде. Мало довірити всю роботу бухгалтеру. Наприклад, раз на тиждень Василь Хмельницький зводить всі свої фінанси. Раз на рік він віддає цьому тиждень. Без отримання кредиту компанія не може вийти на наступний рівень розвитку. Власник повинен бачити всю картину, тоді він зможе приймати більш точні і правильні рішення.

Думати про партнерство

В Україні прийнято, що власник компанії самостійно займається розвитком свого бізнесу від моменту заснування до виведення компанії на високий рівень. Але, наприклад, в США підприємці працюють за іншою схемою. Коли компанія виходить на новий етап розвитку, бізнесмен залучає партнерів і продає їм частину своїх акцій. До моменту, коли бізнес стає дуже великим, наприклад, з капіталізацією понад $ 1 млрд, у засновника може залишитися не більше 15% акцій. Він нерідко відходить від управління бізнесом. І це вірно. Оскільки запуск підприємства і його розвиток – це два абсолютно різних процеси, для яких необхідні різні навички. Зараз у Василя Хмельницького 50 партнерів в різних бізнесах і він задоволений такою співпрацею.

Розвивати лідерські якості

Лідерами не народжуються, ними стають. Досить знайоме висловлювання не втрачає своєї актуальності. Майбутньому підприємцю необхідно виховувати в собі лідерські якості. Вони дозволяють розвиватися бізнесу. Василь Хмельницький говорить, що в Україні збільшується кількість успішних проектів, якими керують сильні лідери. Це позитивна тенденція, яка будеш лише розвиватися.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: