

Економіка і бізнес
Понад ₴48 млрд податків. Українська ІТ-індустрія продовжує зростати попри війну
Попри повномасштабну війну українська IT-індустрія за підсумками дев’яти місяців 2022 року демонструє зростання на 13%, обсяг ринку склав майже $5,5 млрд.
Про це повідомляє національна асоціація IT Ukraine.
«Національна ІТ-індустрія зберігає позитивну динаміку росту та залишається єдиною експортною галуззю, яка стабільно генерує валютні надходження до економіки України в умовах війни. За даними НБУ, за 9 місяців 2022 року обсяг комп’ютерних послуг збільшився на 13% та становить майже 5,5 млрд дол США. При цьому сума сплачених ІТ-індустрією податків та зборів за цей період склала 48 млрд грн», – йдеться в повідомленні.
Такі стали можливими завдяки швидкому переформатуванню індустрії. Зокрема, більшості компаній вдалось ефективно реалізувати антикризові плани щодо підтримки безперервності бізнесу перейти на гнучкі моделі роботи, релокувати команди та диверсифікувати офіси в Україні й за кордоном.

Крім того, айтівці активно волонтерять та долучаються до роботи ІТ-армії України. Наразі в Кібервійськах задіяно до 15% ІТ-спеціалістів. У ЗСУ зі зброєю в руках захищають країну 3% айтівців.
«Інші 82% працюють далі в компаніях, підтримуючі економічний фронт держави, активно донейтять та волонтерять. Загалом сума донатів від українського технологічного сектора вже перевищила 500 млн дол США», – додали в IT Ukraine.
Раніше ми писали, що українська ІТ-армія отримала доступ до мереж та внутрішніх документів Центрального банку РФ та оприлюднила перші 27 тисяч файлів.
Також у Львівській області планують побудувати IT-містечко для молоді та представників креативних індустрій.
Фото: istockphoto.com.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay