

Суспільство
«Не можемо бути поза війною». Як український бізнес жертвує мільйони та допомагає українській армії
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Від маленьких крафтових сироварень – до відомих на всю країну підприємств. Український бізнес став на підтримку української армії й щоденно перераховує на допомогу наших захисників частину свого прибутку. ШоТам розповідає про щонайменше 12 бізнесів, які не змогли залишатися осторонь війни.
Понад 600 тисяч гривень від Dodo Socks
Популярний український бренд шкарпеток та білизни Dodo Socks організував благодійний аукціон на підтримку наших військових. Протягом вихідних 12-13 лютого за прилавками у фірмових магазинах бренду працювали Майкл Щур, Фоззі, Максим Щербина, Альберт Цукренко, Сашко Горонді, Богдан Логвиненко, Леонід Остальцев та інші відомі українці. І все заради однієї мети – продати якомога більше шкарпеток, а всі виручені кошти перерахувати фонду «Повернись живим».
Напередодні аукціони організатори повідомили, що планують зібрати 500 тисяч гривень. Чи вдалося? Так! Загальна сума перевищила перевищила очікування команди Dodo Socks та сягнула 617 тисяч гривень.

«На цю суму фонд придбає шість мобільних комплексів спостереження. Вони допоможуть сотням українських захисників спостерігати за противниками здалеку та уникати снайперських куль», – розповіли в команді бренду.
310 тисяч гривень щомісячно від Uklon
Український сервіс таксі Uklon, який допомагає фонду «Повернись живим» з 2014 року, збільшив суму свого щомісячного внеску до 310 тисяч гривень.
«Більшість років життя Uklon — це роки війни в Україні. І дотепер Україна залишається у стані війни, а волонтерський рух покриває безліч потреб військових. І ми, як український бізнес, залишаємось вірним партнером фонду «Повернись живим». Ми будуємо нашу компанію в Україні та для українців. Віримо, що найкраще, що ми можемо зробити сьогодні, — це не стояти осторонь серйозних викликів та гідно на них реагувати», – написали на сторінці компанії.
5 мільйонів від української ІТ-компанія Genesis
Одна з найбільших українських ІТ-компаній Genesis переказала на рахунок фонду «Повернись живим» 5 мільйонів гривень. Про це повідомив засновник Володимир Многолєтній. І це ще не все! У разі, якщо хтось із працівників компанії вирішить також пожертвувати кошти на допомогу армії, підприємці подвоять цю суму.
“Зараз, як на мене, найкраще, що може зробити кожен керівник ІТ-бізнесу – це подумати, як за різних обставин залишатися в країні, інвестувати в неї та створювати нові робочі місця. Сильна економіка країни, довгостроково – це найбільш ефективна зброя”, – зазначив Многолєтній.
Зібрати 500 тисяч завдяки піці
Підтримати захисників вирішив й сервіс доставки піци LA П’ЄЦ. Протягом 24 лютого бізнес планує зібрати 500 тисяч гривень на потреби армії та передати їх фонду «Повернись живим». Механіка доволі проста: ви купуєте піцу, а весь прибуток компанія перераховує волонтерам. Ініціативу запровадили в усіх містах, де працює сервіс. Зокрема, у Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Харкові, Чернівцях та Хмельницькому.
Ба більше, 24 лютого частина працівників LA П’ЄЦ працюватиме безкоштовно, жертвуючи свою заробітну плату нашій армії. Організатори акції подбали й про мешканців міст, де поки не працює їхній сервіс. Аби долучитися, достатньо придбати віртуальну піцу вартістю від 100 гривень. Усі отримані кошти також додадуть до загальної суми.
«LA П’ЄЦ — український бренд, і ми не можемо бути «поза політикою» та стояти осторонь факту, що на територію нашої країни можливе вторгнення агресора. Ми не можемо вплинути на ситуацію, але можемо зробити те, що залежить від нас: допомогти українській армії та зміцнити її», – каже команда сервісу.
Допомога від Takflix
Український онлайн-кінотеатр Takflix та творці стрічки «Зошит війни» вирішили передати 100% коштів із продажу фільму у фонд «Повернись живим». Раніше відсоток допомоги складав 10%.

«Паніка, нагнітання і психологічний шантаж — важлива частина гібридної війни та спроби дестабілізації України. Як це не парадоксально, сьогодні важливо не просто зберігати спокій, а й продовжувати жити звичним життям — наприклад, дивитись кіно. Ми продовжуємо працювати, просуваємо якісне українське кіно і від сьогодні передаємо всі кошти з продажу одного з найважливіших фільмів безпосередньо на армію», – розповіли ШоТам представники кінотеатру.
5% від кожного замовлення в «Чесному сирі»
«Чесний сир» – сімейна сироварня зі Львова, яка вирішила переказувати на рахунок фонду «Повернись живим» 5% з кожного замовлення. Таке рішення крафтярі називають «краплею в океані спротиву».
«Вже не вперше обставини змушують нас бути гнучкими і підлаштовуватись під ситуацію.Звісно, ми щодня слідкуємо за подіями в Україні та намагаємось зберігати спокій. І оскільки з наших переживань користі не буде, ми вирішили перераховувати 5% з кожного замовлення у фонд «Повернись живим». Так, ми лише невеличка крафтова сироварня, і суми тут не будуть вражаючі. Але ми всі є краплі в океані спротиву. Тому віримо, що разом переможемо», – пишуть виробники.
100 гривень з кожного товару Ohra Home
Ohra Home – бренд постільної білизни, створений мамами дітей з інвалідністю. Це соціальний бізнес, який також не залишився осторонь. 22 лютого команда почала перераховувати 100 гривень з кожного комплекту постільної білизни на потреби наших захисників.
«Безпілотники, амуніція, засоби захисту та наша безперестанна молитва – те, що потрібно нашим захисникам. Ми закликаємо бізнес та всіх небайдужих приєднуватись та створювати ініціативи на підтримку нашої армії. Наша армія не така гола і боса як в 2014, але й противник вже перетворився в «регулярні війська»», – каже команда бренду Ohra Home.
50 тисяч від бренду Slow.ly
Бренд одягу та речей з «несподіваних матеріалів» Slow.ly запустив у продаж спеціальну колекцію аксесуарів, пошитих з військового одягу. Усі зароблені кошти команда бренду перерахує на допомогу нашим бійцям. Загалом організатори планують зібрати щонайменше 50 тисяч гривень.

«Наша справа – це наш голос, і ми хочемо його використати. На початку нашого бренду ми реалізовували дуже багато ідей, з якими не завжди справлялися. Так ми створили ідеальну серію з трьох аксесуарів, які пошиті з матеріалів, врятованих з виробництва військового одягу. Ця серія вийшла в світ, але так і не реалізувала себе, тому ми тихенько спакували її в коробки і чекали зіркового часу. І цей час настав», – розповіли на сторінці бренду.
100 тисяч від PetHouse
Українська компанія PetHouse, яка вже 12 років займається реалізацією товарів для тварин, передала фонду «Повернись живим» 100 тисяч гривень. А ще наголосила: усі члени команди залишаються на своїх місцях.
«Pethouse долучається до підтримки наших захисників. Щойно відправили 100 000 гривень фонду «Повернись живим». Щодо нашої команди, то ніхто нікуди не тікає та не збирається. Робимо те, що вміємо найкраще: працюємо, годуємо домашніх звірят та допомагаємо притулкам. Слава Україні!», – зазначили в PetHouse.
10 гривень з кожної пачки кави у Veterano Brownie
Кав’ярня Veterano Brownie оголосила про запуск нової колаборації: на полицях закладу з’явиться зернова кава, а 10 гривень від вартості кожної пачки ветеранський бізнес перераховуватиме до фонду «Повернись живим».

«У цих умовах бізнес Veterano Brownie продовжує свою роботу у звичайному режимі. За 3 роки нам вдалося побудувати доволі стійку систему, з відпрацьованими і налагодженими процесами. Завдяки вам, нашим гостям, і завдяки команді це місце встигло стати легендарним. І ми зробимо усе, щоб зберегти його саме таким», – написав засновник кав’ярні Роман Набожняк.
100 тисяч гривень від майстерні свічок
«Ми не вміємо воювати, але вміємо робити свічки», – з такими словами творча майстерня свічок «Просто Миколка» оголосила про збір 100 тисяч гривень на підтримку наших захисників та захисниць. Бренд планує продати 100 коробок з нової колекції, а зароблені кошти передати до фонду «Повернись живим».
«Ми вміємо робити свічки, а ще у нас є ви! З вашою підтримкою ми хочемо зібрати 100 тисяч гривень на допомогу армії», – написали на сторінці майстерні «Просто Миколка».
1000 гривень з кожної фотосесії
Київський фотограф Андрій Кузьмін оголосив, що з кожної фотосесії передаватиме на потреби нашої армії 1000 гривень. За словами митця, у важкі часи варто не панікувати, а робити те, що ми вміємо найкраще.
«Я фотограф. Це єдине, чим я займаюсь і вмію робити найкраще. Я фотографую людей у їхні найщасливіші життєві моменти, і навіть ті, коли дуже болить. Закарбовую увесь спектр людських емоцій, бо всі вони важливі і їх потрібно прожити. Я хочу своєю працею далі піднімати економіку нашої країни, а також робити більше: допомагати армії. Тому віднині з кожної фотосесії я передаватиму на потреби нашої армії 1000 гривень», – написав фотограф.
А ще до підтримки захисниць та захисників України долучається ШоТам. Усі донати, надіслані Добродіями ШоТам у лютому, ми перерахуємо у Фонд «Повернись живим».
Закликаємо й вас відкинути сумніви й паніку і довіритися тим, хто склав присягу обороняти народ України. Щоразу при появі тривожних думок пересилайте 10 гривень на потреби ЗСУ. Тільки разом, тільки спокійно, тільки ставши пліч-о-пліч ми переможемо агресора.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві відкрили Подільський міст для спецтранспорту з метою забезпечення життєдіяльності міста під час воєнного стану.
Про це повідомив у телеграмі міський голова Києва.
«Сьогодні ми відкрили рух спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусне сполучення для пасажирів з лівого берега на правий Подільсько-Воскресенським мостовим переходом», — йдеться у повідомденні.
На першому етапі тут працюватиме автобусний маршрут №111 за напрямком «Станція метро «Площа Українських Героїв» – станція метро «Лівобережна».
Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу
Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – це найбільший з обʼєктів транспортної інфраструктури Києва та України. Протяжність мостового переходу – понад 10 км.
Водночас будівництво цього мостового переходу триває. Адже це важливий об’єкт для життєдіяльності міста, а також для його обороноздатності.
Наступним етапом будуть роботи, які забезпечать проїзд на вул. О. Бальзака.

Про міст
Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – мостовий перехід, що споруджується в Києві через річку Дніпро та має з’єднати Поділ з лівобережними районами Воскресенка та Райдужний масив.
Після добудови Подільсько-Воскресенський міст має стати найбільшим арковим мостом у Європі. На мосту буде облаштовано шість смуг для автомобільного руху та дві колії метро.
Нагадаємо, у 2020 році стало відомо, що Подільсько-Воскресенський міст у Києві почнуть асфальтувати.
Також у 2020 році на Подільсько-Воскресенському мосту забетонували перші шарніри для арки.
Фото: t.me/vitaliy_klitschko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Комунальне підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» отримало мобільну котельню від Проєкту енергетичної безпеки USAID.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Твердопаливна мобільна котельня оснащена котлом, необхідними насосами, системами очищення води, електропостачання і дренажу. Котельня працюватиме на біомасі, і навіть має резервне джерело живлення – генератор.
Зазначається, що передана мобільна котельна – ще один вагомий внесок у стале функціонування комунального підприємства не тільки впродовж цього, а й на майбутні опалювальні сезони.
У випадку надзвичайних ситуацій та блекауту вона забезпечуватиме теплом заклади соціальної сфери.
Читайте також: Українські бренди переосмислюють етнічну спадщину України. Ось чому це нормально і правильно
З минулої зими Проєкт енергетичної безпеки USAID передав «Вінницяміськтеплоенерго» 41 генератор, 1 екскаватор для виконання аварійно-ремонтних робіт, труби, арматуру і 200 т промислової солі. Загальна вартість допомоги, наданої USAID для «Вінницяміськтеплоенерго», становить 5,2 млн грн.
Про USAID в Україні
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.
Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.
Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14 багатоповерхівок.
Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Фото: facebook.com/usaidesp.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Ця історія кохання почалася зі шкільної парти, а дійшла до весілля на фронті.
Про історію кохання Анатолія і Наталії розповідає ШоТам.
Анатолій і Наталія, навчаючись у школі, не наважувалися зізнатися в почуттях одне одному.
Випускний розлучив їх на роки, однак у 2021 доля звела їх знову: випадково зустрілися на пляжі в Скадовську. Відтоді вони почали спілкуватися, а згодом і зустрічатися.
Коли почалася повномасштабна війна, Наталія була першою, кому зателефонував Анатолій. Він запропонував дівчині жити разом і спільно проходити всі випробування. Кохана погодилася.
Анатолій вступив до бригади «Лють», аби захищати країну. Саме тоді закохані вирішили, що весілля відбудеться на фронті. Військова форма та білосніжна сукня нареченої — все відбулося за фронтовими традиціями.
Читайте також: Замість Tinder – вечорниці. Як залицялися та фліртували наші предки? (ТЕСТ)
Відтепер Анатолій боронить від ворогів не тільки рідну землю, а й законну дружину.
Про проєкт
Ця історія є частиною проєкту про кохання українців під час війни «Я тебе … війна». Попри всі спроби ворога знищити нашу націю, ми не лише завзято боремося, а й продовжуємо любити і закохуватися всупереч усьому! І проєкт «Я тебе … війна» — це 100 історій про любов, які варті, аби про них почули.
Нагадаємо, українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.
Також ШоТам розповідав, як хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.