Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Виробник систем ППО NASAMS створює завод в Україні

Опубліковано

В Україні засновують спільне підприємство з норвезькою компанією Kongsberg Defence & Aerospace. Вона виготовляє системи ППО NASAMS та ракети до неї.

Про це повідомив президент компанії Ейрік Лі в інтерв’ю Euractiv.

Що відомо про нове підприємство

Наразі компанія веде переговори з представниками української промисловості щодо створення спільного підприємства. Насамперед планують збільшити виробництво ракет для ППО за українською технологією.

Ейрік Лі вказав, що на підприємстві налагодять серійне виготовлення ракет, які випускатимуть сотнями. Він також додав, що нове виробництво планують створити за кілька місяців.

Читайте також: У Румунії збиватимуть російські БпЛА, які залітають на її територію

Президент компанії зазначив, що в довгостроковій перспективі після закінчення війни Україна може стати частиною ланцюга постачання ракет для систем ППО.

«Ми спостерігали зростання попиту, особливо на ракети та системи ППО перед війною в Україні, тож ми значно нарощували потужності. Рішення було пов’язане із зовнішніми факторами, засноване на чисто комерційних умовах. Ми інвестували досить значні кошти у виробничі майданчики та потужності в Норвегії, Сполучених Штатах та Австралії. Наявність регіональних виробничих потужностей дає нам стабільну виробничу потужність. Наша ідея полягає в тому, щоб мати кілька ланцюгів постачання»‚ — сказав Ейрік Лі.

Нагадаємо, що в Україні презентували найменшу версію підводного дрона Toloka.

Раніше ми писали, що німецький виробник бойових роботів відкриє офіс в Україні.

Фото обкладинки: сайт Kongsberg

Військо

Нова українська ракета «Довгий Нептун» успішно вразила ціль на відстані 1000 км

Опубліковано

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що нова українська ракета «Довгий Нептун» пройшла випробування та успішне бойове застосування.

Про це 15 березня 2025 року розповів Володимир Зеленський після доповіді щодо української ракетної програми.

Президент вказав, що Україна досягла «суттєвих результатів». Зокрема ракета «Довгий Нептун» влучно вразила ворожу ціль на відстані 1000 кілометрів.

«Дякую нашим українським розробникам, виробникам і військовим. Продовжуємо працювати заради гарантування української безпеки», — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, що Aero Bavovna створює систему для перехоплення дронів Shahed (ФОТО).

Також ми повідомляли, що бійці «Азову» почали застосовувати новітній ударний дрон UAS SETH (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Олексій Бобовніков

Читати далі

Військо

У Києві представили книгу про пілота, який врятував життя 20 десантників ГУР

Опубліковано

У межах проєкту ГУР МО «Видатні розвідники» 14 березня 2025 року презентували книгу-буклет про Героя України та досвідченого пілота Віталія Пляку. Він виконував складні бойові завдання, а під час одного з вильотів зміг врятувати життя 20 десантників ГУР.

Про це повідомили в Генеральному управлінні розвідки.

Віталій Пляка закінчував військовий навчальний заклад, після чого служив у Збройних силах України. Згодом він працював у різних авіакомпаніях, брав участь у місіях в Афганістані та країнах Африки. Після початку повномасштабного вторгнення пілот добровільно долучився до війська.

«На початку березня він мав виїхати у наступне відрядження у одну з країн Африки, але сказав, що нікуди не поїде і буде захищати Батьківщину. Віталій пішов до ТЦК, його з другого разу взяли. Це був вибір справжнього чоловіка. По-іншому він не міг», — розповіла дружина Героя України Оксана.

Під час повномасштабної війни Віталій виконував складні бойові завдання. Він керував гелікоптером під час місії з авіапрориву на оточений завод «Азовсталь», воював на Харківщині та виконував завдання у тилу росіян.

Читайте також: Громадяни Чехії придбали для українських розвідників гелікоптер Black Hawk

Порятунок десантників

17 березня 2024 року Віталій Пляка на вертольоті супроводжував гвинтокрили Black Hawk, у яких перебували десантники ГУР МО. Після початку ворожої атаки пілот скомандував відкрити вогонь зі свого гелікоптера та прикрив десант ГУР від атаки росіян. Цим учинком він врятував життя понад 20 десантників. Військовий прийняв удар на себе. Оператору, борттехніку та стрільцю вдалося врятуватсия.

«Віталій Пляка був одним із найпрофесійніших наших пілотів і, на жаль, загинув у небі над Сумщиною 17 березня минулого року. Ми зібралися напередодні роковин на знак подяки за те, що він своїм подвигом врятував життя інших і дозволив виконати бойове завдання», ― сказала авторка проєкту «Видатні розвідники» Ольга Мосьондз.

Історія Віталія Пляки увійде до книги про українських розвідників, які завдяки своїм подвигам змінили хід війни.

Нагадаємо, що прикордонник, який вивів з напівоточення 21 побратима, став наймолодшим Героєм України.

Також ми писали, що український військовий врятував життя пораненому хлопцю у Венеції.

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Військо

Оборонна компанія зі Швеції та українська «Радіонікс» розпочинають стратегічну співпрацю

Опубліковано

Компанії Saab та «Радіонікс» підписали меморандум щодо стратегічної співпраці у галузях оборонної електроніки задля підсилення України.

Про це повідомили в Saab.

Що передбачає співпраця

Фахівці розроблятимуть та обслуговуватимуть сенсорні системи та військову електроніку. Як зазначили в Saab, під час спільної роботи сторони використовуватимуть свої сильні сторони.

«Радіонікс» надасть свої напрацювання у сферах радіолокаційного та оптичного обладнання. Натомість Saab ділитиметься своїм багаторічним досвідом в оборонній промисловості та знаннями у технологічних сферах.

Читайте також: Бійці «Азову» почали застосовувати новітній ударний дрон UAS SETH (ВІДЕО)

«Ми з нетерпінням чекаємо цієї співпраці з “Радіонікс”, аби використовувати досвід обох компаній. Ця угода підкреслює рішучу відданість Saab підтримці обороноздатності та оборонної промисловості України», — сказав заступник генерального директора Saab Андерс Карп.

Про шведську компанію

Saab — це шведська компанія, яка діє у сферах оборони й безпеки та є частиною внутрішнього військового потенціалу кількох країн. Над розробками у компанії працюють 25 тисяч фахівців. Saab займається технологіями у таких галузях: аеронавтика, зброя, командування, датчики та підводні системи.

Нагадаємо, що «Укроборонпром» створює спільне підприємство з французькою компанією.

Фото обкладинки: Saab

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Шо там у ШоТам або навіщо інвестувати в добрі новини для українців

На тлі зупинки грантової підтримки від Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) чимало українських медіа...

Суспільство3 дні тому

«Пам’ять у наших руках»: як мама та донька створили кондитерську на честь загиблого батька-військового 

Після загибелі свого чоловіка-військового Михайла киянка Наталя Реуцька не могла змусити себе бодай спробувати спекти...

Культура5 днів тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...