

Можливості
Pact Ukraine оголошує конкурс проєктів на підтримку жіночих правозахисних організацій
Міжнародна організація «Pact Ukraine» оголосила конкурс для коаліцій, створених місцевими жіночими правозахисними організаціями (МЖО).
Про це повідомили на сайті організації.
Про конкурс
Конкурс відбувається у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», який впроваджується «Pact Ukraine» за підтримки Уряду Канади.
Напрямки та пріоритетні теми конкурсу включають:
- підсилення місцевих рішень задля поліпшення доступу до послуг для жінок і дівчат;
- просування ефективних стратегій соціальної згуртованості внутрішньо переміщених жінок та їхніх сімей у приймаючих громадах;
- розробка місцевих та регіональних політик та заходів, спрямованих на підвищення економічної безпеки жінок;
- посилення лідерства та участі жінок у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях.
Хто може взяти участь
У конкурсі можуть взяти участь коаліції МЖО зі всієї України. Вона має складатись з однієї лідуючої організації та принаймні двох партнерських організацій. Лідуюча організація буде отримувати кошти і нести загальну відповідальність за реалізацію проєкту та звітність.
Перелік партнерських організацій та їхні обов’язки повинні бути прописані у проєктній заявці. Листи – зобов’язання від партнерських організацій мають бути включені до проєктної заявки.
В першу чергу «Pact Ukraine» підтримає проєкти місцевих жіночих правозахисних організацій, спрямовані на:
- покращення доступу до психосоціальних, медичних, адміністративних послуг, правової та інших видів допомоги для внутрішньо переміщених жінок і жінок у приймаючих громадах;
- розширення економічних прав і можливостей та фінансової безпеки жінок завдяки розвитку жіночого підприємництва та підвищення можливостей працевлаштування;
- сприяння соціальній згуртованості між внутрішньо переміщеними жінками і жінками у приймаючих громадах; формування жіночого лідерства та посилення участі жінок в розбудові миру та відновленні країни.
Які умови
В умовах конкурсу прописані певні критерії відповідності, зокрема:
- Юридично зареєстрована в Україні неприбуткова неполітична організація, очолювана жінкою, місією якої є боротьба з усіма формами дискримінації жінок та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків у всіх сферах суспільства шляхом просування прав жінок (представляючи різні групи) як права людини; адвокація (від місцевої до міжнародної політики); просвіта та підвищення обізнаності; моніторинг дотримання прав жінок на основі міжнародних документів та національного законодавства і політик на його виконання; надання послуг жінкам та дівчатам.
- Гендерна рівність та права жінок мають бути основним напрямком діяльності організації, що відображається у її статутній документації та поточній діяльності.
- Визнаний досвід в створенні та координації мереж і коаліцій на (між)регіональному та місцевому рівнях та роботі з ширшим колом стейкхолдерів.
- Визнаний досвід в адвокації та просуванні ґендерної рівності та прав жінок на національному, регіональному та/або місцевому рівнях.
Кожна заявка має містити адвокаційну діяльність як складову проєкту.
Фінансування
Максимальне фінансування кожного окремого проєкту не має перевищувати суму 20 000 CAD (канадський долар). Бюджет окремого проєкту розраховується у американських доларах по курсу 1 USD= 1.28017 CAD.
Тривалість кожного гранту не повинна перевищувати 7 місяців.
Як взяти участь
Для того, аби взяти участь у конкурсі, необхідно надіслати заявку на електронну адресу: [email protected]. У заголовку повідомлення потрібно вказати: Z4867/FR/CG3.
Заявка має включати:
- аплікаційну форму;
- форму бюджету;
- деталізацію бюджету;
- положення про неприналежність;
- листи-зобов’язання від партнерських організацій коаліції;
- статут організації ;
- свідоцтво, витяг чи виписка про державну реєстрацію організації;
- довідка про неприбутковість організацій;
- копію протоколу зборів, на яких обрано (переобрано) діючий керівний склад організації (раду директорів або правління організації), та копію наказу про його затвердження.
Шаблони документів можна завантажити на сайті.
Усі матеріали та підтверджуючі документи мають подаватися українською мовою.
Організатори, наголошують, що аплікаційна форма має містити підписаний відповідальною особою титульний аркуш з наступною інформацією: назва проєкту, назва організації, яка подає проєктну заявку, контактна особа організації: її ім’я, посада, адреса, телефон та електронна пошта.
Описова частина проєктної заявки повинна бути в форматі MS Word, з одинарним відступом та не перевищувати 8 сторінок.
Дедлайн
Заявки прийматимуть до 20 березня (до 18:00). Усі заявники отримають повідомлення про результати розгляду їхньої заявки письмово електронною поштою.
Нагадаємо, Європейський Союз надасть 1500 грантів для українського малого та середнього бізнесу у межах програми «Єдиний ринок».
Фото: pactukraine.org.ua
Можливості

Міністерство цифрової трансформації оголосило про набір на інкубаційну програму для стартапів від проєкту PERSH1. Учасники зможуть покращити свої стартап-ідеї під керівництвом менторів, пройти навчання, а також отримати мільйон гривень гранту.
Про це повідомили в Мінцифри.
Що відомо про програму
У межах проєкту PERSH1 об’єднуватимуть талановитих українських інноваторів, які роблять перші кроки до запуску власного стартапу.
Протягом двох місяців учасники проходитимуть онлайн-навчання, слухатимуть лекції від провідних українських і міжнародних підприємців, матимуть індивідуальні консультації з менторами та стажуватимуться у стартап-командах.
Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах
Фінальним етапом програми стане Demo Day, під час якого найсильніша команда отримає грант на мільйон гривень для запуску власного бізнесу.
Участь у програмі безплатна. Дізнатися більше та зареєструватися можна за посиланням.
Програму PERSH1 реалізує YEP Accelerator за підтримки Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik
Можливості

Український соціальний венчурний фонд (USVF) та SILab Ukraine оголосили про початок другої хвилі онлайн-інкубатора StartUp4Good. У межах цієї програми стартапи та підприємства, які реалізують соціальні та екологічні проєкти в Україні, пройдуть навчання та отримають комплексну підтримку.
Про це повідомили організатори програми.
Хто може подати заявку
Для участі стартапи повинні мати чітку ідею соціального підприємства, команду від двох осіб, вагомий соціальний вплив, перші продажі або тестування, бачення збуту, реалістичність втілення та 100% присутність на онлайн-заняттях.
Насамперед на програму набиратимуть учасників з таких категорій:
- внутрішньо переміщені особи, які починають бізнес з нуля;
- ветерани та члени їхніх сімей;
- люди з інвалідністю та члени їхніх родин;
- багатодітні батьки;
- маломобільні люди та інші вразливі категорії населення.
Українські підприємства зможуть пройти навчання, отримати менторство, долучитися до спільноти однодумців та використати частково поворотну фінансову допомогу на розвиток проєкту.
Читайте також: Розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі
Для участі у програмі проєкти повинні вирішувати конкретні соціальні чи екологічні проблеми:
- працевлаштування ветеранів та внутрішньо переміщених осіб;
- соціальні послуги для вразливих категорій населення;
- екологічні ініціативи, включаючи перероблення військових відходів;
- інші важливі соціальні та екологічні проєкти.
Формат і теми навчання
Програма триватиме з 14 травня по 30 липня 2025 року. Вона складатиметься з відеокурсу з практичними завданнями, 11 онлайн-сесій (по 3 години), щотижневих індивідуальних консультацій з менторами, домашніх завдань з підготовки бізнес-планів та презентації розробленого бізнес-плану.
Теми навчання:
- вступ до соціального підприємництва та оцінка соціального впливу;
- lean-підхід та бізнес-моделювання, створення MVP;
- визначення цільових груп та соціальних проблем;
- аналіз ринку;
- маркетинг та комунікації;
- формування воронки продажів і каналів збуту тощо.
Як взяти участь
Для участі у програмі варто заповнити заявку до 30 квітня 2025 року 23:00. Підприємці мають зробити кілька кроків.
- Заповнити коротку форму за посиланням.
- Отримати лист із матеріалами: відкриті лекції, посилання на повну заявку та доступ до телеграм-групи підтримки.
- Переглянути матеріали для якісної підготовки заявки.
- Заповнити детальну аплікаційну форму.
Після цього експертна рада програми відбере 25 команд-учасниць, які отримають офіційне підтвердження з детальним планом навчання.
Також 17 квітня о 16:00 організатори проведуть інформаційний вебінар щодо участі у програмі.
Нагадаємо, що громадські організації можуть долучитися до програми навчання в Європі: як взяти участь.
Фото обкладинки: Freepik
Можливості

Одна із найбільших австрійських фундацій ERSTE Foundation оголосила про початок реєстрації на програму для громадських організацій Civil Society Leadership Programme for Ukraine. Навчання відбуватиметься в Австрії та онлайн.
Про це повідомили організатори проєкту.
Програма навчання
Програму розробив проєкт NGO Academy, який є спільною ініціативою ERSTE Foundation та Віденського університету економіки і бізнесу (WU).
У межах навчання лідери організацій та ініціатив вдосконалюватимуть свої управлінські та лідерські навички, організаційну стійкість, а також розширюватимуть професійні зв’язки.
«Учасники ознайомляться з принципами та методами стратегічного менеджменту, фандрейзингу, комунікації зі стейкхолдерами, дізнаються про успішні кейси й перевірені інструменти, а також матимуть можливість застосувати здобуті знання у розбудові своєї організації»‚ — розповіли представники проєкту.
Спікерами та коучами для учасників стануть експерти в галузях менеджменту, лідерства, надання соціальних послуг, державної політики, фінансування та консалтингу.
Читайте також: Українські жінки можуть безплатно опанувати професію монтувальниці СЕС: умови програми
Етапи програми
З 28 по 8 жовтня 2025 року учасники проведуть 10 днів в Австрії, де проходитиме очна частина навчання. З листопада по грудень відбуватимуться індивідуальні сесії з наставниками в онлайн-форматі. Насамкінець 30 січня 2026 року відбудеться підсумкова онлайн-сесія.
Приймання заявок триває до 24 квітня 2025 року на сайті NGO Academy Ukraine за посиланням. Кількість учасників обмежена. Усі витрати, пов’язані з програмою, покриватиме стипендія.
Подати заявку можуть лідери ГО, що зареєстровані на активно діють в України. Організації повинні мати суспільно важливе значення. Лідери мають володіти англійською мовою на рівні B2 або вище. Додаткову інформацію можна отримати за посиланням.
Довідка
NGO Academy заснували у 2013 році ERSTE Foundation та Віденським університетом економіки і бізнесу задля зміцнення сектора громадянського суспільства в Центральній та Східній Європі. Проєкт надає можливості для навчання учасників суспільно важливих ініціатив та організацій.
Першу програму Civil Society Leadership Programme for Ukraine реалізували у 2024 році.
Нагадаємо, що Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися.
Фото обкладинки: Igor Ripak