Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Пішла з медицини через низьку зарплату, але повернулась”. Як працює медреформа на Вінниччині

Опубліковано

Свого часу Анжеліці Бичик довелось покинути медицину через мізерну зарплату. Жінка працювала у фармацевтичній компанії та мріяла про те, щоб колись знову працювати лікарем. Трансформація системи охорони здоров’я здійснила її мрію. Тепер Анжеліка і лікар, і приватний підприємець. Вона стала першою, хто підписав договір з НСЗУ на Вінниччині. Жінка відкрила власний приватний кабінет і забезпечує робочі місця. А ще планує працевлаштовувати студентів та розширювати свою клініку. Вона переконана, що півтора року тому зробила правильний вибір.

Анжеліка розповіла нам про те, що дала їй та її пацієнтам приватна практика та як першою в області наважилась стати лікарем ФОПом.

Анжеліка Бичик

Анжеліка Бичик

Сімейна лікарка

 У 1995 році закінчила Вінницький медичний університет. Після навчання працювала у поліклініці лікарем-неврологом на півставки. Згодом влаштувалась медичним представником у фармацевтичну компанію. А коли дізналась про медреформу – покинула роботу і відкрила власний кабінет.

Перший етап медреформи розпочався 1 липня 2018 року. На цьому етапі змінили модель фінансування первинної (амбулаторної) ланки української медицини. Створена в часи реформи Національна служба здоров’я України оплачує надані медзакладом послуги за кількістю підписаних з пацієнтами декларацій. Тобто: є пацієнт — є гроші, нема пацієнта — нема грошей. Тариф на надання послуг первинної ланки медицини єдиний для всієї країни — близько 500 гривень на рік. А всі фінансові потреби медичного закладу — тепер у віданні місцевих рад. 


Що це дає? Пацієнт тепер може сам обирати медзаклад, в якому лікується. Набридли черги чи непрофесіоналізм лікаря — розриваєш контракт і підписуєш з іншим лікарем чи лікарнею. А лікарі зацікавлені в тому, аби надавати кращу якість своїх послуг, щоб утримати пацієнта. Також лікар має право працювати як ФОП, а не найманий працівник у держлікарні.

Покинула справу всього життя через брак коштів

У свій час мені довелось розрахуватись з державною лікарнею і покинути мрію всього життя – бути лікарем. Після закінчення університету я окрилена пішла працювати у поліклініку лікарем-неврологом. Але дуже скоро відчула розчарування – державні заклади були зовсім не зацікавлені у хороших фахівцях і не хотіли змінюватись. Та найголовніше – зарплата. На ті кошти було просто неможливо прожити. І що мене могло чекати на тій роботі? Лише постійні переживання про те, як дотягнути до наступної зарплати. Тому я ще паралельно працювала у приватній клініці. Але згодом покинула медицину, бо ніколи не вміла вимагати у людей кошти, а сім’ю потрібно годувати. Хотілось робити все чесним шляхом і мати гідну оплату своєї праці.

Згодом почала працювати представником фармацевтичної компанії. Там отримувала не погану зарплату. Проте, як тільки дізналась, що є можливість працювати приватним сімейним лікарем – одразу покинула роботу. Коли почула про реформу і її перспективи, то зрозуміла, що нарешті зможу повернутись в медицину і займатись тим, чого хотіла все життя. Навіть те, що я була новатором у нашій області мене не злякало.

До речі, вперше про професію сімейного лікаря я почула в Італії. І це чудово, коли один лікар лікує всю сім’ю багато років. Це дуже підходило під мій світогляд, бо працюючи неврологом я розуміла, що один вузький спеціаліст не може до кінця розібратись у всіх хворобах, розв’язувати всі питання на прийомі, які пов’язані з одним пацієнтом. Добре, коли одна людина може повністю бачити всі проблеми пацієнта. Тому я пройшла спеціалізацію в Інституті удосконалення лікарів і отримала сертифікат.

Про вибір

Завдяки медичній реформі мені вдалось створити власну справу. НСЗУ надає можливість працювати як ФОП і надавати безкоштовні лікарські послуги людям.

Мені подобається, що я можу більше спілкуватися з пацієнтом, а не так, як на прийомах у звичайній поліклініці, коли за дверима ще 20 людей нервово чекає свою чергу.

Медична реформа дала лікарям більше свободи і можливостей організувати свій час. Я можу довше залишитись на роботі і ніхто не буде вказувати, що твій робочий день закінчився і потрібно звільнити кабінет для іншого лікаря. Або можу не направляти пацієнта до вузького спеціаліста, якщо бачу, що причина хвороби, наприклад, у психосоматиці.

Крім того, я можу вдосконалюватись і приділяти час тому, що справді потрібно. Тому ні на хвилину не пошкодувала про свій вибір. І тут є пряма пропорція – абсолютно все залежить від самого лікаря, його зусиль та цілей.

Не всі лікарі стають ФОПами, бо бояться, що щось не вийде чи прогорять кошти. А хтось очікує, щоб пройти протоптаними стежками. 

Про покликання

У мене ніколи не стояло питання, ким я хочу стати. Ще з дитинства мріяла бути лікарем, адже і дідусь був медиком і батько мав відношення до цієї справи. У школі працювала санітаркою у хірургічному відділені місцевої лікарні.

Коли мені було два роки, то я опинилась на операційному столі з гострим апендицитом. І тоді хірург врятував мені життя. Тоді не було таких досліджень, допомогли лише його досвід та розум. Саме цей лікар сприяв вибору майбутньої професії. І коли я його зустріла на вулиці, то він запропонував працювати санітаркою.

Читайте також: Як працює медреформа на Львівщині: приватна клініка може бути безкоштовною. Приклад Сколе

Вступити в університет вийшло не з першого разу. Але тоді я була переконана, що буду вступати доти, поки не побачу себе у списках зарахованих на навчання. Мені поталанило і зараз я нарешті одягаю білий халат з величезним задоволенням.

Відкрила власний кабінет

У клініці з лікарів працюю я і ще один колега. На двох ми маємо 1500 декларантів. Зарплата сімейних лікарів залежить від кількості підписаних декларацій та віку пацієнта.

Від НСЗУ щомісяця я отримую близько 60 тисяч гривень. Так, на перший погляд сума чимала, але вона швидко закінчується. Найдорожче обходиться оренда приміщення та зарплата. Минулого кварталу заплатили аж 11 тисяч тільки за податки. Також є певні витрати за комуналку, обладнання, послуги зв’язку.

Я орендую приміщення 100 кв.м. Є два просторих кабінети, маніпуляційна, приймальня. Якщо хочете облаштувати кабінет, то будьте готові викласти за це близько 100 тисяч гривень. 

Моя зарплата зараз близько 20 тисяч. Але доводиться щомісяця витрачати багато коштів. Тому лікарі мають бути готовими, що сума від НСЗУ не така велика, як може здатися на перший погляд.

Про сарафанне радіо

Абсолютно всі послуги, які ми надаємо, є безкоштовними. Це первинний прийом пацієнта, спостереження за їхнім здоров’ям, декларування, вакцинація, лікування, направлення до вузьких спеціалістів. Так само видаємо лікарняні листки, різні довідки, направлення на санітарно-курортне лікування. Ми обслуговуємо як і новонароджених, так і тих, кому понад 90 років. Поки працюємо вчотирьох – я, ще один сімейний лікар, медсестра і адміністратор.

Читайте також: Школа пацієнтів, QR-коди і електронні картки. Чому сімейним лікарям потрібно брати приклад з Вознесенська

Наш кабінет знаходиться у житловому комплексі. У нас є вивіска, завдяки якій ще на початку почали приходити пацієнти. Люди передавали одне одному інформацію і йшли підписувати декларації, були й такі, хто приходив від інших лікарів. Спрацювало сарафанне радіо, бо знайомі почали розповідати своїм знайомими про нас і так інформація поширилась. Але головною рекламою вважаю уважне ставлення до тих, хто до нас звертався.

Я намагаюсь постійно навчати пацієнтів, давати знання їм, щоб вони розуміли, коли симптоматика загрожує життю і потрібно телефонувати нам, а коли можна впоратись самостійно.Крім того, часто їздимо на виклики і відвідуємо новонароджених. Були такі випадки, коли наші пацієнти народжували вдома і ми потім їздили на огляд дітей. А також є багато людей похилого віку, які просто не можуть прийти.

Про діагностику онлайн

Наш робочий день починається о 9 ранку і може закінчуватись о 21:00. Люди звикли до того, що можна до нас звертатись у будь-який час доби.

Часто телефонують ввечері чи на вихідних, а також пишуть у вайбері. Інколи просто немає часу відпочити, але я просто не можу не відповісти на дзвінок пацієнта.

Дуже часто доводиться робити онлайн-огляди. Пацієнти телефонують в вайбері з проблемами. Надсилають фото всього, що завгодно – і висипів, і мигдалин, і памперсів. Безумовно, не завжди по фото можна поставити діагноз. Але саме в цьому перевага сімейного лікаря, що ми чудово знаємо людину і її проблеми. Є і складнощі в тому, щоб не пропустити хворобу, або навпаки не зайнятись гіпердіагностикою. Важливо підібрати підхід до пацієнта, зрозуміти, що він тебе почув і буде виконувати твої настанови.

Така віддалена робота дуже допомогла на карантині, адже майже з усіма пацієнтами ми спілкувались онлайн. До речі, у цей час значно знизилась кількість респіраторних захворювань. Але все змінив Великдень. Після нього збільшились захворювання і довелось активніше приймати людей. Близько 10 моїх пацієнтів захворіли на коронавірус. Всі вони перебували вдома під нашим наглядом і не потребували госпіталізації.

Читайте також: Продав квартиру, щоб відкрити кабінет. Як працює медреформа на Тернопільщині

Робота сімейного лікаря має багато труднощів. Ще на початку стояло питання видачі лікарняних листків і довідок. Бо коли на печатках стояло слово ФОП, різні структури, які не знали про медреформу, не розуміли хто такі приватники і як це ми безкоштовно працюємо. Буває досі перепитують з подивом: а чи правда не треба платити кошти?

Про кабінет вакцинації

Серед моїх пацієнтів є понад 100 дітей. Через це гостро стояло питання щеплення. Тому ми облаштували кабінет вакцинації.

Та головне – це вакцини від основних хвороб, які нам дала держава. Останній рік ми щеплюємо як державними вакцинами, які є безкоштовні для наших пацієнтів, так і комбінованими, які люди купують самі. У нас є багато задекларованих студентів, які потребують вакцинації, тому щеплення можемо робити тричі на тиждень.

Сьогодні для мене головне – якісно надавати допомогу тим пацієнтам, які в мене є. Вони не повинні відчувати незручностей через карантин чи інші проблеми. Я хочу розширювати свій кабінет і мати в штаті реабілітолога і масажиста. Хочеться зробити все для комфорту пацієнта. І найважливіше, коли людина отримує задоволення від того, що може здійснювати свою мрію дитинства.

Матеріал створено в рамках проєкту «Медична реформа: успішні кейси спростовують міфи», який впроваджується #ШоТам за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

27.07.2020

Суспільство

Укроборонпром представив інфокарту станції радіоперешкод

Опубліковано

Укроборонпром представив інфокарту cтанції перешкод засобам радіозв’язку МАНДАТ, повідомили у пресслужбі відомства.

МАНДАТ – мобільна станція постановки перешкод засобам радіозв’язку. В процесі роботи станція здатна забезпечувати вирішення багатьох функціональних завдань. Станція:

 • забезпечує створення прицільних за частотою та часом радіоперешкод,
 • проводить пошук, пеленгування (опціонально), прослуховування, аналіз і запис характеристик виявлених засобів радіозв’язку.

Призначення

 • виявлення, пеленгування (опціонально) та постановка радіоперешкод (ПРП), РЕЗ радіозв’язку тактичної ланки управління; базових та мобільних станцій транкінгового зв’язку в діапазоні частот 30-6000 МГц; базових та мобільних станцій (абонентських терміналів) систем стільникового зв’язку всіх наявних стандартів, а також ПРП багатоканальним системам передачі інформації, що використовують сучасні види модуляції; сигнали з імпульсно-кодовою модуляцією; сигнали багатоканальних систем передачі інформації з частотним FDMA, часовим TDMA, кодовим CDMA розподіленням каналів, а також ортогональним частотним розподіленням каналів OFDM.
 • виявлення засобів зв’язку з ППРЧ зі швидкістю до 1000 стрибків в секунду;
 • формування перешкод засобам зв’язку з ППРЧ зі швидкістю до 1000 стрибків в секунду;
 • формування перешкод заданої структури.

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Завдання

 • панорамний та частотно-часовий (типу “водоспад”) огляд в робочому діапазоні частот;
 • виявлення і пеленгування (опціонально) джерел радіовипромінювання сучасних систем радіозв’язку тактичної ланки управління, в тому числі з ППРЧ;
 • відображення місця розташування станції і пеленгових напрямків (опціонально) виявлених джерел радіовипромінювання на електронній карті місцевості;
 • вимірювання і статична обробка частотно-часових параметрів прийнятих радіосигналів;
 • визначення видів і параметрів модуляції джерел радіовипромінювання (ДРВ);
 • занесення до пам’яті ЕОМ усіх виміряних параметрів ДРВ, збереження їх результатів роботи протягом необмеженого часу;
 • визначення типу виявлених засобів радіозв’язку і передачі даних;
 • цифрову реєстрацію і запис радіосигналів в базу даних у форматі I/Q;
 • слуховий і візуальний контроль радіосигналів;
 • накопичення та обробка даних прийнятих радіосигналів;
 • формування часових графіків роботи за конкретними засобами зв’язку та передачі даних;
 • документування накопиченої в процесі роботи інформації (звіт);
 • постановка перешкоди наземним радіостанціям ультракороткохвильового радіозв’язку у тактичній та оперативній ланці управління противника;
 • постановка перешкод, що відповідають виду модуляції виявлених ДРВ;
 • випромінювання прицільних за частотою і часом, а також загороджувальних перешкод;
 • моніторинг за пріоритетними і позачерговими засобами радіозв’язку і передачі даних;
 • передачу на вищій пункт управління інформації, накопиченої в процесі інформації;
 • робота в складі комплексу.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Нагадаємо, Укроборонпром готовий передати військовим партію новітніх ракет.

Як ми писали раніше, в Україні вперше почали серійне виробництво гусениць для БМП.

Усі фото: ukroboronprom.com.ua.

Читати далі

Суспільство

На Полтавщині 300-річний дуб перетворили на скульптурну композицію (ФОТО)

Опубліковано

В Полтавській області в селі Розсошенці сухе 300-річне дерево перетворили на скульптурну композицію з кобзарем, лелеками та «духом дуба».

Про це пише Укрінформ.

Зазначається, що дерево з десяток років стояло сухим. Однак у громаді вирішили його не спилювати, а прикрасити.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Роботу майстер розпочав у липні. Створив чотири ескізи зображень, а найкраще з них обирали місцеві жителі, голосуючи у соцмережах.

Над скульптурою 10 м заввишки та близько 5 м в обхваті майстер працював понад два місяці. Він обробив її розчином від шкідників та вкрив спеціальною олією, щоб захистити деревину від вологи й ультрафіолетового випромінювання.

Територію поблизу нової атракції планують упорядкувати, а також провести освітлення.

Читайте такожПодорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Нагадаємо, показали унікальну пам’ятку козацької архітектури XVIII ст.

Також у мережі показали дерев’яну церкву Закарпаття, внесену до спадщини ЮНЕСКО.

Усі фото: ukrinform.ua.

Читати далі

Суспільство

Де купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

Опубліковано

Рюкзак є не тільки стильним аксесуаром, а й одним з основних елементів повсякденного життя. Та й уявити сучасного містянина без рюкзака важко. Та щоб знайти саме той аксесуар, далеко ходити не потрібно. Українські бренди виготовляють настільки круті та якісні рюкзаки, що вже підкорили не тільки вітчизняний, а й закордонний ринок.

Зручність і практичність у  Harvest 

Це український бренд молодіжних аксесуарів, який був заснований у 2015 році у місті Рівне. За 5 років Harvest виріс до одного з найбільш впізнаваних виробників рюкзаків та сумок в Україні.

Бренд популярний завдяки гарному та практичному дизайну товарів та хорошій якості матеріалів. Товари виробляються зі шкіри, полівінілу, а також тканини oxford, яка забезпечує рюкзакам міцність і водонепроникність.

Читайте також: Як обрати сумку: 8 оригінальних аксесуарів від українських брендів?

Щомісяця бренд випускає нові моделі. Всі колекції виготовлені ними самостійно – від розробки дизайну до останнього стібка. Тут є як чоловічі, так і жіночі аксесуари різних кольорів та розміру.

“Ми твердо переконані, що будь-які рішення в дизайні повинні об’єднуватися на надійності конструкції і зручності використання, адже в першу чергу ми створюємо зручних і надійних помічників”, — кажуть засновники бренду Harvest.

Де купити: сайт

Ціни: від 300 гривень.

Horondi — бренд з особливою історією

Цей бренд особливий не тільки своїми рюкзаками, а й історією засновника. Сашко Горонді довгий час жив на вулиці, а коли опинився у соціальному гуртожитку, то почав шити рюкзаки та сумки із залишків тканин. Перший рюкзак купили друзі, а далі він продавав вироби на гаражному розпродажі.

Сьогодні український бренд Horondi відомий у всьому світі. Можна придбати круті та яскраві рюкзаки, які сподобаються навіть найвимогливішому клієнту. Тут і поєднання якісних матеріалів, і надійна фурнітура, і індивідуальний підхід. Це стильні, незвичайні, дуже цікаві рюкзаки, у яких присутні етнічні мотиви та вставки з екошкіри. У такий аксесуар можна закохатись з першого погляду.

Де купити: Фейсбук

Ціни: 800 грн

GUD — ідеально для подорожей

Бренд GUD заснований у 2013 році. Тут спеціалізуються на виробництві надійних, стильних та практичних рюкзаків, сумок та тревел-аксесуарів. Вироби цього бренду є ідеальними як для подорожей, так і для щоденного використання: прогулянки містом, робота, навчання та спорт.

“Наша місія – створювати довговічні й високоякісні сумки та рюкзаки для міста, з лаконічним дизайном і повсякденною практичністю для щоденних пригод”, — кажуть засновники бренду GUD.

Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

GUD завжди у пошуку нових матеріалів і можливостей для створення особливих і зручних виробів. Зараз тут можна придбати рюкзаки, які виготовляються з нейлону зі спеціальним просоченням і дозволяють вмістити об’ємні речі. Кольори бренду GUD – чорний та жовтий. Їх використовують у виробництві кожного рюкзака – у верхній ручці, лого-ярликах.

Де купити: сайт

Ціна: 2500 грн

Рюкзаки з етнічними мотивами у “Котилася торба”

Котилася торба — це творча майстерня подружжя з Івано-Франківська. З 2011 року вони займаються виготовленням унікальних шкіряних рюкзаків та сумок, втілюючи кращі традиції. Тут шиють вироби в етнічному стилі з натуральної шкіри чи нубуку. А головною фішкою бренду є те, що вироби прикрашені тисненням, аплікаціями у вигляді тварин та естетичними візерунками.

“Воля, “Райське дерево”, “Трипільське коло” — кожен виріб має своє ім’я. Окрім рюкзаків, майстерня пропонує портмоне, чохли для ноутбуків, корсети, ремені та шкіряні прикраси.

Де купити: Фейсбук

Ціни: 700-2000 гривень

REMade — рюкзак зі старою куртки

Бренд REMade перетворює вінтажні шкіряні речі в стильні і функціональні рюкзаки, сумки, та аксесуари. Ідея такого проєкту з’явилась в Олега Звонарьова у 2014 році. Чоловік на одному зі столичних секонд-хендів знайшов стару шкіряну сумку і вирішив перешити її. Друзям сподобались речі Олега і він почав створювати і для них. Так з’явилась майстерня з виготовлення дизайнерських рюкзаків, сумок та інших аксесуарів з переробленої вінтажної шкіри.

“Ми принципово шиємо тільки з вторинної шкіри і просуваємо цю ідею серед колег “по цеху”. Наша компанія хоч і в незначних обсягах, але все ж, скорочує кількість споживаної “нової” шкіри. Якщо хоча б частина компаній перейде на вторинне виробництво, ми єдиними силами зможемо зменшити попит на шкурки тварин”, — кажуть засновники бренду.

Читайте також: Кинула роботу в Лондоні та створила бізнес в Україні. Історія Марії Бондарєвої

Тут можна купити рюкзак, замовити пошиття виробу зі своєї куртки, або просто віддати стару шкіряну сумку для апсайклінгу. Вироби REMade популярні не тільки в Україні, а у США, Німеччині, Австралії та Гонконзі.

Де купити: сайт

Ціни: в середньому – 3000 грн.

Ozerianko Bags — прості речі з складними деталями

Унікальні ескізи, ручний розпис, самовираження — це про вироби Ozerianko Bags. Бренд створює шкіряні сумки та рюкзаки, які відображають індивідуальність власника. У виробництві використовуються неопрен, джинс, хутро, мереживо і багато іншого.

Ozerianko Bags виготовляє прості речі, які можна ускладнити деталями — знімна бахрома або кишені, окремі ремені або ланцюжок. Додаючи їх або знімаючи, клієнт створює абсолютно нову модель сумки.

“Перша сумка з’явилася від необхідності з чимось ходити і неможливості це щось купити. Довелося винаходити свою ідеальну річ: ту, яка безвідмовно витримає всі тяжкості повсякденного життя, не підведе, впишеться в гардероб і стане тим самим улюбленим предметом, який носиш з собою завжди. Зараз Oz Bags — це куди більше, ніж шкіряні вироби. Це — спільнота людей, завжди дружнє ставлення, чітко виражений стиль, бездоганна якість, перевірена часом і простором”, — кажуть засновники Ozerianko Bags.

Де купити: сайт

Ціна: 5000 грн.

Колорблоки у VIS:bags

Якщо ви хочете мати найстильніший рюкзак, тоді вам варто подивитись на вироби VIS:bags. Це бренд незвичайних шкіряних рюкзаків та сумок.

Для виробництва VIS:bags використовує якісну українську шкіру та фетр.  Деякі сумки бренду схожі на конструктор — просто складаються і скріплюються гвинтами.

Фішка VIS:bags — колорблоки. Червоні, чорні, жовті і сірі; блакитні, рожеві, фіолетові і бірюзові та ще безліч варіантів.  А ще рюкзаки мають особливе кріплення ручок, які можна легко перетворити на сумку. Ця функція особливо стає у пригоді у людних місцях.

Де купити: сайт

Ціни: 3000 грн. 

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили сучасний дитсадок на Солом’янці (ФОТО)

Опубліковано

Відкрився новий дитячий садок № 168 на масиві Відрадний у Солом’янському районі Києва.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Зазначається, що цей садок, на вулиці Вацлава Гавела, планували збудувати ще майже 40 років тому.

Новий сучасний садок – на три поверхи. І розрахований на 260 дітей – 14 груп. Будуть тут і окремі спеціальні групи для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Прийматиме дітей дошкільний навчальний заклад уже з листопада. Наразі ж батьки можуть записувати своїх дітлахів в електронну чергу.

Садочок має сучасний фасад та інтер’єр. Також у ньому встановили систему внутрішнього та зовнішнього відеоспостереження, охоронну сигналізацію, домофонний зв’язок на вході на територію садка та в його будівлю.

Читайте такожПодорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Приміщення дошкільного закладу зручне і для маломобільних відвідувачів. Тут облаштовані пандуси, ліфт, заїзди з пониженням бортових каменів.

Садочок – енергоефективний. Будівля утеплена і має сучасні системи вентиляції та опалення. Все освітлення в приміщеннях – енергозберігаюче.

Читайте такожРобота без досвіду можлива. Як студент став провідним інженером lifecell

Дошкільний заклад має велику територію з ігровими майданчиками на свіжому повітрі, тіньовими навісами.

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Нагадаємо, у Львові збудують два дитячі будинки сімейного типу.

Як ми писали раніше, на Одещині зводять новий дитячий садок на 120 місць.

Усі фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.