

Можливості
Підтримка на 2 млн грн: оголосили конкурс медіапроєктів з прифронтових та деокупованих регіонів
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні оголосили конкурс на програму підтримки медіа, які працюють для аудиторії з 11 прифронтових та деокупованих регіонів України, а саме — Херсонської, Миколаївської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Луганської, Сумської, Чернігівської, Київської областей.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Центру розвитку незалежних медіа в Україні Media Development Foundation.
Зазначається, що робота журналістів у цих регіонах може зіграти важливу роль у відновленні громад і посиленні стійкості перед російською агресію.
Мета програми — через підтримку незалежних медіа покращити доступ до надійної інформації та сприяти відновленню громад, посиленню в них соціальної згуртованості, стійкості та їхньому розвитку.
Про конкурс
До участі у конкурсі запрошуються проєкти, спрямовані на забезпечення громад точним і високоякісним місцевим новинним контентом. Матеріали медіа мають охоплювати широке коло важливих для місцевого населення питань, зокрема контроль за роботою місцевої влади під час відновлення громад, а також посилення стійкості громадянського суспільства перед російськими наративами.

У межах програми медіа отримають фінансову підтримку для проєктів малих та середніх медіа до 1 млн гривень, а проєктів великих медіа до 2 млн гривень. Проєкти мають бути реалізовані впродовж шести місяців.
Для кого ця програма
- незалежних регіональних і локальних медіа з прифронтових, деокупованих територій та медіа з тимчасово окупованих територій, які працюють у вигнанні;
- медіа, які висвітлюють щоденне життя місцевих громад, діяльність громадянського суспільства та роботу місцевих органів влади стосовно питань, що становлять суспільний інтерес.
- медіа, які дотримуються журналістських стандартів.
Читайте також: Втратила обидві опори, але встояла. Жінка на Запоріжжі створює сад мрії у памʼять про найрідніших
Які витрати можна вказати у заявці:
- на створення контенту з дотриманням принципів конфліктно-чутливої журналістики та урахуванням міркувань соціальної інклюзії і гендерної рівності;
- на дистрибуцію контенту, включно з SMM/SEO, вебплатформами, друком та витратами на маркетинг;
- на техніку для створення контенту та обладнання для роботи редакції, включно з системами Starlink;
- транспортні витрати, пов’язані зі створенням контенту;
- на оплату роботи персоналу та експертів і консультантів;
- офісні витрати.
Як взяти участь?
Щоб взяти участь у програмі, потрібно заповнити форму за посиланням.
Приклади додатків, які потрібно зробити разом з заявкою тут.
Дедлайн: 9 листопада 19:00
Про організаторів
Ukrainian Media Solutions — проєкт, створений у партнерстві з Фондом «Партнерство за сильну Україну» та Media Development Foundation.
Програма Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) впроваджується компанією-розпорядником коштів «Кімонікс Інтернешнл» за договором із МЗС СК, за яким додаткове фінансування надається також іншими країнами-донорами, у тому числі Канадою, США, Фінляндією, Швейцарією та Швецією.
Нагадаємо, оголосили прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн-2023».
Фото: надане ШоТам.
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні оголосили конкурс для людей, які отримують доходи від дбайливого використання лісових ресурсів і водночас завдяки цій діяльності покращують добробут своєї громади.
Конкурс спрямований на популяризацію та розвиток власної справи на основі використання лісових ресурсів.
Мета
Конкурс має на меті підтримати кращі практики, які сприяють:
Соціальному й економічному розвитку громад, які використовують лісові ресурси, зокрема, диверсифікації видів діяльності, розвитку альтернативних джерел доходів від використання лісових ресурсів, екотуризму, недеревної продукції лісу, ремесел та збереження природної спадщини.
Сталому та екологічному розвитку: використання лісових ресурсів у сталий спосіб, який не шкодить природі та зберігає екосистемну рівновагу.
Співпраці та соціальній відповідальності: ефективна співпраця між підприємствами, громадами та вразливими верствами населення; зміцнення громад, що дозволяє лісозалежним громадам активно брати участь у прийнятті рішень, пов’язаних з управлінням лісами.
Читайте також: Трофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада
Територія конкурсу — Закарпатська та Івано-Франківська області України.
Організатором конкурсу є Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА».
Проект виконується у співпраці з Швейцарським федеральним інститутом досліджень лісів, снігу і ландшафтів (WSL) та фінансується Секретаріатом Швейцарії з питань досліджень, освіти та інновацій.
Хто може подаватись на конкурс
У конкурсі можуть брати участь фізичні особи-підприємці та юридичні особи недержавної форми власності.
Умови участі:
- офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства
- доведений попередній досвід ведення діяльності
- належність до мікро (із кількістю працюючих до 10 осіб ) або малого підприємства (із кількістю працюючих від 10 до 50 осіб)
- здійснення поточної/запланованої діяльності на території Закарпатської або Івано-Франківської областей.
Конкурс не має змоги підтримати підприємства, що належать до оборонної промисловості, здійснюють виробництво або торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також інших заборонених законодавством України товарів та послуг.
Від одного заявника може бути подана тільки одна заявка.
Нагороди конкурсу
Нагорода, спрямована на розвиток власної справи, надається у формі товарів або послуг, призначених для розвитку цієї справи:
- 1 місце – нагорода розміром до 160 000 гривень.
- 2 місце – нагорода розміром до 120 000 гривень.
- 3 місце – нагорода розміром до 80 000 гривень.
Що можна подавати на конкурс
На конкурс можна подавати опис власної справи, пов’язаної із використанням лісових ресурсів (переробка/обробка деревини, недеревинні продукти лісу, послуги тощо) для виробництва товарів та послуг з доданою вартістю.
Як податися
Заявку слід подати до 31 грудня 2023 року на електронну пошту: radmila.ustych@forza.org.ua.
Організатори поінформують учасників конкурсу та переможців про результати до 31 січня 2024 р.
Документи конкурсу: оголошення, форма заявки та декларація доброчесності розміщені за посиланням.
Нагадаємо, відкрили конкурс від ЄС для шкіл, які створять соціальні підприємства.
Також ми розповідали, що в Україні спростили надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу.
Фото: Associated Press.
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні стартувала безоплатна освітньо-грантова програма «Початок» для майбутніх та досвідчених підприємиць.
Про це повідомив Офіс з розвитку підприємництва та експорту.
Грантова програма «Початок» забезпечить жінок актуальними бізнес-знаннями, фінансовою, менторською, ментальною підтримкою та допоможе їм започаткувати чи розвинути власну справу.
Про можливості програми
- Онлайн- та офлайн-навчання відбуватиметься з актуальних тем: маркетинг, продажі, фінансове планування, цифрова трансформація, сервіс, стратегія ціноутворення.
- Гранти: 200 учасниць залучать по $3000, ще дві фіналістки проєкту додатково отримають по $5000 за представлення своїх бізнес-проєктів
- Консультації провідних психологів проєкту
- Менторський супровід експертів програми.
Навчання проходитиме в офлайн- та онлайн-форматі з грудня 2023 року до лютого 2024 року.
Про навчання за програмою
Онлайн-частина програми містить 4 освітні модулі:
- аналіз бізнес-моделі;
- фінансове планування та управління;
- створення бізнес-системи обслуговування;
- цифрова трансформація малого й середнього бізнесу.
Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – українська етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції
Окрім цього, учасниці програми матимуть можливість відвідувати групові сесії з психологами, щоб віднайти мотивацію та набути впевненості в публічних виступах. Також підприємиці поглиблять знання про нетворкінг-мережу, яка є ефективним інструментом для розвитку бізнесу.
300 учасниць, які успішно пройдуть онлайн-навчання та представлять свої бізнес-плани, потраплять до офлайн-етапу. У його межах отримають менторську підтримку та консультації з ментального здоров’я. Крім того, зможуть пройти освітні модулі з маркетингу та брендингу, дослідження ринку, стратегії ціноутворення, методів продажів, створення фінансового плану, податків та юридичних аспектів.
Як податися?
Подавати заявку на участь потрібно за посиланням до 30 листопада. За подробицями можна звертатися на електронну пошту програми: info@pochatokua.com
Освітньо-грантову програму Початок втілює мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та Уряду Японії.
Нагадаємо, у вересні 2023 року українці відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки.
Також ми повідомляли, що для жінок з деокупованих територій запускають безоплатне навчання у сфері креативних та IT-індустрій.
Фото: надане ШоТам.
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міжнародний проєкт StudBizEU відкриває гранти для шкіл з усієї України, які планують створили власні підприємства.
Це 2-річний проєкт, який реалізує українська освітня платформа School of ME з метою навчати молодь соціальному підприємництву. Головна мета – створити культуру та практику запуску соціального підприємства у закладах освіти.
Про проєкт
Протягом кількох місяців відбір пройдуть 15 навчальних закладів з усієї України на яких чекають тренінгові сесії зі створення соціального шкільного підприємництва (прибуткового бізнесу, який має соціальну мету).
Надалі учасники позмагаються за комплексну підтримку у створенні соціального шкільного підприємництва, яка включатиме супровід проєкту молодіжними центрами, додаткову навчальну програму для учнів, а також грантову підтримку.
Як подати заявку
Заявка на участь за посиланням. Вона заповнюється представником закладу освіти, який готовий стати куратором майбутньої шкільної компанії.
Дедлайн подачі анкет – 13.12.2023, 23:59. У конкурсі можуть брати участь заклади освіти державної/комунальної форми власності для учнів 8-11 класів з усіх регіонів України.
Будь-які питання можна писати на пошту hello@schoolofme.me
School of ME – це команда, що вже займається розвитком усвідомленого підприємництва в Україні та модернізацією освіти. Цей та інші наші проєкти ми реалізовуємо за підтримки однодумців з України та світу.
Нагадаємо, на Закарпатті відкрили перше шкільне соціальне підприємство «ЕКО ТАК».
Також дивіться відео, як футболістки самотужки відкрили бренд напівфабрикатів, щоб утримувати команду.
Фото: Гурт.