Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Оголосили прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн-2023»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Розпочали приймати заявки на конкурс «Найкращий книжковий дизайн-2023».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Мистецького Арсеналу.

Переможців оберуть у 5 категоріях:

 • текстова книга (книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
 • візуальна книга (видання, в яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, мальописи тощо);
 • дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі мальописи);
 • утилітарна книга (книжка переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга, спеціалізована періодика тощо);
 • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, мальописи тощо).

Про умови конкурсу

Переможців визначає журі. Книжки, що подаються на конкурс повинні бути створені українськими дизайнерами/ілюстраторами/ митцями або на замовлення українського видавництва. Не будуть розглядатися видання з придбаним ліцензійним контентом. До участі у конкурсі можуть бути подані до 5 книжок одного видавництва.

Читайте також: «У скрутні часи треба підставляти один одному плече». Як волонтери з Рівненщини допомагають відновити Херсонщину

Склад журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2023»:

 • Творча майстерня Аґрафка (Романа Романишин, Андрій Лесів);
 • Саша Биченко, Студія Kultura;
 • Надя Кельм, візуалізаторка даних;
 • Гліб Капоріков, Projector;
 • Анна Іваненко, Студія Сері/граф;
 • Флоріан Ламм, Lamm & Kirch (Німеччина);
 • Пшемек Дембовський, Видавництво Karakter (Польща).

Серед поданих на конкурс книжок обирається короткий список фіналістів (15 книжок по 3 книжки у кожній з категорій), з якого журі обирає переможців у кожній категорії (5 переможців). Серед переможців у 5 категоріях обирається головний переможець – Гран-Прі конкурсу.

Як податися?

Подати заявку можна за посиланням. Дедлайн подання — 21 листопада. До участі в конкурсі приймаються книжки, які були видані у період з січня по листопад 2023 року включно і не були заявлені до конкурсу раніше. Докладніше інформація тут.

Що буде далі?

Результати восьмого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» оголосять на початку грудня 2023 року на сайті та у соціальних мережах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Фіналісти та переможці конкурсу представлять український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький Фонд Buchkunst.

Також книжки-переможці експонуються на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті. Автора найбільшого внеску в оформлення книжки-гран-призера запросять у професійну подорож до Німеччини у 2024 році.

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» започаткований «Мистецьким арсеналом» у співорганізації з Goethe-Institut в Україні під час Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у 2016 році. У 2023 році конкурс відбудеться увосьме.

Нагадаємо, оголосили конкурс для бізнесів, які прагнуть експортувати продукцію.

Окрім того, стартував конкурс відбору громад для створення проєктів місцевого відновлення.

Фото: facebook.com/Mystetskyi.Arsenal.

Можливості

Оголосили конкурс кращих практик-власних справ на основі використання лісових ресурсів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні оголосили конкурс для людей, які отримують доходи від дбайливого використання лісових ресурсів і водночас завдяки цій діяльності покращують добробут своєї громади.

Конкурс спрямований на популяризацію та розвиток власної справи на основі використання лісових ресурсів.

Мета

Конкурс має на меті підтримати кращі практики, які сприяють:

Соціальному й економічному розвитку громад, які використовують лісові ресурси, зокрема, диверсифікації видів діяльності, розвитку альтернативних джерел доходів від використання лісових ресурсів, екотуризму, недеревної продукції лісу, ремесел та збереження природної спадщини.

Сталому та екологічному розвитку: використання лісових ресурсів у сталий спосіб, який не шкодить природі та зберігає екосистемну рівновагу.

Співпраці та соціальній відповідальності: ефективна співпраця між підприємствами, громадами та вразливими верствами населення; зміцнення громад, що дозволяє лісозалежним громадам активно брати участь у прийнятті рішень, пов’язаних з управлінням лісами.

Читайте такожТрофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада

Територія конкурсу — Закарпатська та Івано-Франківська області України.

Організатором конкурсу є Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА».

Проект виконується у співпраці з Швейцарським федеральним інститутом досліджень лісів, снігу і ландшафтів (WSL) та фінансується Секретаріатом Швейцарії з питань досліджень, освіти та інновацій.

Хто може подаватись на конкурс

У конкурсі можуть брати участь фізичні особи-підприємці та юридичні особи недержавної форми власності.

Умови участі:

 • офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства
 • доведений попередній досвід ведення діяльності
 • належність до мікро (із кількістю працюючих до 10 осіб ) або малого підприємства (із кількістю працюючих від 10 до 50 осіб)
 • здійснення поточної/запланованої діяльності на території Закарпатської або Івано-Франківської областей.

Конкурс не має змоги підтримати підприємства, що належать до оборонної промисловості, здійснюють виробництво або торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також інших заборонених законодавством України товарів та послуг.

Читайте також«Кожна пара шкарпеток – окрема історія». Ми об’єднали десятки майстринь, які втратили все. Як проєкт Vilni працевлаштовує жінок-переселенок

Від одного заявника може бути подана тільки одна заявка.

Нагороди конкурсу

Нагорода, спрямована на розвиток власної справи, надається у формі товарів або послуг, призначених для розвитку цієї справи:

 • 1 місце – нагорода розміром до 160 000 гривень.
 • 2 місце – нагорода розміром до 120 000 гривень.
 • 3 місце – нагорода розміром до 80 000 гривень.

Що можна подавати на конкурс

На конкурс можна подавати опис власної справи, пов’язаної із використанням лісових ресурсів (переробка/обробка деревини, недеревинні продукти лісу, послуги тощо) для виробництва товарів та послуг з доданою вартістю.

