Суспільство
Прикордонники отримали 100 позашляховиків Renault Duster
Державна прикордонна служба України (ДПСУ) продовжує переоснащення органів охорони кордону сучасними зразками техніки. До підрозділів відомства вирушила чергова партія сучасних повнопривідних патрульних автомобілів.
Де вони працюватимуть?
100 автомобілів “Renault Duster” надійдуть до підрозділів, які виконують завдання на усіх ділянках державного кордону України, повідомили у прес-службі ДПСУ.
Читайте також: Українська армія отримала нову техніку – 16 танків та 5 БТРів
Ці авто дадуть можливість значно підвищити рівень забезпечення підрозділів та збільшити їх технічний потенціал. Вартість угоди про купівлю техніки з ТОВ “Спец-Ком-Сервіс” склала 64,42 мільйона гривень. Відповідна інформація розміщена в системі ProZorro.
Що варто знати про авто?
Renault Duster – кросовер-позашляховик, який виготовляється на румунському автозаводі Dacia. Має колісну формулу 4х4 та оснащується бензиновим 1,6 літра та дизельними двигунами об’ємом 1,5 літра.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі