Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Партнери надають Україні понад 10 мільярдів євро допомоги

Опубліковано

Під час Міжнародного саміту з підтримки України, який проходить 24 лютого у Києві, українські партнери оголосили про надання військової та гуманітарної допомоги на понад 10 мільярдів євро.

Про це повідомили в UNITED24.

Які країни надали допомогу

У 2025 році Велика Британія передасть Україні 5,6 мільярда доларів військової допомоги. Також прем’єр-міністр Кір Стармер оголосив про найбільших від початку повномасштабної війни в Україні пакет санкції проти російського «тіньового флоту», а також російських та китайських компаній, що постачають військові компоненти.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив про виділення мільярда євро допомоги Україні у 2025 році. Також він анонсував створення українського хабу в провінції Аліканте.

Норвегія виділить 3,5 мільярда євро у 2025 році для підтримки України, зокрема мільярд на гуманітарну допомогу та 300 мільйонів на енергетику. Про це заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Також прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон сказав, що Україна отримає понад 100 мільйонів євро на системи протиповітряної оборони.

Данія надасть Україні близько 285 мільйонів доларів на зброю та боєприпаси.

Нагадаємо, що напередодні голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про допомогу Україні на 3,5 мільярда доларів.

Фото обкладинки: Pexels

Економіка і бізнес

Європейський Союз виділяє 3,5 мільярда євро для України

Опубліковано

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на Міжнародному саміті з підтримки України оголосила про новий пакет допомоги для України. Європейський Союз у березні передасть Україні 3,5 мільярда доларів.

Про це повідомили на сайті Єврокомісії.

Що відомо про нову допомогу

За словами фон дер Ляєн Європа прискорить постачання зброї та боєприпасів, зокрема для артилерії. Також вона відзначила українські стартапи, які вже мають великий досвід у великих галузях, зокрема у сферах штучного інтелекту та розробки дронів.

«Україна має інноваційну та успішну оборонну промисловість. Вона ніколи не повинна підживлювати арсенали агресорів, але має посилити обороноздатність Європейського Союзу, який бере на себе більшу відповідальність за власну безпеку. Інвестиція в суверенітет України — це інвестиція в запобігання майбутнім війнам»‚ — сказала голова Єврокомісії.

Читайте також: Як достукатися до тих, хто не знає, що таке війна? Дар’я Коломієць про культурну дипломатію в США

Невдовзі в Європі організують спеціальне засідання, де Урсула фон дер Ляєн представить комплексний план для нарощування виробництва озброєння у країнах ЄС.

Разом із цим Єврокомісія підготувала пакет для енергетичної допомоги. До кінця 2026 року фахівці повністю інтегрують ринок електроенергії України та Молдови до європейського.

Загалом держави Євросоюзу підтримали Україну на суму 134 мільярди євро. А завдяки інструменту Ukraine Facility та кредиту Великої сімки ЄС закрив дефіцит бюджету України на весь 2025 рік.

Також 24 лютого 2025 року ЄС ухвалив 16-й пакет санкцій проти рф.

Нагадаємо, що The Guardian створив опитувальник для українців щодо війни та мирних переговорів.

Раніше ми писали, що активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Економіка і бізнес

У Буковелі відкрили перший в Україні стилізований аквапарк Mavka (ФОТО)

Опубліковано

На гірськолижному курорті Bukovel у Карпатах відкрили перший в Україні ліцензійний аквапарк Mavka. Його створили за мотивами українського мультика «Мавка. Лісова пісня».

Про це повідомили на сторінці курорту в інстаграмі.

Аквапарк збудували біля озера Молодості. На території 18 тисяч квадратних метрів облаштували:

  • сім панорамних басейнів;
  • шість водних гірок;
  • лісовий SPA;
  • дитячу зону, фудкорт та ресторан.

Також в аквапарку працюватиме тематичний магазин із продукцією за мотивами мультфільму.

Читайте також: Чеський художник створив у Львові мурал до річниці повномасштабної війни.

Нагадаємо, що пішохідний бульвар у Дніпрі ввійшов до світової збірки найкращих проєктів (ФОТО).

Фото: Bukovel

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві відбувся Mind Export Summit 2025 про вихід бізнесу на світові ринки

Опубліковано

У Києві 13 та 14 лютого відбувся Mind Export Summit 2025, який організувало українське бізнес-видання Mind за підтримки «Ощадбанку». Під час події обговорювали масштабування бізнесу на світові ринки, а також влаштовували бізнес-симуляцію «Глобальна експансія».

Про це повідомили організатори.

Як пройшов саміт

Протягом двох днів конференції учасники обговорювали, як під час війни створювати продукт, що буде цікавим для клієнтів за кордоном. Також на саміті зачепили, що найбільше цікавить європейців, американців, австралійців та жителів ОАЕ у продукції, що виготовили в Україні.

Про можливості для українського бізнесу, зокрема про доступ до програм фінансування та про потенціал експорту розказала членкиня правління АТ «Ощадбанк» Наталя Буткова-Вітвіцька. Вона розповіла і про можливості для підприємців завдяки програмі «%-7-9%».

«На 2025 рік програму забюджетовано і отримано кошти для її підтримки у сумі 18 мільярдів гривень. Слід звернути увагу, що програма повністю фінансується за рахунок міжнародних партнерів, а швидке впровадження в програму вимог до стандартів ESG дає впевненість на збільшення фінансування з боку ЄС», — сказала Наталя Буткова-Вітвіцька.

Читайте також: Цього року IKEA може відновити роботу в Україні

Вихід на світові ринки

Операційна директорка платформи Nazovni.Online Олександра Сологуб розповіла про можливості пошуку клієнтів на закордонних ринках, налагодження співпраці та підтримки починань в експорті. Вона поділилася, що українські підприємці, які брали участь у виставках та заходах Nazovni, зекономили в Італії 750 тисяч євро.

«Ми допомагаємо компаніям не лише звертатися до економічних дипломатів, а й брати участь у виставках на пільгових умовах. Це велика перевага для українського бізнесу», — зазначила Олександра Сологуб.

Також важливу роль у роботі MES 2025 виконала консалтингова компанія Start Global. Вона протягом багатьох років допомагає бізнесам виходити на експортні ринки. Засновник компанії Дмитро Швець став ведучим першого дня саміту, а також проводив стратегічну бізнес-гру «Глобальна експансія».

Читайте також: Німецький виробник бойових роботів відкриє офіс в Україні

Бізнес та IT

Окрему увагу на саміті приділили розвитку бізнесу завдяки інформаційним технологіям. Під час конференції відзначили, що галузь IT до початку повномасштабного вторгнення була одним із «локомотивів українського виходу на світові ринки».

«До повномасштабного вторгнення в багатьох українських ІТ-компаній навіть не було відділів продажів. Клієнти самі приходили. ІТ-експорт зростав шаленими темпами: щороку на 20–30%. Але війна та глобальна рецесія все змінили. Другий рік поспіль ІТ-експорт показує падіння, у середньому на 5%. Втім ми — найвмотивованіша нація у світі: шукаємо та тестуємо нові шляхи, міняємо бізнес-моделі», — розповіла виконавча директорка Асоціації IT Ukraine Марія Шевчук.

Нагадаємо, що британський необанк Revolut офіційно запрацював в Україні: як зареєструватися.

Фото: організатори заходу

Читати далі

Шопочитати