Як податися

Заявку слід подати до 31 грудня 2023 року на електронну пошту: radmila.ustych@forza.org.ua.

Організатори поінформують учасників конкурсу та переможців про результати до 31 січня 2024 р.

Документи конкурсу: оголошення, форма заявки та декларація доброчесності розміщені за посиланням.

Нагадаємо, відкрили конкурс від ЄС для шкіл, які створять соціальні підприємства.

Також ми розповідали, що в Україні спростили надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Фото: Associated Press.

Читати далі

Можливості

Для підприємиць запустили безоплатну освітньо-грантову програму «Початок»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні стартувала безоплатна освітньо-грантова програма «Початок» для майбутніх та досвідчених підприємиць.

Про це повідомив Офіс з розвитку підприємництва та експорту.

Грантова програма «Початок» забезпечить жінок актуальними бізнес-знаннями, фінансовою, менторською, ментальною підтримкою та допоможе їм започаткувати чи розвинути власну справу.

Про можливості програми

 • Онлайн- та офлайн-навчання відбуватиметься з актуальних тем: маркетинг, продажі, фінансове планування, цифрова трансформація, сервіс, стратегія ціноутворення.
 • Гранти: 200 учасниць залучать по $3000, ще дві фіналістки проєкту додатково отримають по $5000 за представлення своїх бізнес-проєктів
 • Консультації провідних психологів проєкту
 • Менторський супровід експертів програми.

Навчання проходитиме в офлайн- та онлайн-форматі з грудня 2023 року до лютого 2024 року.

Про навчання за програмою

Онлайн-частина програми містить 4 освітні модулі: 

 • аналіз бізнес-моделі;
 • фінансове планування та управління;
 • створення бізнес-системи обслуговування;
 • цифрова трансформація малого й середнього бізнесу. 

Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – українська етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції

Окрім цього, учасниці програми матимуть можливість відвідувати групові сесії з психологами, щоб віднайти мотивацію та набути впевненості в публічних виступах. Також підприємиці поглиблять знання про нетворкінг-мережу, яка є ефективним інструментом для розвитку бізнесу.

300 учасниць, які успішно пройдуть онлайн-навчання та представлять свої бізнес-плани, потраплять до офлайн-етапу. У його межах отримають менторську підтримку та консультації з ментального здоров’я. Крім того, зможуть пройти освітні модулі з маркетингу та брендингу, дослідження ринку, стратегії ціноутворення, методів продажів, створення фінансового плану, податків та юридичних аспектів. 

Як податися?

Подавати заявку на участь потрібно за посиланням до 30 листопада. За подробицями можна звертатися на електронну пошту програми: info@pochatokua.com

Освітньо-грантову програму Початок втілює мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та Уряду Японії.

Нагадаємо, у вересні 2023 року українці відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки.

Також ми повідомляли, що для жінок з деокупованих територій запускають безоплатне навчання у сфері креативних та IT-індустрій.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Можливості

Відкрили конкурс від ЄС для шкіл, які створять соціальні підприємства

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міжнародний проєкт StudBizEU відкриває гранти для шкіл з усієї України, які планують створили власні підприємства.

Це 2-річний проєкт, який реалізує українська освітня платформа School of ME з метою навчати молодь соціальному підприємництву. Головна мета – створити культуру та практику запуску соціального підприємства у закладах освіти.

Про проєкт

Протягом кількох місяців відбір пройдуть 15 навчальних закладів з усієї України на яких чекають тренінгові сесії зі створення соціального шкільного підприємництва (прибуткового бізнесу, який має соціальну мету).

Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – окрема історія». Ми об’єднали десятки майстринь, які втратили все. Як проєкт Vilni працевлаштовує жінок-переселенок

Надалі учасники позмагаються за комплексну підтримку у створенні соціального шкільного підприємництва, яка включатиме супровід проєкту молодіжними центрами, додаткову навчальну програму для учнів, а також грантову підтримку.

Як подати заявку

Заявка на участь за посиланням. Вона заповнюється представником закладу освіти, який готовий стати куратором майбутньої шкільної компанії.

Дедлайн подачі анкет – 13.12.2023, 23:59. У конкурсі можуть брати участь заклади освіти державної/комунальної форми власності для учнів 8-11 класів з усіх регіонів України.

Будь-які питання можна писати на пошту hello@schoolofme.me

School of ME – це команда, що вже займається розвитком усвідомленого підприємництва в Україні та модернізацією освіти. Цей та інші наші проєкти ми реалізовуємо за підтримки однодумців з України та світу.

Нагадаємо, на Закарпатті відкрили перше шкільне соціальне підприємство «ЕКО ТАК».

Також дивіться відео, як футболістки самотужки відкрили бренд напівфабрикатів, щоб утримувати команду.

Фото: Гурт.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство14 години тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

Суспільство14 години тому

Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці

Колону цивільних, що виїжджали з Миколаєва на початку березня 2022 року, обстрілювала російська артилерія. Тетяна...

Суспільство2 дні тому

Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

В своєму будинку в селі посеред гір Тетяна Самсонова медитує, відкриває черговий збір на потреби...

Суспільство5 днів тому

«У Львові — кава, а в нас — варення з перців і «Курган & Agregat». Як жінка перетворила любов до своєї громади в бренд

«А давайте після свят уже, після Миколая? У нас така запара — 150 листів від...

РЕКЛАМА: