Суспільство
Подружжя з Черкащини виготовляє унікальні пряникові будиночки
Подружжя на Черкащині пече унікальні пряникові будинки з мармеладовими вікнами.
Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.
Їхні солодощі мають вигляд новорічних хаток із вікнами, снігом та меблями. 7 років тому перші будиночки спекли для онучок, а згодом розвагу перетворили на родинний бізнес.
Як створюють пряники?
Медові пряники, з яких потім зведуть солодкі будинки, випікаються в духовці 15 хвилин. Господиня Ірина каже: рецепт простий: борошно, яйця, масло, мед та спеції. Таємниця смаку у витримці тіста: воно має вистоятися майже добу.
Читайте також: Свято – привід зробити приємно іншим: три новорічні історії, які змусять повірити у добро
Готові конструкції мають повністю охолонути і пролежати ще добу. Залежно від розміру, кожна хатка має від 10 до 30 деталей.
Далі майстриня розмальовує деталі новорічними атрибутами: ялинковими прикрасами, вогниками, снігом, бурульками. А зводити стіни солодких хатин береться господар. Жартує: кожен чоловік має побудувати будинок, а він змайстрував таких уже кілька сотень. Поєднує частини солодким кремом.
Читайте також: Як у карантин скуштувати тістечка без контакту з офіціантом (ВІДЕО)
Якими новинками дивують
Цього року тестують новий вид солодощів – пряничні конструктори. Майстри переконують: складаючи їх всією родиною, можна зарядитися святковим настроєм на всі новорічні свята.
“Вони чарівні, вони казкові, частенько розповідаю, що колись як були на виставці, то я кажу, люди добрі, загадайте бажання, воно збудеться, ну шо ж, жартував спочатку, а потім люди приходять кажуть – збувається, то я кажу, що у нас франшиза від самої вищої організації на виконання бажань”, – каже Тарас Шевченко, майстер.
Читайте також: Де шукати українські солодощі без шкоди для здоров’я та фігури (ВІДЕО)
Нині у Шевченків передноворічна акція – будиночки за пів ціни, а хто сплатить повну вартість – зможе пригостити такою самою хатинкою малечу з місцевого сиротинця, їм майстри презентують до свят будиночки з дзвониками, аби здійснювалися всі їхні бажання.
Фото: facebook.com/irinashevchenco2
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі