Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/TzIRdbi1UY8SSSSSS

Суспільство

Подружжя під час війни побудувало унікальний завод в Україні (ВІДЕО)

Опубліковано

Подружжя Сергій і Тетяна Шелести під час війни не лише ризикнули побудувати сучасний завод унікального обладнання, а й вийшли на ринки 35 країн Євросоюзу та Америки, дають робочі місця, заводять до України валюту та донатять на ЗСУ.

Історію подружжя розповідає ШоТам.

Тетяна та Сергій – власники першого в Україні виробництва витяжок для салонів краси. До повномасштабного вторгнення вони жили в Дніпрі, де почали монтувати витяжки випарів від лаків SheMax.

Усі витяжки для салонів краси на той час були величезними та мали безліч недоліків. Тетяна й Сергій вирішили це виправити та винайшли сучасну – розміром із планшет.

Читайте також: Мрієте про власний яблуневий сад? Держава допоможе. Як працюють гранти на розвиток садівництва від єРобота

За плечима Тетяни – досвід побудови віртуального каталогу всіх майстрів салонів MaxWoman. А Сергій мав великий інженерний досвід проєктування. Разом вони надихалися технічною революцією Стіва Джобса і мріяли так само вийти на світовий ринок.

Коли люди дізнавалися про їхній намір побудувати завод, то запевняли, що нічого не вийде: у країні війна, підприємства зачиняються. Якщо й будувати, то вже в Польщі…

Та подружжя принципово зробило ставку на рідну Україну й почало будівництво в Ужгороді. Вони релокували з Дніпра все обладнання, яке мали, й почали будувати підприємство.

Сучасний завод був побудований, а завдяки каталогу Тетяни швидко знайшлися й покупці. Були й неприємності: плагіат від конкурентів та непорядність постачальників деталей.

Дивіться відео: 10-річний хлопчик зі Швейцарії збирає кошти на допомогу ЗСУ 

Але вони запустили ще новіший вид витяжок та почали власноруч виробляти деталі для них. І замість габаритних пристроїв салони краси отримали маленький гаджет розміром усього 7 см.

«На всі наші пристрої ми маємо патент та торгову марку Європи. Ми експортуємо в 30 країн Європи та Америки. SheMax стоїть у кожному третьому салоні найбільшого Європейського ринку – Франції», – каже Тетяна.

Продукцією зацікавилися в ЄС та Америці, завдяки чому Тетяна й Сергій заводять в Україну валюту. Це дає змогу їм не лише підтримувати економіку під час війни, а й донатити на ЗСУ.

«Наша ціль на два роки – завоювати найбільший ринок у США. Глобальна ціль — довести всьому світові, що все, що зроблено в Україні – на високому рівні», – Тетяна та Сергій Шелести, власники виробництва SheMax.

Нагадаємо, рівнянин Ілля Ситницький запустив бренд тактичного військового одягу Headbag завдяки гранту єРобота.

Окрім того, у Дніпрі лікарка відкрила стоматологічну клініку на гроші з мікрогранту.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі