Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Підприємці думають про розвиток. 5 ідей для нового бізнесу

Опубліковано

Більшість бізнесменів готові починати свою справу зі стартовим капіталом в розмірі до $50 тис. Варіантів, куди вкласти ці гроші, не так і мало. Які сфери бізнесу є найбільш привабливими – розповідає Андрій Кривонос

Кількість бажаючих відкрити свою справу не скорочується. Але сфери, в які можна вкласти кошти, змінилися. Наприклад, півтора роки тому доставку продуктів харчування або готових страв з ресторанів експерти називали привабливим напрямком для інвестицій. Зараз ситуація змінилася – цей ринок насичений, а доставкою займається чи не кожен великий ресторан в Києві і містах-мільйонниках.

Читайте також: Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам

Інвестори поки розробляють концепції, але не поспішають з відкриттям нових ресторанів. Наймовірніше, нові заклади почнуть масово з’являтися після того, як Україна впорається з епідемією коронавірусу Covid-19. Але навіть зараз, в непрості для підприємців часи, багато інвесторів працюють над складанням бізнес-планів і готові інвестувати в свою справу. У більшості ентузіастів відносно невеликий стартовий капітал – до $50 тис. Але і з ним можна відкрити свою справу. Які пропозиції мають найбільший попит – розповідає глава Директорату Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос.

Андрій Кривонос
Андрій Кривонос

Глава Директорату Асоціації франчайзингу, який близько 20 років займається консультуванням малого і середнього бізнесу

Магазини з продажу хліба

Відкрити невеликий магазин з продажу свіжого хліба можна за $12-15 тис. Тобто якщо стартовий капітал підприємця становить $ 50 тис., то можна стати власником відразу декількох торгових точок під однією назвою. Споживання якісних хлібобулочних виробів зростає і цей напрямок є дуже привабливим для інвесторів. Найголовніше в цій справі – оцінити платоспроможність попиту і відповідно до нього сформувати пропозицію. На першому етапі асортимент може бути невеликим – різні сорти хліба, булочки і круасани.

А от чи варто встановлювати в магазині апарат з приготування кави – велике питання. Досвід показує, якщо в магазині напоїв немає, то клієнти купують більше. Парадоксальна тенденція? Але вона має просте пояснення. Споживач купує продукцію не тільки собі, а й співробітникам або членам своєї сім’ї, оскільки з пакетом відправляється в офіс або додому. Якщо ж поставити апарат, то клієнт придбає філіжанку кави і одну булочку тільки для себе.

Найбільш перспективними для розвитку цього формату є міста-супутники Києва. Жорсткої конкуренції там поки немає, на відміну від столиці і інших міст-мільйонників. Термін повернення інвестицій в кожен такий проєкт становить до двох років.

Сектор послуг

Значно менші інвестиції потрібні для відкриття клінінгової компанії, майстерні з ремонту одягу або взуття. Спершу для прибирання квартир буде досить невеликої суми – $2-3 тис., яку потрібно витратити на покупку необхідного обладнання. Якщо майстерні відразу ж стануть популярними у мешканців прилеглих будинків, то клінінговій компанії доведеться потрудитися над пошуком клієнтів. Тому перед початком цього бізнесу власнику краще піти на курси SMM, на яких навчать просувати послуги компанії через соціальні мережі.

На наступному етапі свого розвитку клінінгові компанії можуть брати участь в тендерах від юридичних осіб на прибирання офісних або торгових центрів. Підприємець зможе боротися за великі замовлення.

Дитячі центри

Батьки не економлять на своїх дітях, бажаючи дати їм кращу освіту і прищепити правильні навички. Тому останні роки попит на послуги дитячих центрів збільшується в середньому вдвічі щороку. Варіантів може бути кілька – кімнати, де можна залишити дитину з педагогом на кілька годин, поки батьки проводять зустріч або ходять по магазинах. Можна відкрити центр з вивчення іноземних мов.  Або різноманітні гуртки  – від математики до робототехніки.

Для цього необхідно орендувати приміщення площею понад 50 кв м, а сума інвестицій в такий центр стартує від $ 25-30 тис. Повернути гроші можна за два роки за умови, що підприємець зможе знайти грамотних педагогів. Найкраще центри відкривати не в центральній частині міста, а в густонаселених масивах, де немає конкуренції. Ціни теж повинні бути доступними. Наприклад, місячний курс індивідуальних занять (по два уроки на тиждень) англійської повинен коштувати не більше 2-2,5 тис. грн з людини.

Спортивні центри

В Україні, як і в усьому світі, тренд здорового способу життя. Споживачі відмовляються від споживання алкогольних напоїв і все частіше ходять в спортивні зали. Відкрити власний фітнес-центр можна при інвестиціях в розмірі $ 25-30 тис., повернути які можна за три роки. На обладнанні економити не варто – краще взяти все нове, але в лізинг. Також в залі має бути достатня кількість тренерів, які проводитимуть як індивідуальні, так і групові заняття. Це – додатковий заробіток для клубу.

Читайте також: Оголосили конкурс наукових екологічних проєктів Genius Olympiad 2021

Ніде правди діти, що конкуренція на цьому ринку жорстка. Тому потрібно запропонувати свою родзинку. Наприклад, розробити ефективну програму для схуднення або відкрити центр виключно для жінок. Багато хто, далекий від ідеальних форм, соромиться ходити в зал разом зі спортивними молодими людьми. Як і у випадку з клінінговими компаніями, велике значення має грамотне просування залу в соціальних мережах.

Онлайн-сервіси для споживачів

За незначних інвестицій можна відкрити свій сайт, який не створюватиме свій контент, але якісно оброблятиме існуючий. Паралельно можна запропонувати споживачам різні сервіси. Наприклад, це може бути оренда квартир без посередників (подібні профільні групи є в facebook та користуються величезною популярністю), оголошення про безкоштовну роздачу одягу або предметів інтер’єру. Завдяки сервісу, сайт стане популярним і заробляти можна буде, наприклад, на платних оголошеннях або на рекламі. Але власнику бізнесу доведеться особисто займатися цими проектами – вони не стануть ефективними, якщо передати їх в управління менеджменту на етапі розвитку.

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...