

Суспільство
«Повернись живим» придбав для армії 10 безпілотних комплексів PD-2 на $8,5 млн
Благодійний фонд «Повернись живим» реалізував найдорожчий у своїй історії проєкт загальною вартістю $8,5 млн – придбав 20 безпілотників PD-2, а також 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління
Про це організація повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
«Найдорожчий проєкт в історії Фонду. Ми придбали 10 безпілотних комплексів PD-2 із пересувними наземними станціями, загальною вартістю приблизно у 300 000 000 гривень, або 8,5 мільйонів доларів. Це 20 літаків PD-2 і 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління. І це – перемога державного рівня та кожного з вас», – написали на сторінці фонду.
Про український безпілотник PD-2
PD-2 – це багатоцільові розвідувальні безпілотні комплекси українського виробництва. Дрони розроблені українськими UkrSpecSystems. Ці безпілотники – одні з кількох БПЛА українського виробництва з радіусом польотів у понад 200 кілометрів. PD-2 має двигун внутрішнього згоряння. Відтак порівняно з електричними літаками долають значно більші дистанції.
Сумарна протяжність маршруту PD-2 на одному баку може сягати 1000 і більше кілометрів. ️Для злету PD-2 не потрібен аеродром. Ці БПЛА мають шасі і злітають вертикально.
PD-2 може працювати у повітрі до 12 годин, тобто може вести розвідку пів дня. БПЛА обладнані якісним цільовим навантаженням. Їхні камери власного виробництва мають п’ятикратний оптичний зум на тепловізорі і збільшення на денній камері до 30 крат. Завдяки цьому PD-2 може чітко визначати координати об’єктів у кадрі на відстані понад 5 кілометрів.
Читайте також: «Не можемо бути поза війною». Як український бізнес жертвує мільйони та допомагає українській армії
PD-2 використовує військові стандарти зв’язку з псевдовипадковим перелаштуванням робочої частоти, максимально захищений від дії ворожого РЕБу. Це робить його стійким до подавлення як навігації, так і каналів керування.
Крім того, PD-2 автоматично відслідковують переміщення цілей. Якщо, скажімо, російський танк буде рухатися у кадрі – камера БПЛА автоматично може рухатися за ним.
Про Фонд
«Повернись живим» — один із найбільших фондів допомоги українським військовим, які воюють на Донбасі, а з початку російського вторгнення в Україну 2022 року — військовим та волонтерам на території ведення активних бойових дій. Головна мета організації – зробити Збройні сили ефективнішими, зберегти життя військових та системно протистояти ворогові.
Дивіться відео: Професор-захисник читає лекції студентам із окопів
Нагадаємо, волонтери «Повернись живим» отримали право купувати летальну зброю для ЗСУ.
Фото: Вікіпедія.
Суспільство

Харківська майстриня Ольга Толстая створює традиційні українські прикраси та допомагає тваринам. Усі зароблені кошти вона витрачає на допомогу безпритульним котам. З початку повномасштабного вторгнення вона зібрала понад 250 тисяч гривень.
Про це повідомили в UNITED24.
Ольга допомагає котам у Північній Салтівці — районі Харкова, який зруйнувала росія. Майстриня купує їжу та оплачує лікування для безпритульних тварин.
«Коли почалося повномасштабне вторгнення, сотні тварин стали безпритульними. Ольга з мамою купили корм, зварили кашу й обійшли весь район — голодні коти вибігали до них просто з понівечених будинків»‚ — зазначили в UNITED24.

Читайте також: UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО)
Майстриня розповіла, що в неї з самого початку не було думки, що ця допомога — одноразова акція. За три роки вона зібрала понад 250 тисяч гривень — це кошти з продажу прикрас і донати від небайдужих людей.
Окрім придбання корму, дівчина оплатила стерилізування 30 тварин, а також прилаштувала 18 котів.


Нагадаємо, що перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО).
Фото: інстаграм-сторінка Ольги Толстої
Суспільство

На благодійному аукціоні, який організували на заході до 15-річчя компанії Uklon, продали перо рахівського крижня із фільмів українського режисера Антоніо Лукіча за 500 тисяч гривень. Усі кошти передали на збір «Підсвіти ворога».
Про це повідомили в Uklon.
Історія пера
Перо рахівського крижня використовували у двох роботах Антоніо Лукіча — дебютному фільмі «Мої думки тихі» та короткометражці «Найлегший пасажир в історії».
В останньому фільмі режисер розповів власну історію. У стрічці водій таксі подолав безліч викликів на своєму шляху, щоби вчасно доставити на знімальний майданчик «Мої думки тихі» перо рахівського крижня.
«Саме по собі перо нічого не коштує. А ось тільки в нього зʼявляється історія, його минуле — воно відразу набуває змісту та вартості, стає особливим. Колись ця пірʼїнка зіграла вирішальну деталь в моєму першому фільмі і я вирішив, що збережу його. Але тоді ще не знав для чого саме. І ось в нинішніх реаліях дізнався, коли його продали на благодійному аукціоні за півмільйона гривень, які підуть на те, аби захистити наше небо від ворожих обстрілів», — розповів Антоніо Лукіч.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових


Разом із пером на заході продали диптих картин сучасного українського художника Олексія Сая за 90 тисяч гривень, а також ексклюзивне ігристе «Артемівське», виготовлене у Бахмуті, за донат у 120 тисяч гривень.
Кошти передали на спільний збір фонду Сергія Притули та Uklon «Підсвіти ворога». У межах цього проєкту бійці ППО отримають відстежувально-навідні комплекси для захисту українських міст.
Нагадаємо, що UNITED24 розігрує стяг із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA.
Фото: Uklon
Суспільство

Нову мікроклініку з протезування створять на базі Київської обласної лікарні. У закладі забезпечать повний цикл відновлення, тому пацієнтам не потрібно буде звертатися до інших установ. Проєкт втілюватимуть за підтримки Франції.
Про це повідомив очільник Київської ОВА Микола Калашник.
Що відомо про проєкт
Мікроклініку оснастять високотехнологічним обладнанням для виготовлення індивідуальних протезів за новітніми стандартами. Пацієнти зможуть отримувати якісні протези, які адаптовані саме під їхні потреби.
Заклад забезпечать усім необхідним для повного циклу відновлення. Пацієнти проходитимуть весь процес реабілітації в одному місці, тому людям не потрібно буде звертатися до інших медичних установ.
«Мікроклініка стане справжнім осередком повернення до активного життя для жителів Київщини, які втратили кінцівки. Це не просто медичний проєкт. Це можливість для людей заново навчитися ходити, бігати, обіймати рідних. Це про їхню гідність, свободу та право на майбутнє без бар’єрів. Дякуємо Франції за підтримку!» — зазначив Микола Калашник.
Читайте також: Військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції
Угоду про створення мережі мікроклінік у Києві, Львові та Полтаві підписали міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та уповноважений президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єр Ельброн.
Партнером проєкту стала компанія Schiller Medical, яка профінансує створення закладів на суму 4,1 мільйона євро.
Нагадаємо, що у шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції.
Фото обкладинки: Freepik