Суспільство
Вийшов документальний серіал про українських науковиць, які працюють під час війни
В Україні стартував другий сезон документального відеопроєкту «Науковиці». У серії роликів розповідається про українських жінок у науці, які працюють під час повномасштабної російсько-української війни.
Переглянути всі епізоди фільму можна на ютуб-каналі проєкту.
Зокрема в стрічці розповідається про радіобіологиню Олену Паренюк. Вона працює в Інституті проблем безпеки АЕС НАН України та вивчає, як радіація впливає на бактерії.
Учена проводить дослідження в Чорнобильській та Фукусімській зоні відчуження. Мета Олени — зрозуміти, як екосистеми взаємодіють із неочікуваними забрудненнями, з радіацією зокрема.
Разом із радіобіологинею глядач вирушить до Чорнобильської зони відчуження та побачить науковий потенціал Чорнобиля.
Документальні відео охоплюють науковий шлях героїнь, а також інші сфери їхнього життя — наприклад волонтерство та хобі.
В іншому епізоді розповідається про Катерину Шаванову, яка працює в одній з найбільших агрокомпаній України — Kernel. Зокрема, вчена шукає шляхи для відновлення українських ґрунтів після бойових дій.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
Режисерка документального фільму — Юлія Кочетова, операторка — Христина Лизогуб, звукорежисерка — Ксенія Виноградова.
Проєкт «Науковиці» реалізується громадською організацією INSCIENCE у рамках програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно структурою ООН Жінки та ЮНФПА.
INSCIENCE — це організація, яка займається популяризацією науки та підвищенням її цінності для суспільства, бізнесу та держави через науково-популярні проєкти. Ми робимо українських вчених та лікарів видимими та сприяємо розвитку критичного мислення через просування наукового підходу до пізнання світу.
Нагадаємо, вийшов тизер докфільму «Дівія» про забруднення природи через війну.
Також ми розповідали про фільм «Йди за мною», який показує рятувальну операцію дронами 93 ОМБр «Холодний яр».
Фото: inscience.io/womeninscience.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі