Суспільство
Під Києвом знайшли поховання часів Середньовіччя
Під Києвом, на правому березі річки Рось, археологи виявили багато поховань часів Середньовіччя.
Про це повідомив пресцентр Національної академії наук України.
Як зазначають науковці, дослідницька експедиція відбувалась у Рокитнянському районі – вивчали археологічний комплекс «Острів Сухоліси».
Комплекс представляють унікальний ґрунтовий могильник, залишений групою західнобалтських мігрантів XI ст., а також поселенські пам’ятки ранньослов’янського та пізньоримського часу, раннього залізного віку і доби бронзи. На протилежному боці річки, на низькій надзаплавній терасі розташовуються давньоруське городище й відкрите поселення XI–XIII та XVIІ–XIX ст. в урочищі Старі Сухоліси.
Там знайшли унікальні артефакти від третього до одинадцятого століття. З-поміж знахідок – 12 середньовічних поховальних комплексів та близько 20 об’єктів, виконаних у різні часи, переважно черняхівської культури.
Читайте також: «Замість руїн – будинки у скандинавському стилі». Як відбудувати громаду після окупації? Кейс Новобасанської ТГ на Чернігівщині
Повідомляється про залишки кількох гробовищ – п’ятьох комплексів. Це були фрагменти трухлявої деревини. У трьох з них були залізні цвяхи, забиті в кришки трун.
Також розповіли про цікаву знахідку – давньоруський гончарний глечик першої половини одинадцятого століття.
Окрім того, знайшли цього сезону шосту виту шийну гривну типу Totenkrone.
Припускають, що такі предмети мали не тільки економічне, а й сакральне значення. Це міг бути посаг молодих жінок від батьків, які мали значне майнове й соціальне становище серед прусів і ятвягів.
Нагадаємо, на Київщині археологи знайшли залізні серпи «салтівського типу», датовані X–XI ст.
Фото: nas.gov.ua.
Суспільство
Українські фільми в номінаціях
- «Порцелянова війна» — історія трьох українських митців із Харкова, які займаються порцеляновою анімалістикою на тлі війни.
- «Мирні люди» — документальний фільм, побудований на перехоплених розмовах росіян із їхніми сім’ями під час війни.
- «Після дощу: Вкрадені Путіним діти повертаються додому» — стрічка канадської режисерки Сари МакКарті про українських дітей, яких викрали російські окупанти.
Коли відбудеться церемонія?
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі