Суспільство
Потужності зернових терміналів в українських портах зросли на 17 млн тонн
За останні три роки потужності зернових терміналів у портах України збільшилися на 17 млн тонн. Переважно будівництво велося за приватні кошти.
За даними Економічної правди, за п’ять років приватний бізнес вклав у будівництво зернових терміналів в українських портах близько мільярда доларів. На початку 2018 року в стадії реалізації перебувало 15 проектів, ще 20 загальною вартістю 1,2 млрд доларів перебувало на “паперовій” стадії.
За підрахунками експертів журналу “Порти України”, наявні ємності для одноразового зберігання хлібних вантажів в українських морських портах на початку 2018 року були розраховані на 3,4 млн тонн, а потужність терміналів з перевалки становила приблизно 68 млн тонн на рік. За підсумками поточного року до цієї цифри можна буде додати ще близько 6 млн тонн. При цьому експорт зернових прогнозується на рівні 42 млн тонн.
Читайте також: У Бердянському порту збудують нові причали і зернові термінали
Бум будівництва терміналів призвів до того, що вже на 2018 рік ми вийшли в профіцит потужностей.
Якби були у визначений термін реалізовані проекти всіх зернових терміналів, що зараз будуються, то на 2020 рік зернові потужності українських портів становили б близько 102 млн тонн.
Цього більш ніж достатньо, щоб забезпечити успішне обслуговування тих обсягів зернового експорту, які звучать в найсміливіших прогнозах (близько 70 млн тонн). Крім цього, агроринок дуже оптимістично дивиться в майбутнє експорту.
“Для експортерів українського зерна в найближче десятиліття знадобиться більше морських перевалочних потужностей, оскільки потенційно українські аграрії здатні подвоїти врожайність зернових”, — розповіли фахівці.
Читайте також: В Україні очікують рекордного врожаю зернових
Експерти переконані, що Україна ще навіть наполовину не використала потенціал із вирощування зернових. У нас вирощуються в середньому чотири тонни пшениці і трохи більше п’яти тонн кукурудзи з гектара. При тому, що в США середня врожайність кукурудзи — 11 тонн, а у Франції середня врожайність пшениці — вісім тонн з гектара.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Ноутбуки для дітей із двадцяти громад Херсонщини передала фундація Олени Зеленської та уряд Об’єднаних Арабських Еміратів.
Про це повідомили в Херсонській обласній військовій адміністрації.
Пристрої отримають діти військових, а також діти з вразливих категорій. Ця підтримка важлива для області, адже через безпекову ситуацію більшість шкіл регіону працюють дистанційно. У такому форматі навчається близько 56 тисяч школярів.
Читайте також: Американська оборонна компанія відкрила офіс у Києві і тренуватиме українських військових
«Це ще один важливий крок, щоб зберегти освіту на Херсонщині і дати нашим дітям можливість навчатися та будувати своє майбутнє, навіть у найскладніших умовах», — наголосив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
Нагадаємо, що Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024.
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Суспільство
Новий філателістичний бюлетень «Третя окрема штурмова бригада» виходить у межах проєкту «Власна марка». Спеціальне погашення набору проведуть 24 січня у Києві на головпоштамті.
Про це повідомили в «Укрпошті».
Напередодні випуску власники абонементів «Ексклюзив+» отримають посилання на оплату лімітованого поштового набору. У бюлетень входитиме:
- номерний марковий аркуш із дев’яти марок;
- номерний художній конверт формату Сб зі спецпогашенням;
- художню картку.
Кількість наборів — 1300 штук. Якщо не всі власники абонементів «Ексклюзив+» оплатять номерні набори, то компанія відкриє вільний продаж нереалізованих бюлетенів.
Читайте також: У Нью-Йорку покажуть фільми Параджанова й Іллєнка
Спецпогашення випуску відбудеться 24 січня з 9:00 до 20:00 за адресою: місто Київ, вулиця Хрещатик, 22.
Нагадаємо, що в Києві перейменують бібліотеку на честь видатного краєзнавця.
Також ми писали, що Третя ОШБр відкрила у Львові школу FPV-дронів (ФОТО).
Фото: сайт «Укрпошта»
Суспільство
Два генератори громада отримала від компанії Electriciens sans frontières за сприяння міста-побратима Дюнкерк.
Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.
Де використовуватимуть генератори
Обладнання на 110 кВт встановлять на об’єкті критичної інфраструктури. Натомість генератор на 12 кВт передадуть одному з навчальних закладів громади.
Читайте також: У київському парку встановили перший будинок для комах: для чого він потрібен
«Висловлюю щиру вдячність нашому місту-побратиму та особисто меру Патрісу Вергрієте, які оперативно реагують на наші прохання та готові підтримувати нас у складні часи»‚ — написав Анатолій Федорук.
Нагадаємо, що в Білій Церкві відкрили сучасний коворкінг, який створили разом із молоддю.
Фото: фейсбук-сторінка Анатолія Федорука