Суспільство
Перехоплюючі автостоянки з’являться у великих містах України: що вони собою являють?
З 1 липня у великих містах України зможуть проектувати перехоплюючі автостоянки для розвантаження центру від авто, інформує прес-служба Мінрегіону.
Що таке перехоплююча автостоянка і навіщо вона потрібна?
Перехоплююча автостоянка − стоянка, розташована поблизу автотранспортних шляхів прямування населення з місця проживання. Призначена для розвантаження центральної частини в приміській і периферійній зонах, шляхом тимчасового зберігання автомобілів при пересадці на громадський транспорт. Дозволяє зменшити завантаженість автотранспортної системи міста, звільнивши її від частини особистого автотранспорту.
“Як це працює? Власник авто перед заїздом до центру міста може залишити своє авто на такій парковці і пересісти на громадський транспорт, щоб зручно дістатися до необхідного місця призначення. Створення таких перехоплюючих парковок в Україні унормовано у нових змінах у ДБН щодо автостоянок і з 1 липня вони вступають в дію”, – повідомив заступник міністра відомства.
Читайте також: Замість стихійної парковки у Києві зведуть дитсадок на 260 місць
Він додає, практика організації перехоплюючих автостоянок дуже розповсюджена у Європі та інших країнах світу. Такі парковки на в’їзді в центральні райони великих міст сприяють:
- зменшенню заторів на дорогах;
- вирішенню проблем з нестачею парковок;
- підвищенню екологічного стану міст;
- налагодженню транспортного руху в центральних районах міст.
За якими принципами вони будуть розташовані?
Перехоплюючі автостоянки мають розміщуватися поблизу залізничних станцій, авіаційних терміналів, станцій метрополітену, зупинок маршрутного таксі та іншого громадського транспорту, розташованого на під’їзді до центральної частини міста. Мінімальна відстань до вказаних об’єктів – 150 м.
Читайте також: В Україні дозволять переходити дорогу навскіс
Що потрібно знати про ДБН?
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Нагадаємо, із липня 2019 року при проєктуванні, будівництві та ремонті автостоянок, на них обов’язково встановлюватимуть зарядки для електромобілів. Зарядками мають обладнати щонайменше 5% паркомісць.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі