Суспільство
«Не можемо бути поза війною». Як український бізнес жертвує мільйони та допомагає українській армії
Від маленьких крафтових сироварень – до відомих на всю країну підприємств. Український бізнес став на підтримку української армії й щоденно перераховує на допомогу наших захисників частину свого прибутку. ШоТам розповідає про щонайменше 12 бізнесів, які не змогли залишатися осторонь війни.
Понад 600 тисяч гривень від Dodo Socks
Популярний український бренд шкарпеток та білизни Dodo Socks організував благодійний аукціон на підтримку наших військових. Протягом вихідних 12-13 лютого за прилавками у фірмових магазинах бренду працювали Майкл Щур, Фоззі, Максим Щербина, Альберт Цукренко, Сашко Горонді, Богдан Логвиненко, Леонід Остальцев та інші відомі українці. І все заради однієї мети – продати якомога більше шкарпеток, а всі виручені кошти перерахувати фонду «Повернись живим».
Напередодні аукціони організатори повідомили, що планують зібрати 500 тисяч гривень. Чи вдалося? Так! Загальна сума перевищила перевищила очікування команди Dodo Socks та сягнула 617 тисяч гривень.
«На цю суму фонд придбає шість мобільних комплексів спостереження. Вони допоможуть сотням українських захисників спостерігати за противниками здалеку та уникати снайперських куль», – розповіли в команді бренду.
310 тисяч гривень щомісячно від Uklon
Український сервіс таксі Uklon, який допомагає фонду «Повернись живим» з 2014 року, збільшив суму свого щомісячного внеску до 310 тисяч гривень.
«Більшість років життя Uklon — це роки війни в Україні. І дотепер Україна залишається у стані війни, а волонтерський рух покриває безліч потреб військових. І ми, як український бізнес, залишаємось вірним партнером фонду «Повернись живим». Ми будуємо нашу компанію в Україні та для українців. Віримо, що найкраще, що ми можемо зробити сьогодні, — це не стояти осторонь серйозних викликів та гідно на них реагувати», – написали на сторінці компанії.
5 мільйонів від української ІТ-компанія Genesis
Одна з найбільших українських ІТ-компаній Genesis переказала на рахунок фонду «Повернись живим» 5 мільйонів гривень. Про це повідомив засновник Володимир Многолєтній. І це ще не все! У разі, якщо хтось із працівників компанії вирішить також пожертвувати кошти на допомогу армії, підприємці подвоять цю суму.
“Зараз, як на мене, найкраще, що може зробити кожен керівник ІТ-бізнесу – це подумати, як за різних обставин залишатися в країні, інвестувати в неї та створювати нові робочі місця. Сильна економіка країни, довгостроково – це найбільш ефективна зброя”, – зазначив Многолєтній.
Зібрати 500 тисяч завдяки піці
Підтримати захисників вирішив й сервіс доставки піци LA П’ЄЦ. Протягом 24 лютого бізнес планує зібрати 500 тисяч гривень на потреби армії та передати їх фонду «Повернись живим». Механіка доволі проста: ви купуєте піцу, а весь прибуток компанія перераховує волонтерам. Ініціативу запровадили в усіх містах, де працює сервіс. Зокрема, у Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Харкові, Чернівцях та Хмельницькому.
Ба більше, 24 лютого частина працівників LA П’ЄЦ працюватиме безкоштовно, жертвуючи свою заробітну плату нашій армії. Організатори акції подбали й про мешканців міст, де поки не працює їхній сервіс. Аби долучитися, достатньо придбати віртуальну піцу вартістю від 100 гривень. Усі отримані кошти також додадуть до загальної суми.
«LA П’ЄЦ — український бренд, і ми не можемо бути «поза політикою» та стояти осторонь факту, що на територію нашої країни можливе вторгнення агресора. Ми не можемо вплинути на ситуацію, але можемо зробити те, що залежить від нас: допомогти українській армії та зміцнити її», – каже команда сервісу.
Допомога від Takflix
Український онлайн-кінотеатр Takflix та творці стрічки «Зошит війни» вирішили передати 100% коштів із продажу фільму у фонд «Повернись живим». Раніше відсоток допомоги складав 10%.
«Паніка, нагнітання і психологічний шантаж — важлива частина гібридної війни та спроби дестабілізації України. Як це не парадоксально, сьогодні важливо не просто зберігати спокій, а й продовжувати жити звичним життям — наприклад, дивитись кіно. Ми продовжуємо працювати, просуваємо якісне українське кіно і від сьогодні передаємо всі кошти з продажу одного з найважливіших фільмів безпосередньо на армію», – розповіли ШоТам представники кінотеатру.
5% від кожного замовлення в «Чесному сирі»
«Чесний сир» – сімейна сироварня зі Львова, яка вирішила переказувати на рахунок фонду «Повернись живим» 5% з кожного замовлення. Таке рішення крафтярі називають «краплею в океані спротиву».
«Вже не вперше обставини змушують нас бути гнучкими і підлаштовуватись під ситуацію.Звісно, ми щодня слідкуємо за подіями в Україні та намагаємось зберігати спокій. І оскільки з наших переживань користі не буде, ми вирішили перераховувати 5% з кожного замовлення у фонд «Повернись живим». Так, ми лише невеличка крафтова сироварня, і суми тут не будуть вражаючі. Але ми всі є краплі в океані спротиву. Тому віримо, що разом переможемо», – пишуть виробники.
100 гривень з кожного товару Ohra Home
Ohra Home – бренд постільної білизни, створений мамами дітей з інвалідністю. Це соціальний бізнес, який також не залишився осторонь. 22 лютого команда почала перераховувати 100 гривень з кожного комплекту постільної білизни на потреби наших захисників.
«Безпілотники, амуніція, засоби захисту та наша безперестанна молитва – те, що потрібно нашим захисникам. Ми закликаємо бізнес та всіх небайдужих приєднуватись та створювати ініціативи на підтримку нашої армії. Наша армія не така гола і боса як в 2014, але й противник вже перетворився в «регулярні війська»», – каже команда бренду Ohra Home.
50 тисяч від бренду Slow.ly
Бренд одягу та речей з «несподіваних матеріалів» Slow.ly запустив у продаж спеціальну колекцію аксесуарів, пошитих з військового одягу. Усі зароблені кошти команда бренду перерахує на допомогу нашим бійцям. Загалом організатори планують зібрати щонайменше 50 тисяч гривень.
«Наша справа – це наш голос, і ми хочемо його використати. На початку нашого бренду ми реалізовували дуже багато ідей, з якими не завжди справлялися. Так ми створили ідеальну серію з трьох аксесуарів, які пошиті з матеріалів, врятованих з виробництва військового одягу. Ця серія вийшла в світ, але так і не реалізувала себе, тому ми тихенько спакували її в коробки і чекали зіркового часу. І цей час настав», – розповіли на сторінці бренду.
100 тисяч від PetHouse
Українська компанія PetHouse, яка вже 12 років займається реалізацією товарів для тварин, передала фонду «Повернись живим» 100 тисяч гривень. А ще наголосила: усі члени команди залишаються на своїх місцях.
«Pethouse долучається до підтримки наших захисників. Щойно відправили 100 000 гривень фонду «Повернись живим». Щодо нашої команди, то ніхто нікуди не тікає та не збирається. Робимо те, що вміємо найкраще: працюємо, годуємо домашніх звірят та допомагаємо притулкам. Слава Україні!», – зазначили в PetHouse.
10 гривень з кожної пачки кави у Veterano Brownie
Кав’ярня Veterano Brownie оголосила про запуск нової колаборації: на полицях закладу з’явиться зернова кава, а 10 гривень від вартості кожної пачки ветеранський бізнес перераховуватиме до фонду «Повернись живим».
«У цих умовах бізнес Veterano Brownie продовжує свою роботу у звичайному режимі. За 3 роки нам вдалося побудувати доволі стійку систему, з відпрацьованими і налагодженими процесами. Завдяки вам, нашим гостям, і завдяки команді це місце встигло стати легендарним. І ми зробимо усе, щоб зберегти його саме таким», – написав засновник кав’ярні Роман Набожняк.
100 тисяч гривень від майстерні свічок
«Ми не вміємо воювати, але вміємо робити свічки», – з такими словами творча майстерня свічок «Просто Миколка» оголосила про збір 100 тисяч гривень на підтримку наших захисників та захисниць. Бренд планує продати 100 коробок з нової колекції, а зароблені кошти передати до фонду «Повернись живим».
«Ми вміємо робити свічки, а ще у нас є ви! З вашою підтримкою ми хочемо зібрати 100 тисяч гривень на допомогу армії», – написали на сторінці майстерні «Просто Миколка».
1000 гривень з кожної фотосесії
Київський фотограф Андрій Кузьмін оголосив, що з кожної фотосесії передаватиме на потреби нашої армії 1000 гривень. За словами митця, у важкі часи варто не панікувати, а робити те, що ми вміємо найкраще.
«Я фотограф. Це єдине, чим я займаюсь і вмію робити найкраще. Я фотографую людей у їхні найщасливіші життєві моменти, і навіть ті, коли дуже болить. Закарбовую увесь спектр людських емоцій, бо всі вони важливі і їх потрібно прожити. Я хочу своєю працею далі піднімати економіку нашої країни, а також робити більше: допомагати армії. Тому віднині з кожної фотосесії я передаватиму на потреби нашої армії 1000 гривень», – написав фотограф.
А ще до підтримки захисниць та захисників України долучається ШоТам. Усі донати, надіслані Добродіями ШоТам у лютому, ми перерахуємо у Фонд «Повернись живим».
Закликаємо й вас відкинути сумніви й паніку і довіритися тим, хто склав присягу обороняти народ України. Щоразу при появі тривожних думок пересилайте 10 гривень на потреби ЗСУ. Тільки разом, тільки спокійно, тільки ставши пліч-о-пліч ми переможемо агресора.
Суспільство
Артисти Одеської національної опери з 19 вересня по 2 жовтня виступали на сценах Греції.
Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Артисти представляли балетні вистави «Жизель» Адольфа Адана, «Баядерка» Людвіга Мінкуса та «Червону шапочку» на музику композиторів 18-20 сторіччя в знаменитій концертній залі «Мегарон».
«Масштабний гастрольний тур Одеського національного академічного театру опери та балету у Греції є наочним доказом культурного зв’язку України зі світовою цивілізацією», — зазначають у міністерстві.
Читайте також: Капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі
А 2 жовтня Одеська опера поставила сценічну кантату Карла Орфа «Carmina Burana». Під керівництвом заслуженого артиста України Ігоря Чернецького виступили майже 150 артистів. Солісти опери Аліна Ворох, Богдан Панченко та Олександр Прокопович. Вони провели виставу в одному з найстаріших театрів світу — «Іродіум».
Нагадаємо, що на Венеційській бієнале представлять оперу українських композиторів про підрив Каховської ГЕС.
Фото: вебсайт Одеської національної опери
Коментарі
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі