

Суспільство
Під Києвом завершилися навчання кулеметників та гранатометників (ФОТО)
На базі Першої бригади оперативного призначення імені Петра Дорошенка завершився спеціальний збір кулеметників та гранатометників військових частин Північного ОТО Національної гвардії України.
Про це повідомили у пресслужбі Нацгвардії.

Основним завданням збору було відпрацювання тактичних сценаріїв та взаємодії в підрозділі, а тому протягом кількох днів, під керівництвом досвідчених інструкторів та офіцерів з бойової підготовки, гвардійці вдосконалювали свої вміння та навички ведення сучасного бою.
Читайте також: Як морпіхи змагалися за звання кращого снайпера (ФОТО)

Військовослужбовці вчилися тактиці дій у складі кулеметного розрахунку в різних умовах бою на пересічній місцевості, умінню правильно обрати, підготувати, обладнати та замаскувати позицію.

На практиці опановували прийоми та правила стрільби з кулемета, а також навчались тому, як швидко та точно підготувати вихідні дані для стрільби, відпрацювати евакуацію та послідовність надання домедичної допомоги.

За словами організаторів зборів, тактика дій військовослужбовців в бою, пересування та спостереження, визначення цілі, вибір виду вогню і способу стрільби, а також вибір моменту для відкриття вогню – це одні з найважливіших умінь бійців для успішного виконання бойових завдань.
Читайте також: Причина №16, чому варто підтримати #ШоТам: ми відроджуємо авторитет української армії
Нагадаємо, українські розвідники відпрацювали прихований підхід до бази противника.
Як ми повідомляли раніше, десантно-штурмові війська провели навчання із Козак-2.
Усі фото: ngu.gov.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.