Суспільство
П’ятеро українських школярів-винахідників вибороли золото на конкурсі в Китаї
Учні української Малої академії наук стали найкращими на міжнародному конкурсі командних проєктів Belt & Road Teenager Maker Camp and Teacher Workshop, що проходив з 24 по 30 вересня в м. Наньнін, Китай. Про це пише Укрінформ.
Хто переміг?
Так, Сергій Лисін з Києва став кращим у категорії “Креативне програмування”, Ігор Шибка з Дніпра та Владислав Парфенюк з Рівного – в категорії “Мистецтво електронних схем”, Олександр Левак з Луцька та Анна Гусак з Києва – в категорії “Мистецтво друку”.
За добу команди мали розробити та презентувати проєкт на отриману тематику. До фіналу потрапила лише третина учасників, які додатково розробляли бізнес-план для реалізації проєкту та представили його як повноцінний стартап.
У чому була складність конкурсу?
Складність конкурсу не лише в обмеженому часі на підготовку проєкту, а й у тому, що працювати доводилося в міжнародних командах. Тож у процесі роботи вчилися знаходити спільну мову, працювати на мету та розподіляти обов’язки.
Наприклад, у команді українця Сергія Лисіна було лише дві людини: він та колега з Уганди. Хлопці створили спеціальну гру для дітей, яка привертає увагу до глобальних проблем людства.
Суспільство
Львівська асоціація велосипедистів представила онлайн-мапу місць для паркування велосипедів, яка вже налічує 330 локацій. Більшість паркувальних точок обладнані 2-5 стійками, проте є й масштабніші варіанти — понад десять стійок, а також поодинокі конструкції.
Про це повідомляє Львівська асоціація велосипедистів.
Кожна П-подібна стійка дозволяє надійно закріпити рами двох велосипедів за умови правильного монтажу з інтервалами.
Найбільша кількість велопарковок розташована в історичному центрі Львова та на прилеглих вулицях. Також активно облаштовані вулиці Хмельницького та Бандери після їхньої реконструкції. Натомість на Пекарській жодної стійки наразі немає через незавершені роботи за проєктом.
Читати також: Відновлення міст: в Україні розробили єдиний каталог будівельних матеріалів та компаній
Мапа охоплює усі доступні для львів’ян велопарковки, включно зі встановленими приватними бізнесами. Водночас реальна кількість місць може бути більшою, оскільки не всі райони Львова були повністю обстежені, а конструкції, що не дозволяють безпечно фіксувати велосипед, до переліку не ввійшли.
Подивитися карту можна тут.
Нагадаємо, що українці за жовтень додали у Вікіпедію понад 30 тисяч фото культурних пам’яток.
Фото: Freepik.
Коментарі
Суспільство
Куди приносити речі
- контакти: Київ, Шарлай Русана, +380509078957;
- маленькі посилки: поштомат №7863;
- середні посилки: НП №337;
- вантажні посилки: НП №5.
Коментарі