Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорожі на авто: 5 яскравих туристичних місць в Україні, які варто відвідати

Опубліковано

Цікава подорож на машині залишиться у пам’яті на все життя. Автомобіль дозволяє відвідати як великі туристичні міста, так і маловідомі, абсолютно «не хайпові» місцинки й природні пам’ятки. Машина дарує свободу пересувань й допомагає суттєво зменшити витрати, якщо подорожує понад дві особи.

Куди поїхати, який маршрут обрати й який бюджет закласти — все залежить лише від вас. В ідеалі необхідно мати приблизний план подорожі, запастися картою та веселою компанією. Ми підготували нестандартний маршрут автотуру Україною, що стане незабутньою пригодою цього літа. 

Шацькі озера

Починати автомобільний тур варто з Волині. Шацькі озера вже давно є однією з найпривабливіших локацій для українських туристів. Розташовані озера серед лісових масивів й оточені численними базами для відпочинку. Автомобіль дасть можливість побачити визначні місця за декілька днів, економно перепочити і скуштувати місцеву кухню. 

Шацькі озера

«Блакитні очі Волині» — озера Світязь та Пісочне цікавлять туристів кришталево чистими водами. Вони володіють оздоровчими властивостями, завдяки гідрокарбонатно-натрієвому змісту з невеликою мінералізацією. Це ще одна з причин, чому сюди варто завітати під час цьогорічної відпустки. Подорожуючи до Шацьких озер своїм автомобілем, варто побувати й у місті Шацьк, що знаходиться на відстані приблизно 80 км від Ковеля. Тут обов’язково потрібно відвідати Шацький національний природничий парк — унікальну екосистему одну з найбільших у Європі. Тутешні ліси переповнені лікарськими травами та грибами, а довкола — прозорі і чисті озера з рибою.

Читайте також: Відомі й не дуже: 10 українських вершин, які варто підкорити цього літа в Карпатах

Гора Пивиха

Полтавський заповідник вражає не лише красою гір, а й неймовірними краєвидами на Кременчуцьке море. Тут знаходиться найвища точка Лівобережної України — гора Пивиха висотою 168 метрів. Рухаючись дорогою з Кременчука на Київ, уважний водій або пасажир обов’язково зверне увагу на величезну і досить красиву гору під назвою Пивиха. Вона розташована недалеко від населеного пункту Градизьк. Знаходиться вона фактично на березі Дніпра, тому наразі сюди приїжджають жителі не лише з Полтавської області, а й сусідніх регіонів. Локація відмінно підходить для організації пляжного й наметового відпочинку, де можна насолодитись і морськими, і гірськими видами.

Олешківські піски

Безкраї бархани та кучугури, українська «Сахара», найбільший піщаний масив в Європі — яку тільки назву не отримували Олешківські піски за час свого існування. Заввишки майже п’ять метрів, вони вражають відсутністю будь-якої рослинності та знаходяться всього за 30 км від обласного центру. Територіально піски знаходяться в Херсонській області та виникли зовсім нещодавно. Два століття тому на цій території відбувалась масовий випас отар овець, які власне і виїли всю траву. Тим самим дозволивши вітровій ерозії внести корективи та максимально розширити місцевість.

Олешківські піски

Пустеля знаходиться недалеко від Цюрупинську, приблизно пів години на авто. І якщо плануєте відпустку у Херсоні — обов’язково завітайте до одного з «піщаних» чудес України.

Кінбурнська коса

Десь за три години на авто від Олешкіських пісків знаходиться Кінбурська коса або «Гострий ніс». Це піщана коса в північно-західній частині Кінбурнського півострова між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем. На півдні України «Кінбурнською косою» частіше називають весь Кінбурнській півострів.

Незаймана природа та унікальний мікроклімат Кінбурнської коси вражають своєї автентичністю. З одного боку, цей природний об’єкт омивається морською водою, з іншого — прісними водами Дніпра. Тому тут можна досхочу накупатись. Суша вкрита трав’яною рослинністю, а також сосновим і дубовим лісом. Через велику кількість цілющих трав Кінбурнську косу іноді називають «аптекою просто неба». На косі росте понад 500 видів рослин, більшість з них —  лікарські.  А у сосновому лісі можна назбирати грибів.

Національний природний парк «Тузловські лимани»

Національний природний парк «Тузловські лимани» входить до складу природно-заповідного фонду України. Він охороняється, як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. Парк розташований на південному заході Одеської області та може стати наступною зупинкою після відвідин Кінбурнської коси в Миколаївській області.

«Тузловські лимани»

Щоб дістатися лиманів треба доїхати за дві години від Очакова до Одеси. А потім протягом ще двох годин до населеного пункту Тузла через автошлях Р 70/Р70 и Т1610. 

Читайте також: Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною

Вхід на територію «Тузловських лиманів» вільний. В зоні регульованої рекреації дозволено встановлювати намети. А у працівників парку можна замовити екскурсію. Крім того, через територію проходить міграційний коридор, де пролітають мільйони птахів під час сезонних перельотів до місць гніздування.

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі