Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Переселенець із Луганська будує на Дністрі незвичну ГЕС

Опубліковано

Незвичайну гідроелектростанцію (ГЕС) споруджує на річці Дністер у Могилеві-Подільському на Вінниччині підприємець із Луганська Дмитро Акішин. Для її роботи не потрібно перекривати течію річки, повідомляє портал Еlektrovesti.

Як працює установка?

В основі установки – колесо, що опускається під воду. Саме тому для запуску станції не потрібно буде змінювати русло річки чи робити греблю.

“Колесо занурять, а оскільки Дністер – річка швидкоплинна, сама течія його обертатиме”, – пояснив Дмитро Акішин.

Ідею такої ГЕС його наштовхнув телевізійний сюжет з Америки.

“У телевізійних новинах повідомляли, що американські інженери шукають можливість отримувати електричну енергію з підводних річок, – поділився Дмитро Акішин. – Наголошувалося, що в них є багато підводних річок. Більшість – з потужною течією. Така сила витрачається марно! Тоді ж дізнався, що над розробкою ідеї створення ГЕС для таких водойм американці почали працювати ще із середини 70-х років минулого століття.

Читайте також: У реконструкцію ДніпроГЕС-1 у Запоріжжі інвестують 62 мільйони євро

Підприємець розробляв цю новинку зі своїми інженерами ще у Луганську. Тоді винахід запатентували, але втілити задумане вдалося тільки тепер.

Енергію – на освітлення набережної

Експериментальний зразок ГЕС випробують на Дністрі в Могилеві-Подільському, а вироблену енергію постачатимуть у міську мережу.

Також підприємець розповів, що частину енергії планують використовувати для освітлення набережної, де обладнали зону відпочинку. І за це підприємство не братиме грошей з бюджету прикордонного міста.

“Нам важливо переконатися, що наше дітище працює. Якщо так, тоді думатимемо про потужнішу станцію”, – розповів Дмитро Акішин.

Читайте також: У реконструкцію ДніпроГЕС-1 у Запоріжжі інвестують 62 мільйони євро

Дмитро Акішин став одним з небагатьох, кому вдалося врятувати від окупантів власне підприємство і відновити його роботу на новому місці проживання – Могилів-Подільському.

У Луганську підприємець займався чавунно-ливарним виробництвом і мав два цехи. Та коли почалися бойові дії, він був змушений переїхати з дружиною та трьома дітьми до Києва. Зі слів Дмитра Акішина, сепаратисти внесли його завод у “чорний” список, та попри це він все ж ризикнув вивезти один цех зі Станиці Луганської.


Коментарі

Технології

Стало відомо, скільки пар подали онлайн-заяву на реєстрацію шлюбу через «Дію»

Опубліковано

Через застосунок «Дія» з моменту запуску послуги шлюб онлайн, зареєстровано понад 1200 пар. Окрім цього, понад 416 000 освідчилися в коханні одне одному та 49 000+ отримали омріяне «Так».

Такі дані оприлюднили у «Дії».

Головною перевагою послуги є те, що військовослужбовці мають змогу одружитися просто на позиціях або зробити інноваційну пропозицію руки та серця.

Читайте також: У «Дії» зʼявилося три нових документи: які саме

«Соцмережі наповнені цифровим коханням та найщирішими сповідями про любов. Бо українці зробили трендом сервіс у Дії — шлюб онлайн. Дія запустила справжню цифрову революцію, яка долає відстань та кордони. Тож українці, не зупиняйтеся! Дякуємо за вашу любов, кожну сториз, пост та твіт. А ми полетіли цифровізувати далі», — повідомили у «Дії».

Скриншот: телеграм-канал Михайла Федорова

Нагадаємо, раніше ми писали, як подати заяву про шлюб у «Дії».

Фото: «Дія»

Коментарі

Читати далі

Технології

Українська машина для розмінування «Змій» успішно пройшла випробування

Опубліковано

Українська машина для розмінування «Змій» компанії Rover Tech може працювати в умовах низької та середньої рослинності та здатна знищувати протипіхотні та протитанкові міни, а також знімати розтяжки.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Характеристики

Вартість «Змія» в рази нижча за іноземні аналоги — від 14,5 до майже 20 тисяч доларів залежно від комплектації. А після початку серійного виробництва ціна може бути ще нижчою.

«Змій» важить понад тонну і має ширину робочого інструменту 1,35 метра. Завдяки легкості машина може розміновувати до 2,5 га в годину. Оператор може дистанційно керувати машиною на відстані до 2,9 км. Для розгортання чи згортання «Змія» потрібно не більше 15 хвилин, а саму машину можна перевозити на автопричепі.

Фото: Міністерство економіки України

Читайте також: Brave1 збільшує гранти для оборонних розробок: на які кошти можна розраховувати

Сертифікацію машини проводили фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. 

«Змій» це унікальне рішення в українських умовах. Фактично ми отримали новий підклас машини для розмінування, яка може очищати поля від осколкових та фугасних боєприпасів, від яких найбільше страждають сапери. А можливість оперативно міняти комплектуючі, які можуть бути пошкоджені від підривів протитанкових мін, дозволяє швидко повернути машину в поле», — сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Нагадаємо, ЗСУ будуть отримувати нові дрони-бомбери «Чорна вдова».

Фото: Міністерство економіки України

Коментарі

Читати далі

Технології

ЗСУ будуть отримувати нові дрони-бомбери «Чорна вдова»: характеристики

Опубліковано

Новий дрон «Чорна вдова» кодифікували та допустили до постачання у війська. Цей безпілотний авіаційний комплекс має декілька переваг.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Характеристики

«Чорна вдова» — це безпілотники тактичного рівня дії. Досвідчений пілот може застосовувати їх як вдень, так і вночі. У Міноборони зазначають, що багаторазовий квадрокоптер може працювати і у форматі ударного FPV.

Порівняно невисока ціна одного дрону дозволяє його використовувати і у такому варіанті. Виконаний у форматі для одноразового використання коптер «Чорної вдови» бере на борт посилений заряд вибухівки.

Читайте також: Тімоті Снайдер написав книгу про розмови з Володимиром Зеленським: презентація роботи

Також у Міноборони нагадали, що виробники і розробники зразків ОВТ із додатковими запитаннями щодо процесу кодифікації виробів можуть звертатися до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки на електронну пошту:  mdalc@mil.ua

Нагадаємо, в Україні розпочали підземне виробництво зброї.

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: