Суспільство
Парамедикиня з Луганська пережила три роки полону і знову пішла на фронт (ВІДЕО)
21-річну Віку катували струмом, били ногами та знущалися: Три роки в полоні у луганських колаборантів були пеклом. Однак дівчина вистояла, а після звільнення пішла боронити країну. Про незламну луганчанку розповідає ШоТам.
Її катували струмом, били ногами і труїли хімічними речовинами. Три надважких роки полону в окупантів не зламали її.
Вікторія — військова парамедикиня з Луганська з позивним Карма. 2014-го вона мріяла стати реабілітологом, однак завадила окупація Луганська. Тож дівчина поїхала на навчання до вільного Сєверодонецька. Періодично Віка поверталася до батьків у Луганськ, що одного разу коштувало їй свободи.
Восени 2016-го я переїхала до батьків, і через кілька днів до мене додому вдерлися люди у формі, які звинувати в державній зраді, — Вікторія, військова парамедикиня.
Через участь у патріотичних акціях у Сєверодонецьку її кинули за ґрати. Дівчину били ногами і взагалі будь-чим, що траплялося під руку. Катували струмом, труїли й тиснули психологічно.
Тобі говорять постійно, що ти нікому не потрібен, за тебе ніхто не буде боротися. Незрозуміло, що з твоєю родиною, — Вікторія, військова парамедикиня.
Увесь цей час батьки не могли знайти свою доньку, не знали, де вона. Далі була жіноча колонія в Алчевську та нелюдські умови: Віка схудла на 30 кг. Вона вже думала, что приречена на смерть у полоні. Однак прийшла неймовірна звістка: вона потрапила до списків обміну полоненими.
Читайте також: «Усе соціальне – безкоштовне» – це міф. Як бізнес вирішує проблеми українців? Кейс безглютенової пекарні Inaksha
Попереду на Віку чекали обійми рідних і тривала реабілітація. Невдовзі вона отримала омріяний диплом реабілітолога, однак на роботу за фахом не пішла. Пройшла курс молодого бійця, а за місяць була вже на Донеччині в Пісках. І незабаром під час обстрілу Віка врятувала першого бійця.
24 лютого разом із побратимами Вікторія зустріла на фронті. А дещо пізніше потрапила в пекло: артобстріл та аварія. Майже півтора місяця лікування на Прикарпатті — і незламна Віка знову готова повернутися на фронт.
Я повертаюсь до хлопців, я повертаюсь до своїх прямих службових обов’язків. Сподіваюся, що все буде добре, все нарешті пошвидше закінчиться нашою перемогою, — Вікторія, військова парамедикиня.
Дівчина мріє на власні очі побачити, як визволяють рідний Луганськ. А після перемоги — працювати над реабілітацією героїв України.
Нагадаємо, капелан із Одеси витримав тортури у полоні за нібито службу в СБУ і не зламався.
Також ШоТам розповідав, як казахстанець врятував сотні людей з Бучі та записав свідчення злодіянь окупантів.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі