Суспільство
Повернення до цивільного життя: в Україні створили онлайн-курс для ветеранів
Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з УКУ створив онлайн-курс для ветеранів і ветеранок, який допоможе їм при поверненні до цивільного життя.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Українського ветеранського фонду.
Зазначається, що курс допоможе розібрати найчастіші проблеми, які можуть стати на заваді при поверненні до цивільного життя. Лектори приділять увагу психологічній (емоційні стани, ПТСР) та фізичній (реабілітації та протезування) адаптації.
Також учасники курсу зможуть розглянути правові аспекти отримання статусу учасника бойових дій та обов’язки держави перед ними. Важливе місце у курсі відведено економічному розвитку: планування, розвиток та створення власної справи.
Програма курсу
Курс містить 14 лекцій на теми:
- Мінно-вибухова травма
- Робота з організмом: первинна медична ланка та шлях до фізичної реабілітації
- Як працевлаштуватись в цивільному житті?
- Від вибору спеціальності до складання резюме та проходження співбесіди
- Робота зі свідомістю. Основи розуміння різних емоційних станів.
- ПТСР. Посттравматичне зростання
- Протезування, ремонт та заміна протезів
- Статус учасника бойових дій (УБД): що таке, як отримати та які права надає?
- Власний бізнес: з чого почати? Портрет ветерана-бізнесмена.
- Бізнес від реєстрації до реалізації: практична інструкція
- Можливості для бізнесу від держави та міжнародних організацій.
- Особливості фінансування з держбюджету. Фінансування Українського ветеранського фонду
- Основи проєктного менеджменту
- Основи комунікацій
Як взяти участь
Зареєструватись можна на сайті УКУ. Сам курс стартує 30 травня 2023 року.
Нагадаємо, проєкт Veteran Hub запустив освітню платформу RESEX про повернення до сексуального життя після бойових поранень.
Крім того, у Києві відкрили інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових Recovery.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі