Суспільство
Підприємці думають про розвиток. 5 ідей для нового бізнесу
Більшість бізнесменів готові починати свою справу зі стартовим капіталом в розмірі до $50 тис. Варіантів, куди вкласти ці гроші, не так і мало. Які сфери бізнесу є найбільш привабливими – розповідає Андрій Кривонос
Кількість бажаючих відкрити свою справу не скорочується. Але сфери, в які можна вкласти кошти, змінилися. Наприклад, півтора роки тому доставку продуктів харчування або готових страв з ресторанів експерти називали привабливим напрямком для інвестицій. Зараз ситуація змінилася – цей ринок насичений, а доставкою займається чи не кожен великий ресторан в Києві і містах-мільйонниках.
Читайте також: Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам
Інвестори поки розробляють концепції, але не поспішають з відкриттям нових ресторанів. Наймовірніше, нові заклади почнуть масово з’являтися після того, як Україна впорається з епідемією коронавірусу Covid-19. Але навіть зараз, в непрості для підприємців часи, багато інвесторів працюють над складанням бізнес-планів і готові інвестувати в свою справу. У більшості ентузіастів відносно невеликий стартовий капітал – до $50 тис. Але і з ним можна відкрити свою справу. Які пропозиції мають найбільший попит – розповідає глава Директорату Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос.
Андрій Кривонос
Глава Директорату Асоціації франчайзингу, який близько 20 років займається консультуванням малого і середнього бізнесу
Магазини з продажу хліба
Відкрити невеликий магазин з продажу свіжого хліба можна за $12-15 тис. Тобто якщо стартовий капітал підприємця становить $ 50 тис., то можна стати власником відразу декількох торгових точок під однією назвою. Споживання якісних хлібобулочних виробів зростає і цей напрямок є дуже привабливим для інвесторів. Найголовніше в цій справі – оцінити платоспроможність попиту і відповідно до нього сформувати пропозицію. На першому етапі асортимент може бути невеликим – різні сорти хліба, булочки і круасани.
А от чи варто встановлювати в магазині апарат з приготування кави – велике питання. Досвід показує, якщо в магазині напоїв немає, то клієнти купують більше. Парадоксальна тенденція? Але вона має просте пояснення. Споживач купує продукцію не тільки собі, а й співробітникам або членам своєї сім’ї, оскільки з пакетом відправляється в офіс або додому. Якщо ж поставити апарат, то клієнт придбає філіжанку кави і одну булочку тільки для себе.
Найбільш перспективними для розвитку цього формату є міста-супутники Києва. Жорсткої конкуренції там поки немає, на відміну від столиці і інших міст-мільйонників. Термін повернення інвестицій в кожен такий проєкт становить до двох років.
Сектор послуг
Значно менші інвестиції потрібні для відкриття клінінгової компанії, майстерні з ремонту одягу або взуття. Спершу для прибирання квартир буде досить невеликої суми – $2-3 тис., яку потрібно витратити на покупку необхідного обладнання. Якщо майстерні відразу ж стануть популярними у мешканців прилеглих будинків, то клінінговій компанії доведеться потрудитися над пошуком клієнтів. Тому перед початком цього бізнесу власнику краще піти на курси SMM, на яких навчать просувати послуги компанії через соціальні мережі.
На наступному етапі свого розвитку клінінгові компанії можуть брати участь в тендерах від юридичних осіб на прибирання офісних або торгових центрів. Підприємець зможе боротися за великі замовлення.
Дитячі центри
Батьки не економлять на своїх дітях, бажаючи дати їм кращу освіту і прищепити правильні навички. Тому останні роки попит на послуги дитячих центрів збільшується в середньому вдвічі щороку. Варіантів може бути кілька – кімнати, де можна залишити дитину з педагогом на кілька годин, поки батьки проводять зустріч або ходять по магазинах. Можна відкрити центр з вивчення іноземних мов. Або різноманітні гуртки – від математики до робототехніки.
Для цього необхідно орендувати приміщення площею понад 50 кв м, а сума інвестицій в такий центр стартує від $ 25-30 тис. Повернути гроші можна за два роки за умови, що підприємець зможе знайти грамотних педагогів. Найкраще центри відкривати не в центральній частині міста, а в густонаселених масивах, де немає конкуренції. Ціни теж повинні бути доступними. Наприклад, місячний курс індивідуальних занять (по два уроки на тиждень) англійської повинен коштувати не більше 2-2,5 тис. грн з людини.
Спортивні центри
В Україні, як і в усьому світі, тренд здорового способу життя. Споживачі відмовляються від споживання алкогольних напоїв і все частіше ходять в спортивні зали. Відкрити власний фітнес-центр можна при інвестиціях в розмірі $ 25-30 тис., повернути які можна за три роки. На обладнанні економити не варто – краще взяти все нове, але в лізинг. Також в залі має бути достатня кількість тренерів, які проводитимуть як індивідуальні, так і групові заняття. Це – додатковий заробіток для клубу.
Читайте також: Оголосили конкурс наукових екологічних проєктів Genius Olympiad 2021
Ніде правди діти, що конкуренція на цьому ринку жорстка. Тому потрібно запропонувати свою родзинку. Наприклад, розробити ефективну програму для схуднення або відкрити центр виключно для жінок. Багато хто, далекий від ідеальних форм, соромиться ходити в зал разом зі спортивними молодими людьми. Як і у випадку з клінінговими компаніями, велике значення має грамотне просування залу в соціальних мережах.
Онлайн-сервіси для споживачів
За незначних інвестицій можна відкрити свій сайт, який не створюватиме свій контент, але якісно оброблятиме існуючий. Паралельно можна запропонувати споживачам різні сервіси. Наприклад, це може бути оренда квартир без посередників (подібні профільні групи є в facebook та користуються величезною популярністю), оголошення про безкоштовну роздачу одягу або предметів інтер’єру. Завдяки сервісу, сайт стане популярним і заробляти можна буде, наприклад, на платних оголошеннях або на рекламі. Але власнику бізнесу доведеться особисто займатися цими проектами – вони не стануть ефективними, якщо передати їх в управління менеджменту на етапі розвитку.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі