Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Оголосили прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн-2023»

Опубліковано

Розпочали приймати заявки на конкурс «Найкращий книжковий дизайн-2023».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Мистецького Арсеналу.

Переможців оберуть у 5 категоріях:

  • текстова книга (книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
  • візуальна книга (видання, в яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, мальописи тощо);
  • дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі мальописи);
  • утилітарна книга (книжка переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга, спеціалізована періодика тощо);
  • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, мальописи тощо).

Про умови конкурсу

Переможців визначає журі. Книжки, що подаються на конкурс повинні бути створені українськими дизайнерами/ілюстраторами/ митцями або на замовлення українського видавництва. Не будуть розглядатися видання з придбаним ліцензійним контентом. До участі у конкурсі можуть бути подані до 5 книжок одного видавництва.

Читайте також: «У скрутні часи треба підставляти один одному плече». Як волонтери з Рівненщини допомагають відновити Херсонщину

Склад журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2023»:

  • Творча майстерня Аґрафка (Романа Романишин, Андрій Лесів);
  • Саша Биченко, Студія Kultura;
  • Надя Кельм, візуалізаторка даних;
  • Гліб Капоріков, Projector;
  • Анна Іваненко, Студія Сері/граф;
  • Флоріан Ламм, Lamm & Kirch (Німеччина);
  • Пшемек Дембовський, Видавництво Karakter (Польща).

Серед поданих на конкурс книжок обирається короткий список фіналістів (15 книжок по 3 книжки у кожній з категорій), з якого журі обирає переможців у кожній категорії (5 переможців). Серед переможців у 5 категоріях обирається головний переможець – Гран-Прі конкурсу.

Як податися?

Подати заявку можна за посиланням. Дедлайн подання — 21 листопада. До участі в конкурсі приймаються книжки, які були видані у період з січня по листопад 2023 року включно і не були заявлені до конкурсу раніше. Докладніше інформація тут.

Що буде далі?

Результати восьмого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» оголосять на початку грудня 2023 року на сайті та у соціальних мережах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Фіналісти та переможці конкурсу представлять український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький Фонд Buchkunst.

Також книжки-переможці експонуються на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті. Автора найбільшого внеску в оформлення книжки-гран-призера запросять у професійну подорож до Німеччини у 2024 році.

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» започаткований «Мистецьким арсеналом» у співорганізації з Goethe-Institut в Україні під час Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у 2016 році. У 2023 році конкурс відбудеться увосьме.

Нагадаємо, оголосили конкурс для бізнесів, які прагнуть експортувати продукцію.

Окрім того, стартував конкурс відбору громад для створення проєктів місцевого відновлення.

Фото: facebook.com/Mystetskyi.Arsenal.

Можливості

“Власна справа”: харків’янка за кошти гранту відкрила освітній центр для дошкільнят

Опубліковано

Харків’янка Наталія Пилипенко після повномасштабного вторгнення разом з сім’єю переїхала у Чернівецьку область. У Харкові Наталія працювала у навчальному центрі для дітей викладачем англійської мови. Так, маючи досвід в навчанні діток, жінка вирішила відкрити на Буковині освітній центр «ТАТА» для дошкільнят.

Про це повідомляє Чернівецька ОВА.

Для підтримки бізнесу Наталія скористалася урядовою програмою «Власна справа» проєкту єРобота. Грантові кошти підприємниця витратила на придбання ноутбуків, навчальних програм для комплексного розвитку дітей та оренду приміщення.

Читайте також: Нова Пошта відкрила перше відділення в Іспанії

Також жінка працевлаштувала двох фахівців, один з яких вже пройшов стажування на робочому місці.

Діти із задоволенням щодня відвідують освітній центр та успішно відкривають для себе нові вміння та навички. Зазначимо, прийом заявок за програмами «Власна справа» і «Грант для ветеранів та їх подружжя» – продовжується!

Подати заявку можна через Дія.

Нагадаємо, понад 16 тисяч українців отримають мікрогранти на розвиток бізнесу.

Читати далі

Можливості

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків: що це означає

Опубліковано

Національний банк України завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні та зовсім скоро розпочне його обговорення з ринком й іншими стейкхолдерами.

Про це заявив директор Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ Сергій Савчук під час XIX Міжнародного форуму “Польсько-українські дні бізнесу”.

За його словами, Рада з фінансової стабільності в лютому 2024 року затвердила концепцію, розроблену за участю НБУ, Світового банку, Мінекономіки та Міністерства фінансів.

Нова система має забезпечити потреби в захисті широкого кола об’єктів різних галузей економіки від прямих “воєнних” втрат.

Читайте також: “Власна справа”: понад 16 тисяч українців отримають мікрогранти на розвиток бізнесу

Зазначається, що концепцією передбачена трирівнева модель – локальні страховики та інші установи, які виконуватимуть агентські функції, а також спеціально створена державна агенція зі страхування воєнних ризиків. Надалі до системи приєднаються міжнародні перестраховики.

Відповідальність розподілятиметься між цими рівнями з допомогою визначених лімітів у порядку черговості, пояснили в НБУ.

“За нашими очікуваннями, вже цього року закон може бути прийнято, і ми розпочнемо розбудову системи.

Переваги, які отримають бізнес та населення, – це гарантії покриття прямих воєнних збитків і більша впевненість у завтрашньому дні. Держава зможе залучити нові інвестиції для розвитку економіки. Розраховуємо на конструктивний діалог з ринком”, – заявив Савчук.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, які зміни відбудуться в Україні в травні.

Фото: НБУ

Читати далі

Можливості

“Власна справа”: понад 16 тисяч українців отримають мікрогранти на розвиток бізнесу

Опубліковано

Від початку дії програми “Власна справа” її переможцями вже стали понад 16 тисяч українців, які отримають 3,8 мільярда на започаткування або розвиток свого бізнесу.Зазначається, що цього року переможцями сьомої хвилі програми стали 526 українців, які отримають на розвиток своєї справи 127 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки України, 

Більшість переможців – підприємці, які беруть грант, щоб інвестувати у розвиток свого бізнесу, нарощування обсягів продукції чи послуг, освоєння нових видів діяльності. 

Читайте також: “Зроблено в Україні”: представили нову програму для підтримки бізнесу. Що варто знати підприємцям

Загалом переможці програми створять понад 35 тисяч нових робочих місць в усіх регіонах країни, наголосила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Серед отримувачів мікрогрантів сьомої хвилі 50% жінок, 41% чоловіків та 9% юридичних осіб.

Де найбільше отримували гранти: 

  • Львівська область (70 осіб);
  • Івано-Франківська область (60 осіб);
  • Київська область (42 особи);
  • Київа (39 осіб). 

Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами сьомої хвилі є оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів; тимчасове розміщування й організація харчування; переробна промисловість.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, як отримати гроші на відновлення громад.

Фото: Укрінформ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство11 години тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: